Висок Пролактин и аденом на хипофизата - 8

  • 22 318
  • 513
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 35
Моят аденом е 3/3 мм. Пия достинекс от преди да го открият. Според моята лекарка достинекса не лекува аденома, само държи пролактина в норма, което от своя страна пречи на аденома да расте.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Така е...
Идеята в да спре да расте.

# 32
  • Мнения: 3 900
Не знам, ама три години не пия достинекс, пих три преди това. Родих, детето е на 2.5 шило, трънче и каквото се сетите. Стресът ми е толкова много, че мога да изпадна в тотална депресия, ако се отпусна и пролактинът ми е идеален.

Не съм правила контролно ЯМР. Но за мен аденомът се е свил.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Малко неудобен въпрос, ама...либидото върна ли ти се?

На мен ми се пада догодина Ямр след 3г пауза и пиене редовно на Достинекс....изследването е в норма, обаче промяна нямам там.

# 34
  • Мнения: 3 900
Изобщо не, ама след толкова инвитро, проблеми, пандемии, работа, трудно дете... мисля, че по-скоро е на психическа основа...

# 35
  • Мнения: 423
И аз така, пих една година Достинекс. Спрях го след като забременях, след това кърмих една година и сега пролактина ми е перфектен, без хапче.

# 36
  • Мнения: 12
Здравейте! С висок пролактин съм и аз - 624 при референтни стойности 101-487. Изследван е на 3 ден от цикъла след 20-25 минути покой. Ендокринологът ме праща на ЯМР, но докато чакам за одобрение започнах да пия бромокриптин, изписан естествено от него. Започнах с 1/2 таблетка вечер. Първата вечер - в петък - 2 часа след приема ми се запуши носа и малко след това започна ужасно повръщане. В събота го пих със страх, но нямаше никакви проблеми. Снощи пак го пих, спокойна, че предната вечер не съм повръщала, но се събудх около 3 и отново се повтори сценария от петък вечер. Днес ще с чуя с ендокринолога, но при някоя от вас имало ли е подобен проблем? Посъветваха ме да взема билкови теблетки Витекс, които също свалят пролактина. Аз съм с Хашимото, ИР и поликистоза. Пия доста добавки и лекарства и имам чувството, че организма ми вече не понася всичката тая химия. В събота, когато всичко беше наред не бях пила никакви добавки и лекарства през деня. Днес също не смея, още ми е зле от снощи. Извинявам се за дългия пост!

# 37
  • Мнения: 423
Защо не опитате с Достинекс? При него няма странични ефекти и се пие един път седмично.

# 38
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета,
Не намерх по-подходяща тема, за да си задам въпроса.
Моля да ме извините ако не е за тук

Никога не съм имала проблеми с хормноте, цикълът ми не пропуска и е между 30-35 дни. Имах поликистоза, поне по обясненията на гинеколог и пих фолиева киселина доста години. Последните месеци всичко е наред. Имам доказана овулация последните 3 месеца, включително и този.
Правим опити за бебче от 5 месеца, имах един спонтанен аборт в 6гс и търсим причина.
Миналата седмица отидох на профилактични при ендокринолог и ми пусна изследвания на щитовидната. Като на ехографа не видя проблем, каза, че вероятно всичко ще е наред и с изследванията.
Всичко е наред освен пролактинът и това много ме очуди. Някам никакви симптоми от прочетеното до сега.
Възможно ли е да е грешка в резултата или пък да е показател за бременност?

Правих изследването точно 7 дни след овулация. Очаквам да ми дойде след 4-5 дни.
Мислите ли, че е висока стойността, ако се окаже, че имам проблем, за Забременяване?

Много ще съм благодарна за мнението ви.

Последна редакция: пн, 05 юли 2021, 14:38 от Yuleto:)

# 39
  • Мнения: 858
Здравейте,
Стойността е висока и е възможно да създаде проблем за забременяване, макар че някои забременяват и с по-високи стойности. Ако се съмнявате, че може да сте бременна, пуснете едно ЧХГ, за да е сигурно. За съжаление причините за стерилитет са много и е напълно възможно да има друг проблем, който ендокринологът не може да открие. Ако сте на възраст под 30г. опитайте още 5-6 месеца и ако не стане - отидете при репродуктивен специалист. Ако сте на възраст над 30г. отидете след 6 месеца опити. Не е толкова страшно. Съветвам ви от опит, защото лично аз много се страхувах, а моя АГ ме убеждаваше, че нямам проблем. Така загубих 3 години в лутане, за което съжалявам изключително много.

