От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 3

  • 35 470
  • 738
  •   2
Отговори
# 120
  • Paris, France
  • Мнения: 14 141
След 15 години добра работа, пенсионирахме Индезита. Решихме, че няма за кога да се поправя. Миеше, сушеше   и работи 15 години. Кой да очаква от Индезит! От много мислене, се прекарах с Уърпул. Голяма грешка, дано не ми къса  нервите 15 години. Безшумна, голяма, добре мие. Но всичко е мокро, на всяка програма, (с вкл. функция за отваряне на врата, безпредметна) -  всеки път започва едно подсушаване с кърпи..... Ако някой има подобен модел, моля ви да сподели същото ли е положението с изсушаването:
https://www.technomarket.bg/mialni/whirlpool-wfo-3o33-pl-x-09184296
Благодаря

Честито и със здраве да си я ползваш и дълго да ви служи!

Щом е тиха, събира това, което ти трябва, мие добре, мисля, че е идеална. Сушенето не е болка за умиралка. Можеш да оставяш измитите съдове 2-3 часа в леко открехната миялна и ще видиш, че няма да има мокро.

Няма как хем да мие с малко вода, хем водата да не е супер гореща, хем всичко да излиза сухо. В едновремешните миялни, дето миеха с по 30-40 литра вода и имаха 80° и 95° температури всичко съхнеше бързо, но в сегашните не е така.

Можеш да пробваш програма с по-висока температура, да натискаш копчето "допълнително сушене" ако има такова, но аз не бих хабила ток за изсушаване, което се случва и само в нормален дом по умерените географски ширини.

Ако това ще те успокои - повечето нови модели, миещи с под 10 литра на цикъл (без първоначално изплакване) за 12 + комплекта сушат/не сушат по абсолютно същия начин.

Мия вечер и като спре изплакването с въртене на перките, натискам за две секунди копчето Пауза/Старт за да извади остатъка от вода и да нулира програмата. Ако не направя това, след минути налива студена вода по дъното за да изпари водата от съдовете. Отварям прозореца широко и вратата на миялната, след 5 минути затварям прозореца. Вадя пластмасата, керамичните ножове, тефлоноподобните и ги избърсвам. Ако имаме парно слагам пластмасите и керамичните ножове на парното. Ако има място там слагам и кошницата с прибори, рендетата. Тефлиноподобните ги избърсвам добре и ги прибирам. На сутринта всичко в миялната е идеално сухо.

Щом ти се отваря вратата, просто избери да се отваря на края на програмата и извади и избърши само това, което ти трябва веднага!

Офф - сегашната ми пералня е Whirlpool и съм много доволна от качеството на изпиране, толкова, колкото и от предишните Candy, Hoover, и малко повече от Brandt. Не е безшумна като Candy, до която трябваше да си опирам ухото за да я чуя като центрофугира, но пере добре и това е важното.

# 121
  • Мнения: 148
Много благодаря за отговора, не бях се замислила, че е пък за сметка на това е по-енергоспестяваща.

# 122
  • София
  • Мнения: 8 581
Благодаря ви за успокоението! 🙂
Ние в крайна сметка взехме тази https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-za-vgrazhdane-whirlpool-wic-3c23-pef
Като започна да я използвам ще споделя впечатления.
С такава съм от година и малко, супер доволна съм. Не съм имала друга, но каквото очаквах - това получих, и то срещу прилична цена. Дано и при вас да се окаже правилният избор. Точно днес загледах съдовете веднага щом се отвори вратата на ежедневната програма - сухи си бяха, и стъкло и метал (пластмаса нямаше в това зареждане). Имаше мокро по самата врата, но изсъхна за няколко минути (отворена широко). Не помня някога да съм вадила мокра пластмаса, но и обикновено не вадя (даже и не поглеждам) посудата веднага след като се отвори вратата - такъв ни е ритъмът вкъщи, че я пускам след вечеря. С измиването не съм имала проблеми аз.

Последна редакция: нд, 11 апр 2021, 00:03 от ToniShu

# 123
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
ToniShu, благодаря че се включи! Всичко звучи много добре. 🙂
И аз мисля, че ще съм по-доволна от сегашната ми.
Ще пиша, като приключим ремонта и започна да я използвам.

