Октомврийчетата в нас растат - мами с термин ОКТОМВРИ 2021 (тема 2)

  • 26 262
  • 761
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 850
Аз бях преди два дни на преглед, вече при АГто, което ще ме следи. Даде ми един километричен списък с кръвни изследвания и урина. Лошо ми стана. Кръвта трябва да се вземе сутрин на гладно, а на мен ми се гади и ако не ям - повръщам. Как сега да ида? Ако някой ме пренесе спяща до там и ме събуди след като ме боднат, за да ям може би ще успея да задържа всичко в себе си Grinning
Освен това предвид списъка с изследвания останах с впечатлението, че поне 4 епруветки ще вземат от мен, за да ги направят. Направо не ми се мисли ако не се съгласят да ги вземат наведнъж, как ще ходя няколко пъти да ме дупчат на гладно...
Иначе чухме сърчице, всичко е наред. За гаденето и повръщането ми предписа Вомитусхил, което не знам колко помага, но вече втори ден го пия. Като че ли помага, щото макар да ми се гади, съм доста по-продуктивна от преди.
Свекито е на гости, жената място не може да си намери от радост, че съм бременна. Ние с нея не сме много близки и малко ме дразни цялото това суетене около мен. Освен това напъва да ми гали корема и да му говори и хич не се свени да дава съвети как да го кръстим детето, както и че стиска палци да е момиче, защото в родата на мъжа ми са все момчета.
И ако е момче какво, да го връщаме ли?
Слава богу моите родители не се обаждат нито за очаквания, нито за кръщаване, нито нищо.
Ох, оплаках ви се, надявам се и да ми олекне сега Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 1 369
Супер темичка!!! 🥰

Днес си запазих преглед за другия четвъртък при докторката, която ми прави секциото. ☺ Ще съм едва 6+2, ама не ми се чака повече. Ще си ходя често от любопитство явно. 😃

Вчера и аз смуках Тонзилотрен. Четох, че уж може за бременни. Следобед като дремна с малката и после ме боли и мен гърлото. 😬

*За темичката бих добавила, че е удобно да има инфото - коя бременност е, термин, населено място. По-натам и пол. ☺ Ама това са дреболии.

# 17
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Леле, Eleyn, твоята свекърва много от рано е почнала! Smile Не ти завиждам. Стискам палци да имаш търпение.

# 18
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Към написаното от Яренце за първа страничка съм виждала също годините на бъдещите мами.
Илейн,ако си от София може да си повикаш да дойдат у вас да ти вземат кръв-тъй съм правила като беше малък синът ми.За свеки не мога нищо да кажа,аз обожавам моята и не ги разбирам тези обтегнатите отношения между снахи и свекърви...

# 19
  • Мнения: 299
Eleyn , аз вчера ходих на излседвания, наведнъж  вземат. А за свекито , доста раничко е почнала. Аз също не съм близка с моята, но тя не смее нищо да пита или да каже, защото знае, че ще бъде отрязана.

# 20
  • Мнения: 399
Аз бях преди два дни на преглед, вече при АГто, което ще ме следи.
Даде ми един километричен списък с кръвни изследвания и урина. Лошо ми стана. Кръвта трябва да се вземе сутрин на гладно, а на мен ми се гади и ако не ям - повръщам. Как сега да ида? Ако някой ме пренесе спяща до там и ме събуди след като ме боднат, за да ям може би ще успея да задържа всичко в себе си Grinning
Освен това предвид списъка с изследвания останах с впечатлението, че поне 4 епруветки ще вземат от мен, за да ги направят. Направо не ми се мисли ако не се съгласят да ги вземат наведнъж, как ще ходя няколко пъти да ме дупчат на гладно...
Иначе чухме сърчице, всичко е наред. За гаденето и повръщането ми предписа Вомитусхил, което не знам колко помага, но вече втори ден го пия. Като че ли помага, щото макар да ми се гади, съм доста по-продуктивна от преди.
Свекито е на гости, жената място не може да си намери от радост, че съм бременна. Ние с нея не сме много близки и малко ме дразни цялото това суетене около мен. Освен това напъва да ми гали корема и да му говори и хич не се свени да дава съвети как да го кръстим детето, както и че стиска палци да е момиче, защото в родата на мъжа ми са все момчета.
И ако е момче какво, да го връщаме ли?
Слава богу моите родители не се обаждат нито за очаквания, нито за кръщаване, нито нищо.
Ох, оплаках ви се, надявам се и да ми олекне сега Simple Smile
Наведнъж ще ти ги вземат, няма смисъл да те бодат 2 пъти

# 21
  • София
  • Мнения: 850
Леле, Eleyn, твоята свекърва много от рано е почнала! Smile Не ти завиждам. Стискам палци да имаш търпение.
Тя е почнала от преди година някъде, да ни юрка кога ще е, докога ще чакаме, време е за бебе.
Причината да кажем толкова рано, че вече съм бременна е отчасти, че щеше да ни дойде на гости през февруари, а аз съм си със симптоми гадене и повръщане, та нямаше да има как да скрием така или иначе.
Добре, че живее в друг град жената, та няма да нон стоп тормоза Grinning

# 22
  • Мнения: 399
Аз в понеделник съм на работа за 1 ден, за да може личния от 2-ри да ми издаде болничен. От сега се чудя как ще изкарам , на старшата не й стана приятно, че сега на ново график трябва да прави. Може в понеделник
Да накарам колежката да ми вземе кръв ПКК, биохимия, хормони...

# 23
  • Мнения: 35
Eleyn, благодаря ти! Чудна тема Flowers Hibiscus

Харесва ми как се движим момичета, аз още не си знам термина, а вече успяхме да изпишем цяла тема Grinning

И аз нямам търпения за прегледа другата седмица, мислех, че ще ми е по-смирено 2-ра бременност и ще ги карам по - спокойно нещата, ОБАЧЕ едвам издържам и пак ми се ходи постоянно по прегледи и изследвания Joy
На мен честно казано ми е малко притеснено да кажа на работа, че пак съм бременна (тъкмо се върнах и недостигаха хора), знам, че е супер тъпо и не трябва да ми пука, но направо ми се обръща стомаха като си помисля, че скоро ще трябва да им го поднеса.

# 24
  • Мнения: 14
Здравейте, момичета ❤🐣🤰!
И аз да се запиша при вас Simple Smile Аз съм на 34 г. и имам момче на 8 г. Сега съм в 8с.и 2 дни. Във вторник бях на втори преглед и чух сърчице.
При мен засега нещата протичат едно към едно с първата ми бременност - целодневно гадене още от 5 седмица, все ми се спи и ми е студено. Поне мъжете вкъщи са активни,че компенсират моята неактивност 🙃

Пожелавам на всички ни да имаме спокойна бременност и за финал -  здрави и пухкави октомврийчета 🥰

# 25
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен в новата тема, благодаря за нея! Рядко се включвам, но чета абсолютно всичко 😁 Утре ми предстои трети преглед, ще съм точно 8с.
Предния път чухме сърчицето (след инсеминация съм за това са ми по-често прегледите.)Утре ще трябва да кажа и на работодателя ми, колкото и да не ми се иска да е толкова рано се налага, тъй като 3 месеца бяхме затворени, от Понеделник отваряме, но работата ми е в график и имам и нощни смени, искам да ги избегна, притеснявам се. Има ли други момичета, които работят нощни смени и как процедира(х)те?

# 26
  • Мнения: 22
Здравейте, мили момичета 😊 Записвам се и аз при вас. Вчера бях на първи преглед в 5+4 с. съм и АГ каза, че нещата са добре за сега. Искам да попитам как се чувствате след малко повече домакинска работа, която е неизбежна 😊 Наложи се да измия стълбището на нашият етаж, защото стана беля и след това ме заболя кръста и ниско долу все едно ще ми идва МЦ. Не съм вдигала тежко, по-скоро се понапънах малко с мопа и се получи тази болка. Дали има място за притеснение се питам?
Пожелавам на всички бъдещи мами лека бременност и хубав финал 😊😚👶

# 27
  • Мнения: 5
Здравейте, аз също бих искала да се присъединя, за сега съвсем плахо. Все още не съм била на преглед, а според изчисленията би трябвало да съм около 5- та - 6-та седмица, термин 25.10

# 28
  • Мнения: 176
Eleyn, благодаря за темата. Нека я изпълним само с добри новини.
И не искам с всеки пост да се оплаквам 😀😀😀ама хич не ми се работи вече. От известно време ми е неприятно темпото, което трябва да се поддържа на работа, искам следобяд да опъна кълка на диванчето вкъщи и да си пусна някое филмче 🤷🏻. Бих могла да си взема болничен след месец да речем, но пък ми е гузно за работа. Аз съм счетоводител и предстои годишно приключване, в което аз съм основния участник. Не че някой ще ми каже евала като остана, но някак го усещам като свой дълг да си довърша нещата.

# 29
  • Мнения: 409
И на мене ми е малко мъчно в офиса.
Напрежението при нас е голямо, работата ми е в логистиката и има дни, които са инфарктни.

Споделих на работодателя ми, защото съм поела голяма част и от неговата работа и искам да бъде подготвен, трябва да си намери човек и ми трябва много време да го обуча.
Летя си в облаците по цял ден и въобще не ми е до ЧМР-та, но... 😃

Общи условия

Активация на акаунт