От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 3

  • 35 188
  • 738
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 961
Аз не харесвам горните чекмеджета за прибори , не защото там съдовете не се сушат , а защото е по_трудно за подредба , според мен  .

# 136
  • Мнения: 146
Да, подреждат се бавно и ако лъжица се обърне нагоре, остава пълна с мътна  вода

# 137
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 743
Това че не съхне заради тя кошница, не е вярно.

# 138
  • Мнения: 146
Не е заради кошницата, разбира се. Просто кошницата е допълнителен минус. Поне в моя случай

# 139
  • София
  • Мнения: 1 423
Здравейте,
дойде времето за купуване на първата ни съдомиялна. Трябва да е 45см за вграждане. След четене във форума и вашите съвети съм се спрял на AEG или по-точно на модела FSE72517P.
 https://www.relaxbg.org/sadomiyalna-aeg-fse72517p
След малко ровене в интернет намерих, че Електролукса EEM43200L има същите функции, а е с 200лв по-евтин.
https://www.relaxbg.org/sadomiyalna-electrolux-eem43200l
1. Някой може ли да ми каже каква е разликата, защото аз виждам само в цвета на тавичките (АЕГ - червен) (Електролукс - Син) и в вида на долната перка, но функцията и е същата.
2. Гаранцията на АЕГ е 2 години, а на електролукса е 5 години в (Участващи магазини: Технополис, Техномаркет, Зора, Техмарт, Техномикс, ЛибраГруп, Електросаунд. )
Моля, за вашето мнение!

Няма съществена разлика като за 200 лв., и няма разлика в качеството на измиване и сушене. Аз бих взела Електролукса.

# 140
  • София
  • Мнения: 1 345
damla12 твоята със зеолит или без е? Съдовете ги оправих, с настройката в гланца си поиграх и са сухи,но вътре стените са си мокри. Всички около мен с Бош са по същия начин. Аз я пускам поне веднъж на ден и не ми е проблем,но ако е на два или три дни не знам дали няма да се вмирише, дори и да е празна вътре. Относно третата кошница и на мен ми е минус,не ми е удобна.

Последна редакция: нд, 18 апр 2021, 22:28 от Snoopi

# 141
  • Мнения: 1 090
Само дето ги прехвалваха Bosch в темата по едно време, оказа се, че Miele и AEG/Electrolux сушат и мият по-добре.

# 142
  • Мнения: 1 445
Само дето ги прехвалваха Bosch в темата по едно време, оказа се, че Miele и AEG/Electrolux сушат и мият по-добре.

Дай повече инфо,моля те (особено за Електролукс). Защо имаш такива наблюдения, заради последните постове с капките след сушене ли?
Аз вече съвсем се обърках-цял апартамент имам да обзаведа и търся коя марка в кои уреди е най-силна. Но след близо година следене на всички теми за електруреди, по-скоро съм в нулева позиция.

# 143
  • Мнения: 2 961
Според мен е грешка да купиш всички уреди от една марка . Една марка е добра само в определени уреди не във всички .

# 144
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 743
Аег, Бош, Сименс и Миеле, нямат кусури. Но говорим за най, най-високите класове на марката.

# 145
  • Мнения: 1 445
Според мен е грешка да купиш всички уреди от една марка . Една марка е добра само в определени уреди не във всички .

И аз мисля така,точно това и написах

# 146
  • Мнения: 47 991
Аз напоследък не съм попадала на добър отзив за каквото и да е Бош

# 147
  • Мнения: 2 961
И аз ...
Все лоши отзиви относно сушенето ..

# 148
  • София
  • Мнения: 8 566
Има и друга причина, АЕГ ти суши. Моята е Уърпул и не ги суши. Но, да съм мислила повече при покупката
А моята Уърпул суши, даже и всичко сложено в третата кошница. Аз си я харесвам нея, но е вярно, че примерно кошничките за мъфини веднъж се бяха обърнали и не беше никак приятно. Но пък веднъж, не всеки път Simple Smile  Иначе имам и самостоятелна кошница за прибори - ползвам я като пускам половин зареждане.
И за да съм коректна, да попитам: ако пусна програма без автоматично тваряне на вратата, съдове и прибори са ми сухи, но имам мокро по вратата на миялната. Това минус ли го броим? Има миялни, на които дори и вратата е суха след края на програмата? Моята изсъхва за 10-на минути, след като я отворя, та не ми пречи. Но да съм казала...

# 149
  • Пловдив
  • Мнения: 1 375
Аз съм с Бош,зеолит,и нямам забележки към машината-мие,суши.В 2-те ни жилища и 2-те кухни са с уреди Бош,Сименс никакъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт