Висок Пролактин и аденом на хипофизата - 8

  • 22 319
  • 513
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 206
Бонди, според мен е напълно възможно! И аз съм имала такива периоди и то никак кратки.

Вили-мена, за съжаление няма как да знам какво ти е. Не съм нито лекар, нито разбирам от медицина. Ще ви кажа само, че според мен човек трябва попадне на читав доктор, който да му обърне специално внимание. Много се надявам да сте в София, защото там е моят лекар. Пътувам до София само заради него. Казва се доктор Одесеев, ендокринолог. Работи в Ню Медикал, Бизнес парк, сг.2
Истината е, че отидох при него заради оплаквания от главоболие. Да, частен е, но ако бях отишла с направление при друг, наистина вярвам, че нямаше да се стигне до кой знае какви изследвания. Веднага ми назначи кръвни. Видя високия пролактин, но вместо да ме прати на ЯМР ми пусна повторни, за да е сигурен. Изпрати ме на ЯМР и ми откриха микроаденом. Тази година се оказа, че са два.
Искрено ви съветвам ако имате възможност да го посетите. Обяснете му всичко, а и той самият ще ви зададе много въпроси. И за цикъл, и за наследственост, и за щитовидна жлеза и т.н. Не знам колко ще ви излезе прегледа, да - няма да е евтин, но аз съм много, много доволна. Той е лекар, който взима пари, но наистина лекува. Може да видите и рейтинга му в СуперДок. (Надявам се да не е манипулиран рейтинг, а истински, но така или иначе аз съм щастлива, че попаднах на него.)
Ако пък не сте в София, просто отидете при някой наистина добър ендокринолог!

# 166
  • Мнения: 885
PolinaP, можеш ли да ми обясниш точно как си се чувствала и сега след като го лекуваш как се чувстваш ?

# 167
  • Мнения: 206
Бонди, не искам да те обърквам, тъй като при мен има и други фактори. Стрес, напрежение, паник атаки. И..трудно мога да съм категорична кой симптом на кое се дължи. Сега съм добре, но преди да започна да пия Достинекс бях с виене на свят, събуждам се, спала съм 9 часа, а ми се спи цял ден. Имам чувството, че не ми се върви...не мога да вдигна тежко. Просто умора....
Боляха ме очите....
В същия период, обаче, както казах получавах често и паник атаки, така че не мога да съм категорична дали микроаденомът има общо със симптомите.

# 168
  • Мнения: 341
Здравейте, при установен висок пролактин, без да съм правила ЯМР, пиех Достинекс първо по половин таблетка седмично, след това по половин таблетка на 2 седмици. (Аз имам неуспешни бременности, като тогава не съм знаела за високия пролактин.) Сега като установихме бременност аг каза да спра Достинекса и нищо да не пия. Вмомента съм в 12г.с. и изследвах пролактин и резултата е 1639.Ендо казва питай аг, дали да включваме бромокриптин, но щом вече 2 месеца не съм го пила, дали е ок сега да се започва?
Какъв е вашия опит, пиехте ли Бромокриптин и като цяло до коя седмица се приема, ако се пие?

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Знам, че при бременност се пие Бромокриптин в началото и се спира постепенно...Доктора трябва да знае, не ти.

При мен нещото се е свило, слава Богу, след 3г пауза сега бях на Ямр. Продължаяам още година с Достинекс, проследяване и после ще пробваме са спрем лекарството.

# 170
  • Мнения: 750
Момичета, а някоя от вас изследвала ли е макропролактин ?

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Сефте чувам? Какво е?

# 172
  • Мнения: 29
Lady12 ,здравей.
Аз съм във абсолютно същата ситуация като теб с раликата,че минах през ЯМР и нямаше аденом и стойностите на пролактина ми бяха над 1500 на, общо 4 пъти съм го изследвала. Приемах по половинка достинекс на седмица и когато видях двете чертички тичах при ендокринолога, той ми изписа бромокриптин. От там на прегледа при АГ споделих и той ми каза " твърдо против съм, и искам второ мнение от друг ендокринолог", от там отидох при една доцентка във Варна и обясних цялата ситуация и нарочно не споделих АГ какво е казал,за да не се води по неговото мнение.Та..тази доцентка ми каза също,че е против да пия бромокриптин и сега не пия нищо но и аз ве още съм в чуденка. Първия ендокринолог искаше да приемам бромокриптин до 5 месец и да го спрем постепенно.

# 173
  • Мнения: 206
Момичета, спрях каквито и да е било лекарства в момента, в който разбрах, че съм бременна. Година, след като родих минах през ЯМР, за да видя какво е положението и ги започнах отново, като всичко е ставало със знанието на лекар.
Аз не съм специалист, но имам прекалено голямо доверие на лекарите, с които съм говорила във връзка с аденома и моето мнение е, че при бременност и кърмене всичко трябва да се спре!

# 174
  • Мнения: 750
И аз не съм запозната. Добре било да се изследва, преди лечение и ЯМР.

# 175
  • Радомир
  • Мнения: 128
Здравейте
Някой скоро да си е правил ЯМР на хипофиза с контраст във ВМА ? И какви са цените на ЯМР на хипофиза + контраст във ВМА?
Ще бъда много благодарна ако ми помогнете

# 176
  • Мнения: 789
Здравейте,
Не знам дали тук е мястото да си излея моята мъка.
Цикълът ми закъснява вече почти месец. Направих си изследвания на пролактина и прогестерон. Според моя гинеколог пролактинът е много завишен. Изписа ми да пия достинекс по половин таблетка през пет дни. Според него цикълът би трябвало да се възвърне до двадесетина дни. По принцип имам операция на възли на щитовидната жлеза, не пия хормони, защото винаги са били в норма. Имам си част от жлезата, която си функционира.
Пуснах си и TSH, който е в норма.
Молбата ми е въз основа на прикачените лабораторни резултати да ми кажете дали според вас доктора е прав в преценката си и дали да си правя допълнителни изследвания. Благодаря предварително!

# 177
  • Мнения: 750
Без да съм лекар, и без да разбирам много, но нали реф. граници за жени са от 102 до 495.
Вашият резултат е 115, как може да е над нормата ? Може и да има нещо друго впредвид, защо не се обадите и не го попитате, така ще е най-добре.

# 178
  • Пловдив
  • Мнения: 5 915
И аз се учудвам - как така е много завишен? Сигурно има обяснение, но е най-добре да питате лекаря.

# 179
  • Мнения: 206
Пролактинът ви е чудесен!
Само веднъж ли сте го изследвали?
Ако имате съмнения за проблем с пролактина, задължително трябва да го изследвате поне още веднъж. Хормонът е много чувствителен. Винаги си го изследвам по 2 пъти, но във вашия случай е в норма. Моят съвет е наистина да се консултирате с друг лекар!!!

Общи условия

Активация на акаунт