# 124
  • София
  • Мнения: 8 581
За мен ще е много интересно как ще я оцени човек, който има база за сравнение Simple Smile Аз си мисля, че е по-скоро от уредите, които си вършат работата без помпозност - не е top of the top, но тя и цената й е такава Simple Smile

# 125
  • Мнения: 136
Здравейте , колебая се коя от двете съдомиялни 45см да взема , едната е за 10 , другата за 9 комплекта .Ползвали ли сте някоя от тях и доволни ли сте https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-za-vgrazhdane-bosch-spv4emx20e   https://zora.bg/product/spv2ikx10e

# 126
  • Мнения: 449
Snopi аз съм с нова съдомиялнаБош , но е 6- та серия 45см вградена .
Моята има автоматично отваряне на вратата , но аз не го използвамзащото излиза пара и мисля че ще има проблем след време с кухненския плот . Аз съм доволнаот всички програми и всичко ми е суха и стените на съдомиялната и съдовете . Имам пластмасиви кутии които остават по-мокри . Аз съм доволна от кошниците , малко ми беше странно в началото защото старата нямаше трета колница , но пък на мен сега ми е много по удобно с нея от преди. Зависочината тя втората кошница има три нива на регулиране , отделно високи чаша може да миеш и в долната кошница , там също е предвидено място .

shadow of the Wind  аз съмс 45см Бош , но 6-та серия , така като гледам следващия модел след тази която си показала - тя е 4-та серия . Прилича много на моята . Аз съм много доволна . Чудих се и аз за 4-та серия но реших да е по-новия модел разликата беше 200 лв .

# 127
  • Димитровград
  • Мнения: 1
Здравейте,
дойде времето за купуване на първата ни съдомиялна. Трябва да е 45см за вграждане. След четене във форума и вашите съвети съм се спрял на AEG или по-точно на модела FSE72517P.

 https://www.relaxbg.org/sadomiyalna-aeg-fse72517p

След малко ровене в интернет намерих, че Електролукса EEM43200L има същите функции, а е с 200лв по-евтин.

https://www.relaxbg.org/sadomiyalna-electrolux-eem43200l

1. Някой може ли да ми каже каква е разликата, защото аз виждам само в цвета на тавичките (АЕГ - червен) (Електролукс - Син) и в вида на долната перка, но функцията и е същата.

2. Гаранцията на АЕГ е 2 години, а на електролукса е 5 години в (Участващи магазини: Технополис, Техномаркет, Зора, Техмарт, Техномикс, ЛибраГруп, Електросаунд. )

Моля, за вашето мнение!

Последна редакция: нд, 18 апр 2021, 00:14 от Николай Ценов 693663

# 128
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 755
Като качество нямат много разлика, просто от фирмата АЕГ е по-висок клас. Смятам сигурно е и по-лъскава дори. Винаги са малко по-красиви на вид от Електролукс. Иначе, вече нещата упират до допълнителни функции.

# 129
  • Мнения: 18 010
Аз бих избрала Електролукса. По спомени този модел нямаше трета кошница и трета перка. Сериите с 48 ги имат

# 130
  • Мнения: 449
Николай Ценов аз бих избрала АЕГ - то . Хубаво е това , че има трета кошница за прибори - така в долната кошница се освобождава повече място за големи съдове , предвид че е 45см широка .
Казвам това от личен опит , аз съм с 45см съдомиялна - вградена. Старата нямаше трета кошница , не че не бях доволна . Но сега новата е с трета кошница и като имам база за сравнение виждам , че е много по-удобно .

# 131
  • Мнения: 2 965
Аз пък не искам трета кошница . За мен това не е удобно . Имала съм с и без .
По-удобно е без , според мен .

# 132
  • Мнения: 148
Имах голямо желание за трета кошница. Голяма грешка, от както я имам-сухи прибори не съм видяла. Неудобно и за редене. Сглупих и си изхвърлих кошницата от старата. Знаете ли дали може да се вземе от някъде

# 133
  • Мнения: 449
Явно всеки е с различни предпочитания . На мен на са ми мокри приборите и ми е по-удобно да ги подреждам така , хем няма нижда да ги пипам , а за дръжката като ги хвана си ги подреждам . Освен това в третата кошница се събират повече прибори отколкото в кошницата . Остава ми място и си подреждам там и малки стъклени купички и сосиерки .

# 134
  • Мнения: 148
Има и друга причина, АЕГ ти суши. Моята е Уърпул и не ги суши. Но, да съм мислила повече при покупката

Общи условия

Активация на акаунт