Висок Пролактин и аденом на хипофизата - 8

  • 24 684
  • 558
  •   2
Отговори
# 195
  • Мнения: 143
Аз имах, но в началото. Дозата ми беше по половин хапче на седмица и деня след хапчето, бях с афски главоболие. Когато разредихме дозата, се оправих.
Здравейте, искам да попитам дали някой от вас е имал главоболие от достинекса? Аз го  започнах преди 4 месеца и нямах никакви проблеми, но от един месец насам имам постоянно главоболие и се чудя дали не е от него?

# 196
  • Мнения: 9
Благодаря ви. При мен мисля е малко по-различно понеже аз имам главоболие последния един месец което не е спирало. Но и моята доза достинекс ми смъкна пролактина много под долната граница та се чудя дали и това не е причината.



Аз имах, но в началото. Дозата ми беше по половин хапче на седмица и деня след хапчето, бях с афски главоболие. Когато разредихме дозата, се оправих.
Здравейте, искам да попитам дали някой от вас е имал главоболие от достинекса? Аз го  започнах преди 4 месеца и нямах никакви проблеми, но от един месец насам имам постоянно главоболие и се чудя дали не е от него?

# 197
  • Мнения: 3 902
Консултирайте се с лекар, по принцип при високи стойности е главоболието. Но не бих се изненадала и при ниско. Аз също първите месеци имах драма в деня след прием, но при мен беше световъртеж и гадене.

# 198
  • Мнения: 9
Благодаря. Да предстои ми консултация, но до нея има време понеже нямаше часове. И за това реших да попитам дали има някой със сходни симптоми, понеже и аз съм съгласна че главоболието би било при високи стойности, отколкото при ниски, но пък и всеки органзъм е различен.


[/b]quote author=^SunLight^ link=topic=1308658.msg44881641#msg44881641 date=1654708734]
Консултирайте се с лекар, по принцип при високи стойности е главоболието. Но не бих се изненадала и при ниско. Аз също първите месеци имах драма в деня след прием, но при мен беше световъртеж и гадене.
[/quote]

# 199
  • Мнения: 3
Реших да споделя и моя опит с това заболяване.
Мъж на 30, когсто започнаха проблемите (видимите)  бях на 27, 2019 година.
Започна така, че при секс изначало не стигах докрая, в последствие ми спадаше по време и накрая му се молех да стане. Пиех трибестан и временно имаше ефект.  За момче на 27г знаех, че нещо не е в ред.
Вървеше реклама по радиото за ОН Клиник и лекуване на еректилна дисфункция . Казвам си това са моите хора. Отидох с нагласата за изследвания и нещо уау, но не би. Измериха ми налягането на вените на пениса с един счупен апарат и беше добре.След това започнаха с обяснение на лечението и ме изгубиха на "тези хапчета ги има само при нас и дори в момента част от тях са на промоция". Естествено тях ги отсвирих. НЕ ХОДЕТЕ В ОН КЛИНИК!!!

Отидох при личния, който леко ми се изсмя, но все пак ме прати на уролог. Изследвания, и се видя че на практика нямам тестостерон. Понеже  беше средата на декември и уролога се беше настроил банкетно, ми каза да отида след НГ да видим какво ще правим. Естествено не отидох
Отидох при втори уролог на частно, пак изследвания и тогава се разбра че пролактина ми е НАД 10000.и човека ми изписа Омнадрен(тестостерон на инжекции)
За годините си, съм се научил че за ясяко нещо има причина за да се случи. Естествено отказах да се бода.
Така попаднах на този форум в търсене на уролог-андролог. От тук рвално тртгна моето лечение, тъй като незнаех какво да правя а и не съм пт София.
В търсене на информация за висок пролактин, започнах да се ужасявам и сам да си поставям диагноза, но все пак имах нужда от лекар.
Така стигнах до Др Бъчавров от ЩЕРЕВ и др Кацаров. Реших да отида първо при Бъчваров. Отидох с наръча от изследванията . Той ме прегледа и ми заяви, че са субективни и трябват нови за около 350лв. Естествено го отсвирих и него. За отношението му на абсолютен капут няма да гояорим.
Прибирам се и пак почвам да ровя. Решавам, отчаян, че вече трябва да птида при д-р Кацаров. Паля колата и отивам за 2ри път в София, а в ОНклиник ходих във Варна.
Отидах чояека ме прегледа, видя ми изследванията и ми заяви, че става въпрос за проблем с хипофизата и трябва да ме види ендокринолог.
От началото на проблема до чуването на тези думи ми отне 1 година  Прибрах се и започнах да търся ендокринолог  наоколо. Намерих, отидох след 2 седмици бях на ЯМР и потвърдиха тояа, което знаех но не исках да приемам. Аденом с размери около 3х4см.
След още месец(10.2020г) се оперирах в св. Иван Рилски при доц. К. Минкин. Операцията мина добре. Единственото кофти е в реанимацията(ден и малко) и махането на тампоните.

