За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 25 088
  • 734
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Честит празник 🇧🇬

Решила съм да правя в йена пилешко филе с гъби и топено сирене.Слага ли се течност или гъбите ще пуснат?
Киселите крадтавички в началото или накрая се слагат?
За колко време става във фурната и на колко градуса?

# 61
  • Мнения: 350
Здравейте!
Може ли да споделите лесна рецепта за приготвяне на патешко. Взех една цяла патица от Лидл, без идея как да я сготвя.
Благодаря!

# 62
  • Мнения: 1 443
Честит празник!
Свински вратни пържоли на фурна - как да станат сочни?Последните пъти,когато приготвям накрая ги запичам,но явно прекалявам,защото стават сухи.
Искам хем да бъдат апетитно запечени,хем да останат сочни.

# 63
  • София
  • Мнения: 170
Честит празник!
Свински вратни пържоли на фурна - как да станат сочни?Последните пъти,когато приготвям накрая ги запичам,но явно прекалявам,защото стават сухи.
Искам хем да бъдат апетитно запечени,хем да останат сочни.
[/quote


Намажи ги с горчица.Стават много крехки и сочни.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Мариновайте ги или добавете сос. После ги печете в йенски или глинен съд  с капак. Аз добавям прясно изцеден лим.сок и бира.

Последна редакция: ср, 03 мар 2021, 19:23 от Viviana91

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Честит празник!
Свински вратни пържоли на фурна - как да станат сочни?Последните пъти,когато приготвям накрая ги запичам,но явно прекалявам,защото стават сухи.
Искам хем да бъдат апетитно запечени,хем да останат сочни.
Подправям със сол и п-р, намазвам с горчица и поливам леко със соев сос. Пека ги затворени бавно и отварям за около 15мин. накрая, за цвят.  И се разпадат. Simple Smile

# 66
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 964
Решила съм да правя в йена пилешко филе с гъби и топено сирене
Няма нужда от вода, краставичките когато искаш, става на 180С за около половин час, след 20мин ги погледни докъде са стигнали и ще се види колко им трябва още.

Може ли да споделите лесна рецепта за приготвяне на патешко.
Като пиле със зеле може да се готви, но имай предвид че патицата пуска мноооооого мазнина и й трябва повече време за печене. Хубаво е да се набоде кожата с вилица на повече места, или с нож да направиш разрези по кожата на ромбове с цел да изтича мазнината. Овкусяваш по желание - сол, черен пипер, чубрица, може един лимон да изстискаш отгоре. Пече се в по-дълбока тавичка, най-добре става на по-бавна фурна, към 160С за 2 часа някъде. Ако искаш с гарнитура, остави патицата да се пече първия 1 час сама, тогава ще пусне мазнина, отваряш да изгребеш мазнината и тогава добавяш гарнитурата - или зелка нарязана, или картофи и моркови нарязани на половинки и лук на четвъртинки, овкусяваш ги със сол, пипер, чубрица и тях. И връщаш патицата с гарнитурата за още един час във фурната.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
.. отваряш да изгребеш мазнината ..
Събираш я в бурканче и прибираш в хладилника. И после ползваш за най-вкусните печени картофи или за каквото искаш друго.

# 68
  • Мнения: 204
Как си режете зеленчуците на спагети и спирали ? Искам машинка , по възможност метална.Flowers Bouquet

Моля , покажете си червената боя за червеното кадифе .И от къде я купувате.Cake

# 69
  • София
  • Мнения: 10 835
Здравейте мили кулинарки.
Честит ден на освобождението.
Влизам за да поискам съвет относно крем за торта. Имам една задача да приготвя торта за малко семейно събиране по повод третия рожден ден на племеникът ми. До сега имам сполучливи опити с няколко вида чийз кейкове и торта червено кадифе. Искам и се обаче да приготвя торта изненада. Колебая се обаче за крема. Мислих да използвам готови блатове, но не е проблем и да изпека. Иска ми се крема да бъде нещо със кондензирано мляко, но да няма желатин вътре за да не стои като гъба, но същевременно да може да се Оформи в ринг. За окраса мисля да използвам различни бонбони вафли пурички и др... Защото не мога да използвам пош или поне не съм имала успешен опит с него. Вие какво ще ме посъветва те.
Тортата е за събота и мисля да я приготвя в четвъртък.

Медена торта (Торт *Пчелкин дом*)

# 70
  • Мнения: 6 732
................................Иска ми се крема да бъде нещо със кондензирано мляко, но да няма желатин вътре за да не стои като гъба, но същевременно да може да се Оформи в ринг...............................

Разбиваш 250 гр масло и на тънка струйка към него добавяш 1 консерва подсладено кондензирано мляко.
Ако добавиш и чаша кокосови стърготини става кремът от торта Рафаело на Наталина.

# 71
  • Мнения: 350
Скрит текст:
Може ли да споделите лесна рецепта за приготвяне на патешко.
Като пиле със зеле може да се готви, но имай предвид че патицата пуска мноооооого мазнина и й трябва повече време за печене. Хубаво е да се набоде кожата с вилица на повече места, или с нож да направиш разрези по кожата на ромбове с цел да изтича мазнината. Овкусяваш по желание - сол, черен пипер, чубрица, може един лимон да изстискаш отгоре. Пече се в по-дълбока тавичка, най-добре става на по-бавна фурна, към 160С за 2 часа някъде. Ако искаш с гарнитура, остави патицата да се пече първия 1 час сама, тогава ще пусне мазнина, отваряш да изгребеш мазнината и тогава добавяш гарнитурата - или зелка нарязана, или картофи и моркови нарязани на половинки и лук на четвъртинки, овкусяваш ги със сол, пипер, чубрица и тях. И връщаш патицата с гарнитурата за още един час във фурната.
[/quote]
Благодаря, Ефибуш! Сготвих я почти по същия начин. Първо пекох патицата, а после отцедих част от мазнината и добавих ориз. Вкусна стана.

# 72
  • Мнения: 39 238
Моята боя за червено кадифе е тази, но в червен цвят.

# 73
  • Мнения: 9 515
последно взех червено на слай комерс за торта дъга. стана перфектно червено без добавка на какао. но трябва да погледна точно какво червено беше. по принцип взимам или на слай комерс или на уилтън.

# 74
  • София
  • Мнения: 11 688
Моята боя за червено кадифе е тази, но в червен цвят.

За мен тази не е добра боя, имам я и така си стои. За тортата Червено кадифе най-добрите хран. бои ги има  в сладкарските къщи за консумативи, специално аз я купих от Арома Хаус, правят и доставки и са на много добри фирми. Получава се наистина червен цвят, а не нещо чежду червено и кафяво, та накрая едно нищо.

Общи условия

Активация на акаунт