Има ли смисъл?

  • 11 002
  • 258
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15 619
Винаги ме карате да се чудя с каква щедрост раздавате конкретни съвети и то по прекалено важни въпроси.
Съветвате 40-годишна жена да забременее от случаен мъж умишлено, без да имате дори бегла представа за здравен статус, финансово положение, близки дали има и още куп фактори и обстоятелства за нея. А тя май попита за мъжа какво, що и дали.

# 46
  • Мнения: 1 119
Винаги ме карате да се чудя с каква щедрост раздавате конкретни съвети и то по прекалено важни въпроси.
Съветвате 40-годишна жена да забременее от случаен мъж умишлено, без да имате дори бегла представа за здравен статус, финансово положение, близки дали има и още куп фактори и обстоятелства за нея. А тя май попита за мъжа какво, що и дали.

Съвет не сме и дали затова. Статистически двама такива мухльовци да срещнеш в един месец е малък. От там изхождам, че да спи с някой друг, вероятно би било по-добре. Като сравнение.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 14 684
Аха, затова ли някои си носят бомба в самолета, щото статистически... Wink
Човекът не изглежда непременно за боклука. Недостатъци имаме всички. Даже и вие. И аз също, както и моят мъж. Ма го взех, щото никой друг не ме искаше. И вашите мъже дори вероятно имат недостатъци, поне повечето.

Тя си преценява, мен от описаното (само от него, не познавам човека) повече ме притеснява заявеното нежелание, отколкото къщата, леглото и ваучерът.
И други задръстени стари ергени знам, от които са се получили съвсем приемливи и дори нелоши съпрузи и бащи. Не че от всички се получават, но има.

# 48
  • Мнения: 76
Не си губи времето с него! Намери някой, с който ще имате еднакви желания и цели😊

# 49
  • Мнения: 41 355
Винаги ме карате да се чудя с каква щедрост раздавате конкретни съвети и то по прекалено важни въпроси.

Дефакто няма как да даваме съвети, защото не знаем пълната картинка. По-скоро даваме идеи за възможни действия,  а от там нататък лицето си преценява дали тези идеи са уместни или не, с оглед на неговата конкретна ситуация.

# 50
  • Мнения: X
Мили, момичета, благодаря ви за отговорите.
Не мисля, че той е лош. Просто на 43 г.някой да се промени едва ли ще се случи. Мисля в скоро време да му поставя наистина въпроса ребром. Досега сериозен разговор не сме имали. На него доста му се стовари на главата: за 1 г.починаха родителите му и сестра му. Майка му и сестра му са били тежко болни години наред, а няколко години е бил личен асистент на майка си. Казвал ми е, че по цял ден е бил с тях, излизал е само за по едно кафе. Бащата не е участвал много в посл.години. При тях е било въпрос на оцеляване. След като почина майка му спря да идва на работа, за да се грижи за сестра си, но и тя си отиде. През този период бяхме само колеги, беше ми мн.мъчно за него. Дори не подозирах, че след това ще станем двойка.
За финансовите ми/ни възможности: заплатата ни е малко над минималната. Често като ми идва на гости ми носи по някое цвете или някакъв сладкиш. За празници получавам също някакви неща. 1-2 пъти ми е купувал и лекарства. Аз имам майка на възраст и собствено жилище. Той няма никого, освен брат, който е семеен и живее в друг град. И мен.
Често си мисля, че и двамата не сме готови за семейство след като не можем да се разберем за някои ,,дреболии"- легло и други битовизми. Но едва ли някой е готов на 100 %, докато не се случи нещо. Днес ми се обади, усетил се, че не съм му звъняла и попита дали не се сърдя за нещо. Отговорих му, че не знам. Може и да не е правилно, но понякога така ми отговаря и той. Не исках да се обясняваме по тел. Искам отговор и реакция на живо. Заради възрастта си съм притисната, АГ-то също ми каза, че нямам мн.време. Не вярвам, че изобщо успях да забременея, той също ми каза, че е бил изненадан. Мъжете в моето обкръжение са...чалга и купони. Има и някои свестни, но са семейни. Аз не искам да си усложнявам допълнително живота. Той и без това се усложни здравословно мин.год. Общо взето съм в дилема все още.

# 51
  • Мнения: 18 736
На 40 си е почти късно за бебе. Дано има наоколо друг, по-навит стар ерген от този. Огледай се! Ако всички слушат чалга, не знам, много е зле това. Пиши в сайтове за запознанства да речем.

# 52
  • Мнения: 4 969
Има жени, които харесват да дърпат и да водят ако има кой да слуша..Но чета за разминавания..
Оставам с впечатление, че ако авторката не звъни и не търси, мъжа до нея ще се сети може би някога. Пък иначе си има твърдото мнение и нежелание за доста неща. МНого трудно и тегаво като отношения.
Но на 40 тепърва да се втурваш да търсиш нов мъж с мечта за деца..
Може и глупав да ми е въпроса..Защо ако се е случила бременност веднъж да не се случи пак? И защо трябва спермограма..? То не са били години опити за зачеване. Случило се е случайно. Значи може пак..

