Висок Пролактин и аденом на хипофизата - 8

  • 24 681
  • 558
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 932
Можете ли да ми препоръчате добър ендокринолог в Пловдив ?

# 151
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Аз ходих два пъти при д-р Мария Копаранова в МЦ Хипократ на бул.България. Обяснява добре, даде ми направления за различни изследвания. Доволна съм.
Също много ми препоръчаха д-р Христо Георгиев, но там май е трудно с часовете.
Моята фризьорка пък боготвори д-р Петя Консулова. Смятам следващия път да отида при нея.

# 152
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Аз съм доволна от д-р Димитър Георгиев. Приема в ДКЦ 2 и в Медлайн. Сега май има частен кабинет, не знам практикува ли още и на двете места. Аз бях с висок пролактин и микроаденом. Пиех Бромокриптин, вече от години ми е в норми пролактинът, но контролно ЯМР не съм правила. Преди 3.5 месеца родих. Изчаквам да се наместят хормоните и ще направя една консултация с Георгиев да видим как са нещата след бременността. Подозирам, че е нисък още, предвид че почти не можах да кърмя, не ми тръгна нормално кърмата.

# 153
  • Мнения: 753
Аз съм доволна от д-р Димитър Георгиев. Приема в ДКЦ 2 и в Медлайн. Сега май има частен кабинет, не знам практикува ли още и на двете места. Аз бях с висок пролактин и микроаденом. Пиех Бромокриптин, вече от години ми е в норми пролактинът, но контролно ЯМР не съм правила. Преди 3.5 месеца родих. Изчаквам да се наместят хормоните и ще направя една консултация с Георгиев да видим как са нещата след бременността. Подозирам, че е нисък още, предвид че почти не можах да кърмя, не ми тръгна нормално кърмата.

Блу не е от това, че е нисък. Аз също съм на Бромокриптин от години, по време на всички процедури ин витро, през първата бременност до 20 г. с. ,и сега през втората също, за да поддържам пролактина в норма. А момченцето ми си го кърмих почти до годинка и имах кърма в изобилие.

# 154
  • Мнения: 932
А от достинекса сваля ли кръвното, че аз съм напоследък с доста ниско, събирам и границите и не знам ако сваля кръвното как ще се разберем…

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
При мен не....постоянно съм си с 90/60.

# 156
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Аз от Бромокриптина имах проблеми с кръвното. Много ми го сваляше и бях парцал. Накрая спрях да го пия, след като доста го бях разредила. Правих контрола година след това и вече беше в норми. Повече не го и започнах. Знам, че е грешно да се спира просто така, но аз го спрях, защото ми писна да ходя като парцал. Слава Богу не съм имала завишения впоследствие. Пиех Бромокриптин, защото правихме опити за бременност, а Достинекс не се приема по време на бременност. Но така или иначе аз забременях доста след като го бях спряла.

# 157
  • Мнения: 932
Ами няма как, аз имам аденом и ще трябва да го пия, надявам се само да не ми сваля кръвното или някакви други странични реакции да има, че аз съм с ниско и сега ходя като халосана и ако достинекса  ми го сваля допълнително не знам какво ще правя.

# 158
  • Мнения: 44
Bondy07
Здравей.
Аз съм с ниско кръвно и от близо месец пия Достинекс заради висок пролактин, не ми действа зле и не усещам странични реакции ...поне за сега.

Ами няма как, аз имам аденом и ще трябва да го пия, надявам се само да не ми сваля кръвното или някакви други странични реакции да има, че аз съм с ниско и сега ходя като халосана и ако достинекса  ми го сваля допълнително не знам какво ще правя.

# 159
  • Мнения: 932
Denyyy, благодаря дано и при мен да е така. А мисля, че щом до сега не си усетила, няма и да има. Чак ме е страх да го пия и вече седмица отлагам започването, исках първо да направя ЯМР-то.

# 160
  • Мнения: 44
И аз се страхувах като теб и отлагах ЯМР-то но мина и замина и даже при резултат един път 1200 и един път 1500...се оказа,че аденом няма.
Сега съжалявам,че не съм го направила по-рано!
Успех и не се притеснявай.

