Прибиране на корема след раждане - крем, колан или гимнастика?

  • 9 464
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Единственото нещо,което съм ползвала,е кремът против стрии-доизмазах останалото количество от преди да родя.Но това определено не е за прибиране на корема,а за кожата.
Коремът ми се прибра още в болницата.Иначе бих заложила на упражнения.Хубаво би било да ги комбинира с крем,за да не се отпусне кожата.

# 16
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Аз ползвах медицински колан за стягане. С упражненията се започва полека, въпреки че раждането е било нормално. При всички положения обаче ефектът е бавен!

# 17
  • Мнения: 992
коремни преси най добре, но след месец два ако е нормално родила, а ако секцио след 6-ти месец

# 18
  • Торонто
  • Мнения: 837
Според мен ако си нямала корем че преди бременността няма за какво да се тревожиш - със сигурност ще ти се прибере и без много упражнения или колани. Но ако така или иначе не си имала много малка талия ще е доста тудно и тогава вече ще трябва да се понапънеш. Не съм много съгласна че кърменето допринася за прибиране на корема макар да знам, че на теория е така, на практика не съм видяла такива случаи.

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Според мен ако си нямала корем че преди бременността няма за какво да се тревожиш - със сигурност ще ти се прибере и без много упражнения или колани. Но ако така или иначе не си имала много малка талия ще е доста тудно и тогава вече ще трябва да се понапънеш. Не съм много съгласна че кърменето допринася за прибиране на корема макар да знам, че на теория е така, на практика не съм видяла такива случаи.
Аз мога да ти покажа Laughing Коремче съм си имала винаги, още далеч преди да забременея за първи път. С баткото съм кърмила 40 дена и две години след раждането влачех корем като бременна в 5-тия месец плюс 7-8кг върху нормалното ми тегло. Трябваха ми 6 месеца ежедневни упражнения, след като тръгнах на работа, а той на ясла, за да успея най-накрая да го махна. С дребната още на края на първия месец след раждането корема ми се беше лепнал за гърба (кърмех средно по 14 пъти за денонощие, за разлика от 6 с баткото). Упраженения все още не съм правила, но корема ми си е добре (макар че дребната вече понамали сученето и взе да ми се лепва по някое килце баш на корема и ханша и май няма да ми се размине потенето).
Аз лично нямам никакво доверие на колани и мазила. Ако не стегне човек всичко с упраженения, нито ефекта е толкова добър, нито е дълготраен. И коремни преси не съм правила - правех комплекс от 4 упражнения специално за коремните мускули (за всеки ден от седмицата различни 4 упражнения), който целенасочено тренира и четирите групи коремни мускули - което коремните преси не правят. Ефекта беше страхотен - стегна ми не само корема, но ми изтъни талията и ми стегна бедрата също така. Абе ще взема пак да ги правя... само да видим кога Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 1 230
Кажи каква е тази гимнастика.

# 21
  • Мнения: 63
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=28&id=3588
Ето тук можеш да видиш нещо полезно.Успех Peace

# 22
Третия ден след секциото сложих колан и чесно казано вече минаха 4м. и корема ми съвсем се е прибрал, но при всеки е разли4но .Колана го носих най-много месец!!!!

# 23
  • Мнения: 11 004
А колко време след раждане може да се започне със спорт и упражнения  Embarassed Знам, че е много индивидуално, но все пак?

# 24
  • Мнения: 1 165
коремни преси newsm39.мисля,че 40 дни след нормално раждане.

# 25
  • Мнения: 3 929
Моят корем се прибра много бързо - за около месец, без никакви усилия. Но държа да отбележа, че преди да забременея, имах плосък корем и много здрави коремни мускули благодарение на пресите. Дори си спомням, че преди да тръгна да раждам, се сресвах в банята, вдигнах си пуловера, стегнах мускулите и мъж ми остана облещен, че дори с този огромен корем мускулите ми бяха изключитилно здрави. Така че за мен най-сигурното и най-ефикасно и дълготрайно средство са коремните преси. Ако се съчетаят с масаж с подходящ крем, ефектът е страхотен. На мен свекърва ми решила да ми направи подарък и ми купила от Орифлейм к.стягащия гел за корем. Използвам от време на време, има ефект определено. Така че ако се използва постояннно, в смисъл да опразване на тубичката, в съчетание с поне 50 преси на ден, ще има плосък корем!

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Много интересна темичка Simple Smile
Определено след време и аз ще се чудя как да се спасявам.
Но ми се върти един въпрос в главата ....
.... тези, които споделят, че са прибрали коремчето бързо и без много усилия... да не би да са от тезо, които по принцип не са качили много през бременността - само на коремче, а дупето и краката си остават същите.
Някак ми се струва, че има зависимост с начина, по който са наедрявали през бременността...
Та ако някой даде светлина по въпроса...

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Коремни преси до припадък!

 Confused 

# 28
  • Мнения: 2 897
Мисля,че е индивидуално.
Аз родих секцио,около три седмици след това правех по-леки упражнения за прибиране на корема и против сраствания,два месеца след това вече не ми личеше,че съм раждала.Не съм носила колан,казвали са ми даже,че не е препоръчително,защото мускулите ставали лениви и се постига обратен ефект,не съм се мазала с нищо.Имам приятелки,обаче,които правят упорито коремни преси и пак им стърчат коремчетата,година след раждането-за това мисля,че до структура и начин на поддържане на тялото преди раждане...

# 29
  • Мнения: 417
Нищо не съм правила.Корема ми се смъкна още в болницата.Никой не можеше да повярва ,че съм раждала.Преди  да забременея също нямах коремче.Явно е въпрос на физиология.Надявам се и сега до го прибера бързо. Flutter

Общи условия

Активация на акаунт