Извода е че теябва да се попадне на лекар, който разбира. Отне ми една година, за да ми каже някой че трябва да отида  на ендокринолог.
През тази година до мен неотлъчно беше приятелката ми, която удържа на моето не ставане. Сега си имаме бебок на 7 месеца, който ни радва ежеминутно.

# 200
  • Мнения: 6
Здравейте. След 4 години пауза ми предстои ЯМР на хипофиза. Може ли да ми препоръчате добър ЯМР на хипофиза. Последните 2 съм правила в Токуда, предишните в ВМА. Трябва ми мнение за понови ако има и хубаво разчитане найвече.

# 201
  • Мнения: 1 328
Център Спектър

# 202
  • Мнения: 256
На мен ми беше препоръчан, а и аз бих препоръчала УМБАЛ Свети Иван Рилски. Освен ЯМРто мисля и че лекарите, които разчитат са добри.

# 203
  • Мнения: 724
Здравейте, приемам достинекс по повод аденом на хипофизата.На 30г. съм и реших, че е време за бебе.Трябва ли да мина на бромокриптин или да си пия достинекса? Моля за мнение от някои мами.

# 204
  • Мнения: 396
На мен и ендокриноложкато и АГ-то ми казаха да си пия достинекса до + тест. Доколкото разбирам после се следи пролактина с някакъв метод и при нужда се минава на бромокриптин.
Здравейте, приемам достинекс по повод аденом на хипофизата.На 30г. съм и реших, че е време за бебе.Трябва ли да мина на бромокриптин или да си пия достинекса? Моля за мнение от някои мами.

# 205
  • Мнения: 78
На мен не са ми спирали достинекса, аденома ми секретира високи стойности пролактин в началото на бременноста пиех по 1 хапче за целия месец, като следя пролактина всеки месец и информирам за резултати лекаря. След 7ми месец дозата ми се увеличи с половин хапче всяка седмица след 8ми месец пия по таблетка седмично. На всякъде чета, че не следва да се пие по време на бременност, но нито АГ то нито ендокринолога са притеснени от това, казаха да не чета и да си пия хапчето, на бебето нищо му няма. Минала съм 4 фетални морфологии. Ще пия хапчето докато родя това е предписанието на лекаря! Вече съм 38г.с . Успех!

# 206
  • Мнения: 753
Аз пък си пиех бромокриптин преди, повреме на и след бременността. Така две бременности с две живи и здрави дечица.

# 207
  • Мнения: 726
А има ли мами, които са пили дълго Достинекс преди забременяване, после са забременели и накрая кърмили? И ако да - имаше ли проблеми с кърмата?
Питам понеже пих една година Достинекс, докато докарам пролактина около долна граница, а още година след това забременях и се чудя дали бих имала проблем с кърменето. Иначе още от положителния тест, гърдите ми са огромни и тежки, силно чувствителни и зърната ми се оформиха като биберони, но не знам с пролактинът как ще е положението, след като съм пила толкова време Достинекс преди. Или преди си е за преди?

# 208
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Пих доста години Бромокриптин. Спрях може би 3-4 години преди да забременея, защото вече пролактинът ми беше в норми. Родих преди почти 9 м, кърмих едва 20 дни с голям зор и дохранване. При мен кърма не тръгна, гърдите така и не ми се напълниха. Имах някаква, но твърде малко за бебето ми. Постепенно след 20тия ден и тя спря буквално за 3 дни имах само капчици. Аз съм с микроаденом, освен високия пролактин. Също съм и с ИР, а това има значение.

# 209
  • Мнения: 3 902
Пих достинекс няколко години, спрях го в 6г.с. Не съм кърмила заради дете магаре. Цедих по литър на ден:) едната гърда пускаше малко, другата има двойно каналчета. Не смятам, че има общо. Почти две години след спирането на цепенето имах коластра. Едва наскоро спря.

Общи условия

Активация на акаунт