# 53
  • Мнения: 2 638
Защото от нея зависи, не само случването на бременност, а и как ще продължи.

# 54
  • INFJ
  • Мнения: 9 431
Направо ми става лошо като чета... Той едно легло не иска да купи, ти го чакаш да става баща? Хората, когато обичат и искат да се получат нещата, са готови чудеса да извършат.
С този явно няма да стане, щом не иска да съдейства за правенето на изследвания, това трябва да ти дава ясен отговор, че нямаш повече време за губене с него.

Ако искаш да имаш дете в този живот, вече е време да се размърдаш, явно няма да мине без трудности, дали ще го имаш от друг или от донор, ти решаваш, но си прецени ясно картинката, че с точно с тоя човек е много малко вероятно да ти се получат нещата.

Води го сериозния разговор с него и бъди готова да следваш собственото си желание, дори това да означава раздяла.

# 55
  • Мнения: 6 787
Хора, които са били сами дълго време, имат трудности да допуснат друг човек и да започнат да се "съобразяват" с него. Това за обзавеждането не е драма, ако заживеете заедно, а не само да си ходите на гости, промените ще станат.
Що се отнася до дете обаче може би наистина не можеш да очакваш промяна в това от отношение. По-скоро от "рано ни е", ще стане репликата "мина ни времето за такива неща".
Вече тук е въпрос на лично решение дали можеш да се откажеш от това да имаш дете. Ако не, то е ясно, че с този човек нямате бъдеще.

# 56
  • Мнения: 755
А дали ви идва наум, че този човек не иска да сменя мебелите, защото сегашната обстановка има силна емоционална стойност за него. Ако за 1 година някой е загубил двамата си родители и сестра си , с които са живели в едно домакинство, това е изключителен шок на психологическо ниво, като има хора, които никога не успяват да се справят с него. Според мен бременността го е объркала, още повече,  че до преди 1 година е бил личен асистент на болни роднини.
Авторке, бих те посъветвала, ако решиш да продължиш с този човек, да вземеш нещата в свои ръце и ако мислиш, че ще е подходящ баща на детето ти, да продължите с бебеправенето. Не очаквай чудеса от него, няма как до надскочи себе си. Ако гледате в една посока, може и да се получат нещата.На чисто биологично ниво нямаш много време, още повече тепърва да търсиш човек, да се опознавате и т.н.
Отговорите са в теб, особено ако знаеш точните въпроси.
Успех 🤗!

# 57
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 864
Човекът е имал кофти съдба. Години наред се е грижил за болните роднини. Нямало е как да завърти връзка в това време, нито да харчи пари. От друга страна....колко години да ги е гледал?! 5-10 г. да са били макс. Значи и до 30-35 г. не е имал кой знае какви връзки, камо ли нещо сериозно и съжителстване. Свикнал е да си е самодостатъчен, да живее на базовия минимум. А това, че се е грижил за роднините - не значи, че ще е супер баща и съпруг.

# 58
  • Мнения: 7 420
Не знам защо се примиряват някои жени с толкова малко. И 40 години ми се виждат малко късно тепърва за дете. Не че няма много такива случаи, но тук не мисля, че е така. Връзка не се гради на основата на съжаление.

# 59
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Ако съм на 40 и
1) Забременея от мъж, който не е заявил някакви ясни намерения за съвместност
2) Бащата не подскочи до тавана от радост, а определи бременността като ненавременна и недотам желана
3) Загубим тази бременност (много тежко преживяване, съчувствам истински!)
4) Бащата откаже да има нещо общо с подновяването на опитите за дете

ще направя следното:
1) Въобще няма да се чудя, какво иска човекът - той си го е казал ясно
2) От нисък старт ще си направя пълни изследвания - ендокринни (щитовидна жлеза, инсулинова резистентност), генетични и имунологични (от тромбофилия и MTHFR до антинуклеарни антитела, NK-клетки и т.н.), полови хормони, образна диагностика на репродуктивни органи, оценка на яйчников резерв, банални (но подробни) клинико-лабораторни изследвания
3) И ако искам дете, ще набележа реалистичен начин това да ми се случи
4) Ако не искам, ще потърся вариант за по-удовлетворяващи отношения.

Е, ако много обичам въпросния човек и чувствам, че ще страдам от отсъствието му, че го ценя много, влюбена съм и съм възхитена от качествата му - това е друга история.  Не усетих такива чувства в тази история, но може да греша и авторката да си го обича. Ама пък тогава би се наложило да мисля, какво предпочитам - да имам дете или връзка с този конкретен човек. При мен мисленето не би било дълго и детето ще спечели, но хората сме различни, няма универсален  правилен отговор.

Общи условия

Активация на акаунт