Важен ли е за вас подаръка?

  • 8 353
  • 195
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Някой някъде има цяла стая, пълна с огромни плюшени мечки, чиито стъклени очи проблясват зловещо в мрака...

# 46
  • Мнения: 2 896
Важното е да се сети, стоиността няма значение. Моят мъж не се сеща много, но аз подаръци си правя постоянно.

# 47
  • Мнения: 931
Държа на подаръците, да. Цветята, бижутата, марковите парфюми - показват уважение към мен.

Не желая някой да ме оцени на 5лв. букет за 8ми март. По левче да беше спестявал всеки месец, за година щеше да е събрал поне 12лв. за мен. Пък вие си говорете, че жестта бил важен...

А ти как показваш уважение към половинката си? На колко го оценяваш? Какви подаръци му подаряваш?
И откога парите станаха мерило за любов и уважение?

# 48
  • Мнения: 1 119
Държа на подаръците, да. Цветята, бижутата, марковите парфюми - показват уважение към мен.

Не желая някой да ме оцени на 5лв. букет за 8ми март. По левче да беше спестявал всеки месец, за година щеше да е събрал поне 12лв. за мен. Пък вие си говорете, че жестта бил важен...

А ти как показваш уважение към половинката си? На колко го оценяваш? Какви подаръци му подаряваш?
И откога парите станаха мерило за любов и уважение?

Какви пари?
А от кога да не купуваш подарък на жената до теб стана мерило за любов и уважение? Защото трябва да е от скоро. Не съм зле по история, пък и доста чета. Все е било схващането мъжете да ухажват по този начин.
Аз, ако искам нещо конкретно ще си купя. Разбира се, че е проява на любов и уважение да ми избере подарък и да ми го купи. Може да не е мерило, но обратното още по-малко показва любов.

Аз също правя стойностни и хубави подаръци. Ако му подаря златна гривна например, тази гривна ще има и материална, и сантиментална стойност години наред. Аз например на малката ми сестра съм и подарила бижута за раждане, кръщене, които ще има и на 18 години. Не съм минала с “важно е присъствието”.

Заучените фрази все още вървят, иначе.
Едва ли, ако мъжът ми се старае в делници и празници, ме обича по-малко. Не проектирайте своето нещастие от това, че сте се подценили върху другите.

Колегите преди в офиса подаряваха цветя на всички колежки за 8ми март. В София букетчето беше над 5лв., определено. А бяхме равни.

# 49
  • Мнения: 18 322
Ако поради някаква случайност си харесаш беден мъж, как ще стане работата, или това е недопустимо да се случи? Wink

# 50
  • Мнения: 1 119
Това някаква хипотеза ли е? За Африка не знам, ама тука за толкова беден не се сещам, чак да не може да направи два, три подаръка в годината.

Иначе, била съм с не много богати. Още си имам подаръците. Може да има разлика в материалната стойност - да. Но подаръци винаги са правили. Никога не ми се е случвало да не получа подарък и цветя, поне за рожден ден и женски празник.

# 51
  • Мнения: 1 113
Защо я нападате ? Всеки си има стандарти и някакви критерии, не може така да осъждаме някого. Много хора мислят като нея, но не го пишат или признават.

# 52
  • Мнения: 931

Какви пари? Как какви? По левче на месец е 12лв, а не като тия нищожни 5лв. Simple Smile

А от кога да не купуваш подарък на жената до теб стана мерило за любов и уважение?
...
Разбира се, че е проява на любов и уважение да ми избере подарък и да ми го купи. Може да не е мерило, но обратното още по-малко показва любов.
...
Аз също правя стойностни и хубави подаръци. Ако му подаря златна гривна например, тази гривна ще има и материална, и сантиментална стойност години наред.
...
Заучените фрази все още вървят, иначе.
Едва ли, ако мъжът ми се старае в делници и празници, ме обича по-малко. Не проектирайте своето нещастие от това, че сте се подценили върху другите.


Никъде в по-горните коментари със "заучените фрази" не е споменато забравяне на повода, тотално неглижиране на празника, или проява на неуважиние по какъвто и да е начин. Ти каза още в първото си изречение "държа на подаръците, защото показват уважение към мен"
Следователно остава думата ПОДАРЪК. И по-точно неговата стойност. Според теб роза за 5лв е неуважение, а златна гривна за 400лв е тупане в гърдите и "виж колко те обичам".
Тъпо звучиш, сори.

# 53
  • Мнения: 18 322
Абсолютно съм съгласна, че поне три хубави парфюма годишно са задължителни. Даже са много малко.
А ако нямаш лични пари, някой трябва да ти ги купи. Тъй е.

# 54
  • Мнения: 5 686
И мъжът ми ми подари златна гривна някога. Хубава според него. Кичозна според мен. Никога не я сложих, а миналата година я продадох за дребна сума.
Предпочитам вместо да се беше ръсил с 300-400 лв. и то преди 12 години да беше сподели, че е заделил едни пари. Щяхме да ги оползотворим по- добре.
После ми купи скъп часовник, ама аз часовник не нося. Какво като си го имам в шкафа?
Как се уцелва парфюм за подарък?
Дреха?

Винаги може да се прецени отношението в ежедневието. Дали един човек е обгрижващ или стиснат си личи от километри. Доказателства са излишни.
За пресни гаджета вероятно става, ама от един момент нататък считам за ненужно.

Разбира се, давам си сметка, че някои жени си хващат гаджета за да получават подаръци. Темата нали не е за тях?

Аз да питам всички подаръци ли харесвате и пазите? От бивши!?

# 55
  • Мнения: 1 113
ако нямаш пари, правиш всичко възможно да ги изкараш и да си ги купиш Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 6 726
И мъжът ми ми подари златна гривна някога. Хубава според него. Кичозна според мен. Никога не я сложих, а миналата година я продадох за дребна сума.
Предпочитам вместо да се беше ръсил с 300-400 лв. и то преди 12 години да беше сподели, че е заделил едни пари. Щяхме да ги оползотворим по- добре.
После ми купи скъп часовник, ама аз часовник не нося. Какво като си го имам в шкафа?
Как се уцелва парфюм за подарък?
Дреха?

Винаги може да се прецени отношението в ежедневието. Дали един човек е обгрижващ или стиснат си личи от километри. Доказателства са излишни.
За пресни гаджета вероятно става, ама от един момент нататък считам за ненужно.

Разбира се, давам си сметка, че някои жени си хващат гаджета за да получават подаръци. Темата нали не е за тях?
Парфюм ми е топ за подарък... Значи как подаряваш такова нещо като всеки човек харесва различни аромати незнам. Виж съпруга ми знае какво харесвам ок ама ако е от друг роднина просто няма шанс да нацели. Имам 2 така си стоят в шкафа Simple Smile

# 57
  • Мнения: 1 119

Какви пари? Как какви? По левче на месец е 12лв, а не като тия нищожни 5лв. Simple Smile

А от кога да не купуваш подарък на жената до теб стана мерило за любов и уважение?
...
Разбира се, че е проява на любов и уважение да ми избере подарък и да ми го купи. Може да не е мерило, но обратното още по-малко показва любов.
...
Аз също правя стойностни и хубави подаръци. Ако му подаря златна гривна например, тази гривна ще има и материална, и сантиментална стойност години наред.
...
Заучените фрази все още вървят, иначе.
Едва ли, ако мъжът ми се старае в делници и празници, ме обича по-малко. Не проектирайте своето нещастие от това, че сте се подценили върху другите.


Никъде в по-горните коментари със "заучените фрази" не е споменато забравяне на повода, тотално неглижиране на празника, или проява на неуважиние по какъвто и да е начин. Ти каза още в първото си изречение "държа на подаръците, защото показват уважение към мен"
Следователно остава думата ПОДАРЪК. И по-точно неговата стойност. Според теб роза за 5лв е неуважение, а златна гривна за 400лв е тупане в гърдите и "виж колко те обичам".
Тъпо звучиш, сори.

Авторката иска мъжа и да се старае повече. Не само, че става дума за това, а и ясно написано.

Да, важен е подаръка. Човекът до мен трябва да отделя ресурс: емоционален и материален. Затова сме заедно. Има мъже, които харчат за коли. Има такива, дето дават на мама. Други - за хазарт. А някои и по други жени. Със сигурност парите някъде отиват. Не виждам нищо лошо да държа на подаръците. Аз самата ги правя. Подарявам хубави подаръци на всички.

И сама мога да си позволя. Бюджета ни е общ. Затова не смятам, че не става дума за жест. При всички положения, няма да му кажа отивам да си купя подарък за рождения ден. Или купи ми това.

Аз съм по-романтичен човек. Материализма си личи при вас. Много тежко приемате темите за пари. Много сте чувствителни. Материален си, когато ги нямаш също.

На майка ми също подарявам скъпи и стойностни подаръци. Родила ме е. За мен показва уважение.

От хубаво никой не се е оплакал. Колкото и да Ви се иска. Затова, както казах, проектирането на собственото нещастие върху другите не е критерий за истиност.

Като не обичате подаръци, повече за мен. Win win situation.

# 58
  • Мнения: 18 322
Но, Ксения, нали се хвалеше, че не работиш, а мъжът те издържа, откъде ги купуваш тия хубави подаръци?
Оф, не се ориентирам в твоите изказвания... Grinning

# 59
  • Мнения: 1 119
Аз не работя от 9 месеца, като толкова те вълнува. За толкова се излиза и на борсата. Като съм работила нормална работа, никой не ме е съжалил.

Вие адекватни съвети можете ли да давате на хората или клюкарника как живея аз е по-важен?

Работя свободна професия. Не ходя на работа от 8 до 17. Надявам се си се успокоила. Може да съм и по-натоварена от много от Вас. А ако мисленето Ви е, че ако не работя и мъжът ми е богат, имам по-малко лични пари от някоя, която работи, плаща сметки наравно с мъжа и спестява... Ха-ха!

Само, че аз се включих по темата. Както казах моите подаръци и пари не са критерий.

Че аз нямам пари да си купувам неща е доста смешно разсъждение, между другото.

Общи условия

Активация на акаунт