Denyyy, благодаря дано и при мен да е така. А мисля, че щом до сега не си усетила, няма и да има. Чак ме е страх да го пия и вече седмица отлагам започването, исках първо да направя ЯМР-то.

# 161
  • Мнения: 932
Аз го направих вече ЯМР и се доказа, че имам аденом с размер 3,6 мм

# 162
  • Мнения: 206
Здравейте! Никога не съм се включвала в темата, тъй като не знаех, че съществува. Преди 3 години ми откриха първия микроаденом, а тази година вече са два. Имам проблем, който е необясним дори за моя доктор, който смея да твърдя, че е един от най-добрите. 2 години не бях приемала достинекс, тъй като много скоро след установения МА забременях.Съответно, почти не съм го лекувала.  Пускайки изследвания обаче, пролактинът ми беше в норма.  3 изследвания, в 3 различни лаборатории. Докторът беше шокиран, каза, че или МА е изчезнал, или просто няма обяснение. Минах ЯМР и се оказа, че е още там, малко по-голям, а вече са и 2. Започнах да приемам по 1 таблетка Достинекс седмично, но тъй като ми ставаше много лошо от него, минах на половин (още не съм уведомила доктора, но утре имам час). Та, вчера си пуснах изследвания за пролактин и е под нормата. Много се изплаших. В интернет пише само гадни неща за ниския пролактин, а аз направих грешката да ги чета. Разбира се, темите са много с интерес ще прочета какво ви се е случило, как се лекувате, кои лаборатории посещавате, но точно в момента нямам тази възможност и директно исках да ви питам дали някой е имам същия казус? Възможно ли е ниския пролактин да се дължи на половин хапче Достинекс седмично и също така според вас колко време трябва да се приема този Достинекс. Много са страшни страничните ефекти. Получавам страшни болки в стомаха, замайване и т.н. Моят доктор ми каза, че сигурно 5-6 години ще трябва да ги пия, като всяка година ще посещавам ЯМР и да следя п.ролактин. Проблемът е, че няма смисъл да следя пролактинът, тъй като както казах, пролактинът не ми беше увеличен. Ох, много съм объркана, вероятно обърках и вас, но аз съм от тези панираните и ултра страхливи хора.😢😢😪🥲
Пожелавам на всички да се възстановят!! Само добри резултати!! Ако мога да бъда полезна на някого, пишете ми ❤

# 163
  • Радомир
  • Мнения: 128
Здравейте
Питането ми е малко странно за което се извинявам.
Преди години при изследвания пролактина ми беше 3000 имах страшно главоболие много дълго време подържах този резултат почнах достинекса и го свалих на 1500. През това време зареди главоболието невролог ми беше изписал лекарства които разсширяват кръвоносните съдовете,защото получавах будни припадъци. И когато отидох на ЯМР нищо не се показа.
Стоях 1 час в ЯМР-а с контраст го направих и нищо не се видя.
А и си платих доста за този ЯМР.
Какво ми има не знам?
Но го пих достинекса близо една година по едно на седмица.
Изследвания не си правих до този година просто ми беше писнало.
И този  месец след 2 год.  си направих защото пак почнаха главоболията цикъла ми е оскъден ( когато почнах достинекса от 5 дневен  цикъл ми стана на 3 дневен аз съм на 36 год. Тогава бях на 34)  все още си е 3 дневен,  лошо ми става все съм уморена и нямам сили.
Та резултата ми е супер в норма ми е пролактина.
Накратко збих моя разказ ако имате въпроси може да питате.
На въпроса :
Какво може да ми е или съм луда и си внушавам ?
Скоро без видима причина нито бях нервна, нито притеснена, нито пред цикъл просто приготвях вечеря на детето и от двете гърди ми беше потекло не беше много но ги имаше петната. Това ми е от  дете. Когато си искат просто сълзят.
Никой не казва нищо гледат ме и понеже ЯМР няма нищо ме пращат да си ходя. Пипат ми гърдиге няма нищо и ми казват, че съм здрава.
Може би съм луда. Или неправя правилно изследванията и в правилната лаборатория?
Ако имате отговор моля да ми кажете.

# 164
  • Мнения: 932
Аз искам да попитам възможно ли е от микроаденома и съответно високия пролактин да се чувствам уморена и отпаднала ?

Общи условия

Активация на акаунт