МЪКА, МЪКА ВРЪЩАМ СЕ НА РАБОТА

  • 1 151
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 942
Аз само да те подкрепя виртуално  Hug
Ще се справите!   bouquet
И аз да те подкрепя Hug

# 16
  • Мнения: 1 117
Оставих Валката на 10 месеца да го гледа майка ми.Върнах се на работа,поради финансови съображения ConfusedНикога няма да си простя за пропуснатото време. С работата не разбрах кога порасна детенцето ми.  CryЖивот и здраве да е , на зима ще си гушкам и двете дечица .

# 17
  • Мнения: 2 885
Фрий Соул го е описала много хубаво.
Аз изобщо не преживях драматично връщането си на работа, по-скоро напротив - за мен стоенето вкъщи е цяло мъчение, а работата и стреса ми липсваха. Това последното е доста мазохистично, ама който както си е свикнал.

Непременно си вземи една снимка на беба, за да е край теб. Аз си направих десктопа с нейна снимка и когато почивах между задачи, си я гледах.

Понеже моите колеги не се вълнуват особено от бебета, съвсем съзнателно съм се въздържала да не изпадам в особени излияния, а ако ме питат (което е от любезност, в повечето случаи), гледам да съм пределно лаконична.

Все едно аз съм го писала.
  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 194
Имаш и моята виртуална подкрепа!  bouquet
Дъщеря ми я гледах 1,5 год., страхувах се от връщането на работа, чувствах се виновна, но тя свикна много по-бързо с бавачката си, отколкото аз с новия си статут на работеща майка. Сега ситуацията е още по-страшна-връщам се най-късно като бебо е на 4 мес.(а в най-лошия случай може и по-рано, зависи от това дали малко ще ми удължат болничния, в чужбина това е по-трудно...). Искам да продължа да го кърмя, много ще ми е кофти ако се проваля с цеденето и тн...
Успех! Hug

ПС. Ако има повече кандидати може да си отворим и ние "отчетна тема " тук -Работещи кърмачки или нещо подобно? newsm78

# 19
  • Мнения: 184
Ще се справиш, нещата много или малко сами се нареждат.
Аз се върнах на работа когато малката беше на 3 месеца , а цял месец преди това ревах точно от чувство че я предавам и я оставям. Знам как се чувстваш.
Иначе по отношение на кърмето и цеденето ,още се кърмим .Аз още цедя.Кърмата ние е основната храна, всичко останало е по скоро за опитване.Имала съм периоди в който почти съм премахвала цеденето но сега си го си овеличих количествата защото запасите с кърма намаляха..
Успех!

# 20
  • Мнения: 3 116
Оставих малката да я гледа детегледачка когато беше на 4 месеца  Wink

Не само че беше толкова мъничка, но и детегледачката я намерих по обява, а не от познат човек  ooooh! Първите 2 седмици ми беше много много тежко, непрекъснато мислех за нея, но като видях че нещата са ок, че бебето е спокойно и като ме грабнаха служебните ангажименти се успокоих. Ето ни сега 1 година по-късно, още се гледат с детегледачката, обожават се, а аз понякога мъничко ревнувам, но детето е спокойно, осигурявам 1 работно място, и сме сравнително спокойни финансово, което пък води до стабилност и в семейните отношения Simple Smile

Прекарвам цялото си свободно време с бебата Simple Smile

Такъв е живота  Hug Heart Eyes Hug

# 21
  • Мнения: 8 917
Всичко ще се нареди - бъди спокойна Hug

# 22
  • Мнения: 81
Момичета, връщам темата само за да ви благодаря за подкрепата и да ви кажа че влагодарение на вас се настроих положително за връщането ми на работа. За мой голям късмет  Mr. Green беба отказа да яде каквото и да е друго, дори адапте, което направи наложащо да се връщам от работа на 2,30-3 часа за да кърмя. Това пък ме направи много щастлива, независимо от хамалогията с пътуването на пред на зад, но ми беше сравнително по лесно да приема нещата.  Беба ми липсва много.  И за двете ни е голям стрес - тя почти не слиза от гърдите ми като ме види, а и по цяла нощ се кърмим и се гушкаме, но  малко по малко ще се адаптираме. След работа бързам да се върна и не мога да и се нарадвам. Чаках с нетърпение събота и неделя и по цял ден сме заедно. Много я обичам и сега когато се връщам от работа и виждам как тя ще скочи от баба си за да я взема - почва цялата да трепери от нетърпение, разбирам какво значи връзката между майката и детето - нищо не би могло да я замени.

На мамите които им предстои връщане на работа само искам да кажа това че не сте постоянно с детенцето ви кара да го обичато още повече и да давате максималното от себе си когато сте с него. Оценяте всеки един момент заедно и дори умората и недостипаването нямат значение.   Peace

Благодаря още веднъж на всички  за куража и виртуалната подкрепа Grinning.   bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 830
Тенерифе, точно така стана с яденето и при нас. Но от два дни яде вече нормално, което значи че са се погодили с гледачката. Обаче не знае че от понеделник е на ясла, каква изненада за нея.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт