Октомврийчетата в нас растат - мами с термин ОКТОМВРИ 2021 (тема 2)

  • 27 448
  • 761
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 286
Мен ме мъчи много гадене и съм супер отпаднала. Тъпча се със захаросан джинджифил и лукчеата. Трети ден съм на работа, първия ми беше много дискомфортно, усещах придърпване и аз, но вчера беше по-добре.
И вчера като мина прегледа се поуспокоих, че всичко е наред. Уикенда ще ходя да търся някакви дънки и клинове, че уж нямам голям корем, ама цял ден седнала усещам че не е ок.
И други са казвали за захаросаб джинджифил, а аз да питам откъде си го купувате? Не се сещам някъде да съм виждала🙄

В някои плод зеленчуци има или магазини за ядки и сушени плодове.

# 691
  • Мнения: 48
При всеки преглед ли ви пускат да чуете пулса?

# 692
  • Мнения: 1 428
loveiainthehear, на мен да,ти добре ли си вече 🌷?

# 693
  • Мнения: 48
Може да се каже, че съм по добре. Имам лек дискомфорт от време на време, доктора днес ме гледа на видеозона, питах го за пулса, ама не ми го пусна, само каза че е добре. Аз съм 8+5гс, а той каза, че отговаря на 9+4гс. Каза да пия но шпа и спазмалгон при нужда и един месец утрогестан 2х1. От снощи съм вкъщи, но утре по документи ще ме изпишат от болницата и ще ги питам дали има нужда да приемам и магнезии. Началото на април ще ме прати на бхс и фетална, а на 14 април съм при него на преглед. Каза да пусна една стерилна урина и да отида с резултата
loveiainthehear, на мен да,ти добре ли си вече 🌷?

# 694
  • Мнения: 704
Момичета,  аз съм на утрогестан 2 х 1 заради зацапване, което вече спря. Въпросът ми е колко дни преди прегледа ми при АГ, трябва да съм го спряла, за да ми вземат влагалищен секрет? АГ-то нищо не ми каза по този въпрос и се чудя да гл спра ли, да не го ли спирам утрогестана ореди прегледа и колко дни преди прегледа....

Минимум 5 преди  вземане на секрет.

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО консултация с Аг как и кога да го спираш, защото вземането на секрет може да изчака Simple Smile

# 695
  • Мнения: 1 326
И аз вчера бях на преглед, всичко е наред. Изместиха ми термина с 3 дена от 18.10 Сега е 15.10. Чух и пулса най-после в 8+6г.с. Според доктора по нови проучвания не било добре по-рано да се пуска, защото можело да окаже някакво влияние върху плода самия ехограф. Другата седмица ме вика с направление 9, за да ме запише вече на консултация.
Виждам, че пишете и за БХС и за морфология. Аз тази сутрин си записах час за БХС, за 5 април. Тогава трябва да съм в 12+3г.с. Ранната морфология четох, че се прави около 14 г.с. И на двете ли трябва да се ходи? Нали на БХС освен кръвните проби, се гледа и обстойно на ехограф. Другия път ще разпитам и доктора, но той нищо не ми е споменавал за сега нито за едното нито за другото.

# 696
  • Мнения: 937

Виждам, че пишете и за БХС и за морфология. Аз тази сутрин си записах час за БХС, за 5 април. Тогава трябва да съм в 12+3г.с. Ранната морфология четох, че се прави около 14 г.с. И на двете ли трябва да се ходи? Нали на БХС освен кръвните проби, се гледа и обстойно на ехограф.

Аз с предната бременност отидох в 13г.с. на ранен скрининг, който включваше БХС и преглед като фетална морфология (подробно оглеждане на органи, системи, костна структура). Сега пак ще се запиша там.

Аз пък сутринта отидох и си пуснах тест за антитела за Ковид, защото знаех, че антигенни не биха ми отчели така скоро нищо, а имах нужда да предприема нещо, та реших поне да видя дали по някое време не съм се срещнала с вируса. Оказа се, че явно съм и имам над 4000 единици антитела, което е много добре според личната ми лекарка. Та така, поуспокоих се. Била съм заразена по някое време, което е лошо, защото без да знам съм била преносител, но поне съм изградила силен имунитет.

# 697
  • Мнения: 54
Аз от 3 дена съм с ужасно сърцебиене, ходих до джи пи-то днес. Прави ми кардиограма установи тахикардия и ми изписа лекарство. Пусна всевъзможни изследвания...и в понеделник трябва някак си да ида до лабораторията на гладно без да се гътна и да си обърна стомаха наобратно.... такова нещо не ми се е случвало с предните 2 бременности. Много е неприятно и се надявам да отмине скоро.

# 698
  • Мнения: X
И аз между 01.04 и 15.04 трябва да запиша час за ранен скрининг. Имате ли си на идея като цени колко е? И чували ли сте за този лекар Борис Стоилов?

# 699
  • Мнения: 1 326
И аз между 01.04 и 15.04 трябва за запиша час за ранен скрининг. Имате ли си на идея като цени колко е? И чували ли сте за този лекар Борис Стоилов?

Точно при него си записах час днес. Като цяло е един от най-известните в Пловдив, които се занимават с морфология. Има всякакви мнения, същото важи и за останалите.
На регистратурата звъннах, струва 160 лв. Питат те в коя г.с. си в момента и момичето изчисли кога трябва да ида.

# 700
  • Мнения: X
water_nymph, от Пловдив ли си? При кого следиш бременността ? Blush

# 701
  • Мнения: 62
И аз между 01.04 и 15.04 трябва за запиша час за ранен скрининг. Имате ли си на идея като цени колко е? И чували ли сте за този лекар Борис Стоилов?

Точно при него си записах час днес. Като цяло е един от най-известните в Пловдив, които се занимават с морфология. Има всякакви мнения, същото важи и за останалите.
На регистратурата звъннах, струва 160 лв. Питат те в коя г.с. си в момента и момичето изчисли кога трябва да ида.

И аз съм се насочила към него Blush

# 702
  • Мнения: 1 326
Даа, от Пловдив съм. Следя се при един млад, но страхотен лекар и човек д-р Милен Карагеоргиев. Работи в Ню Лайф по нзок и в Пълмед на частно. Изключително позитивен и лъчезарен. Вече съм била на 3 прегледа и трите ме гледа на ехограф и ми взе пари само първия път. А ходих до сега в Пълмед. Другата сряда ще ме записва за проследяване в Ню Лайф.

# 703
  • Мнения: X
Даа, от Пловдив съм. Следя се при един млад, но страхотен лекар и човек д-р Милен Карагеоргиев. Работи в Ню Лайф по нзок и в Пълмед на частно. Изключително позитивен и лъчезарен. Вече съм била на 3 прегледа и трите ме гледа на ехограф и ми взе пари само първия път. А ходих до сега в Пълмед. Другата сряда ще ме записва за проследяване в Ню Лайф.

И аз съм в Ню Лайф, но при Матеева и аз съм доста доволна. Два прегледа, но много добре ме прегледа и обяснява всичко.

# 704
  • Мнения: 241
Момичета как сте с апетита?
Въпреки гаденето, гледам да не гладувам, но нищо не ми се яде, от повечето храни ми става гадно като си помисля за тях само..

Общи условия

Активация на акаунт