Висок Пролактин и аденом на хипофизата - 8

  • 24 661
  • 558
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 789
Благодаря на всички за отговорите! Не успях да се свържа отново с моя лекар, тъй като е влязъл в операция, но аз също много се стреснах като ми каза, че хормонът не е наред. Обмислям да посетя ендокринолог, но такъв от години търся читав и вече не знам към кого да се насоча!

# 181
  • Мнения: 1 050
Според мен е видял стойност хиляда и нещо, а не сто и нещо. Не трябва да пиете достинекса, ще смъкне под границата пролактина... Но и му кажете най-добре...

# 182
  • Мнения: 206
Ако сте в София и ви трябва добър ендокринолог, препоръчвам д-р Одисей Одисеев. Може да погледнете и коментарите в супер дог, както да потърсите друг специалист там като се ориентирате по рейтинга.

# 183
  • Мнения: 7
Здравейте! Аз съм на 28 години и от 3 години съм с аденом на хипофизата 3-4 мм. Малък,но пък за толкова години лечение с медикаменти (достинекс,пародел и бромокриптин) не се повлиява от нито едно от изброените.От който разбира се пролактина ми е в пъти по висок от нормалното.Като съм достигала и най-висока доза от изброените лекарства.  В момента пия достинекс през ден по половин хапче.Ефект няма или от време на време свалям пролактина от 3500-4000 на 2000-2500. Правих консултация с неврохирург д-р Хаджиянев в Иван Рилски гр.София.Та въпросите ми са няколко:
 Има ли други момичета с този  проблем ,на които не им влияят лекарствата.
Мнения на вече оперирали  се за неврохирург и мнения за д-р Хаджиянев?
Благодаря!!!!

# 184
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Микроаденомите не се оперират, защото рецидивират. За другото не мога да помогна. Моят също е толкова голям, но от 3-4 г не пия Бромокриптин и пролактинът ми е в норми. Иначе, 3-4 г го пиех ежедневно, но после си влезе в норми и го спрях. На контролен скенер не съм ходила, а и не виждам нужда при вече нормален хормон.

# 185
  • Мнения: 7
Микроаденомите не се оперират, защото рецидивират. За другото не мога да помогна. Моят също е толкова голям, но от 3-4 г не пия Бромокриптин и пролактинът ми е в норми. Иначе, 3-4 г го пиех ежедневно, но после си влезе в норми и го спрях. На контролен скенер не съм ходила, а и не виждам нужда при вече нормален хормон.


Добре, но при положение че се планува бременност примерно и 4 години този аденом не подлежи на никакви медикаменти,както казах в най -голямата допустима доза,освен операция не виждам друг вариант..Ако има моля някой ако знае да го каже Sad

# 186
  • Мнения: 764
На мен по изследвания пролактина ми беше 1487, пуснах и макропролактин ( оказа се, че това е биологично не активен пролактин) и реално пролактина ми е 603, горната граница е 600.Така че, моя съвет е пускайте  и макропролактин.

# 187
  • Мнения: 789
Ако сте в София и ви трябва добър ендокринолог, препоръчвам д-р Одисей Одисеев. Може да погледнете и коментарите в супер дог, както да потърсите друг специалист там като се ориентирате по рейтинга.
Много благодаря за предложението. Доколкото видях д-р Одисеев работи в МЦ Блокс Младост, което ми е страшно удобно. Въпросът ми е дали работят с НЗОК, защото на сайта им няма информация, а вчера се опитах да се свържа с тях, но неуспешно! Благодаря предварително!

# 188
  • Мнения: 206
За съжаление работи на частно. Имате ли допълнително здравно осигуряване?
Ако нямате, все пак мисля, че си струва да го посетите поне веднъж. Вярвам, че ще ви обърне внимание.

# 189
  • Мнения: 7
Но на мен вече не ми е нужен ендокринолог. И НАЙ НАЙ ДОБРИЯ  да е други лекарства освен изброените няма.
По-скоро ме интересуват мнения за неврохирурзи и жени които са се опериране вече с този проблем

# 190
  • Мнения: 206
Коментарът ми беше към флоринчето.
Ако решите може да пуснете отделна тема или да потърсите вече съществуваща.

# 191
  • Мнения: 7
Има ли някой тук,който вече е оперирал аденом.Моля ако има нека сподели повечко информация за операцията,след това и т.н.
Моя е 3/4 мм, малък но пък не подлежи  на никакво медикаментозно лечение. Sad

# 192
  • Мнения: 21
Здравейте, дами.
Преди 2 години разбрах, че имам високи стойности на пролактин. Варират между1400-1500. Посетих АГ, който ми изписа пикозитол, но промяна нямаше. По своя инициатива пиех витекс и успях да смъкна нивата до 1200. Направих 3 месечна почивка и новите резултати са 1840. Невролог ми пусна направление за ЯМР, но така и не получих одобрение от ЗК.
Бихте ли ми препоръчали добър ендокринолог от София. Имам записан час при др. Димитрова от Полимед. Някой има ли отзиви от нея?

# 193
  • Мнения: 206
Използвайте "супердок". Там може да проследите рейтинга и коментарите за много ендокринолози. Възможно е и въпросната д-р Димитрова да я има в сайта.

# 194
  • Мнения: 9
Здравейте, искам да попитам дали някой от вас е имал главоболие от достинекса? Аз го  започнах преди 4 месеца и нямах никакви проблеми, но от един месец насам имам постоянно главоболие и се чудя дали не е от него?

Общи условия

Активация на акаунт