Здравейте, момичета,
Не намерх по-подходяща тема, за да си задам въпроса.
Моля да ме извините ако не е за тук

Никога не съм имала проблеми с хормноте, цикълът ми не пропуска и е между 30-35 дни. Имах поликистоза, поне по обясненията на гинеколог и пих фолиева киселина доста години. Последните месеци всичко е наред. Имам доказана овулация последните 3 месеца, включително и този.
Правим опити за бебче от 5 месеца, имах един спонтанен аборт в 6гс и търсим причина.
Миналата седмица отидох на профилактични при ендокринолог и ми пусна изследвания на щитовидната. Като на ехографа не видя проблем, каза, че вероятно всичко ще е наред и с изследванията.
Всичко е наред освен пролактинът и това много ме очуди. Някам никакви симптоми от прочетеното до сега.
Възможно ли е да е грешка в резултата или пък да е показател за бременност?

Правих изследването точно 7 дни след овулация. Очаквам да ми дойде след 4-5 дни.
Мислите ли, че е висока стойността, ако се окаже, че имам проблем, за Забременяване?

Много ще съм благодарна за мнението ви.

# 40
  • Мнения: 12
Защо не опитате с Достинекс? При него няма странични ефекти и се пие един път седмично.
Чух се с лекарката, каза да спра Бромокриптина и да изчакаме ЯМР да види какво ще покаже. За Витекс някакви отзиви имате ли? Билково е и каза ако искам да опитам, ако не, след ЯМР ще изпише Достинекс.

# 41
  • Мнения: 136
Здравейте, как ви се струват тези стойности на пролактин и макропролактин:

Макро пускам за пръв път, по препоръка на ендокринолога, но нещо не мога да се ориентирам какво означава резултата. Имам записан час, но моля и за вашето мнение. На 31 съм. Правим опити за бебче вече повече от година.
Изследванията са направени на 17 ден от цикъла. Овулация не засичам нито с лентички, нито по БТ. Ходих на фоликулометрия, там също не засякохме.

Предишната стойност на пролактина беше на 3ти ден от цикъла - 953.3 при горна 496.
Благодаря Ви предварително!

Последна редакция: пн, 05 юли 2021, 19:15 от deni_val

# 42
  • Мнения: 423
Защо не опитате с Достинекс? При него няма странични ефекти и се пие един път седмично.
Чух се с лекарката, каза да спра Бромокриптина и да изчакаме ЯМР да види какво ще покаже. За Витекс някакви отзиви имате ли? Билково е и каза ако искам да опитам, ако не, след ЯМР ще изпише Достинекс.

Пила съм само Достинекс, около 1 г. докато забременях, нямах никакви оплаквания от него. Хапчето пиех непосредствено преди да си легна. След като родих, пролактина ми е в норма.

# 43
  • Мнения: 341
Здравейте, с висок пролактин съм и три аборта, и ендо иска да направя ЯМР, пия Достинекс половин т. на седмица, но по време на бременност го спрях.
Сега се чудя, дали не би трябвало и по време на бременност да го приемам(като тогава да е Бромокриптин) , последно по време на Б беше 1460. Странното е, че ендото казва при Б е винаги висок пролактина, така де, защо точно тогава не го лекувам..

И също незнам какъв е смисъла да правя ЯМР, при положение че така или иначе си пия Достинекс. Какво ще се промени? Все пак в момента правим опити и ме притеснява дали няма да е вредно, т. к разбрах, че за хипофизата почти винаги се налага контрастни вещество и така ми казаха и в клиниката, в която звънях.

# 44
  • Мнения: 39
Здравейте, с висок пролактин съм и три аборта, и ендо иска да направя ЯМР, пия Достинекс половин т. на седмица, но по време на бременност го спрях.
Сега се чудя, дали не би трябвало и по време на бременност да го приемам(като тогава да е Бромокриптин) , последно по време на Б беше 1460. Странното е, че ендото казва при Б е винаги висок пролактина, така де, защо точно тогава не го лекувам..

И също незнам какъв е смисъла да правя ЯМР, при положение че така или иначе си пия Достинекс. Какво ще се промени? Все пак в момента правим опити и ме притеснява дали няма да е вредно, т. к разбрах, че за хипофизата почти винаги се налага контрастни вещество и така ми казаха и в клиниката, в която звънях.
Правих ЯМР с контраст 2 мес преди инвитро и просто установи това, което беше ясно, че имам микропролактином. Освен медикаменти да взимаш , друго доколкото знам в България не се практикува в такива случаи, така че ти си права,  че след като вече взимаш Достинекс и правиш опити за бебе, по добре би било да изчакаш с ЯМРто , защото и с него и без него, това е лечението... И моя лекар каза, че пролактинът расте при всяка бременност натурално, в смисъл самия организъм се подготвя за бебето и ми каза да спра Достинекса при положителен резултат, даже последния път ми каза още на трансфера да го спра . Това, което скоро научих обаче е , че освен, че регулира цикъла пролактинът играе роля и при имплантацията на ембриона, затова сама реших  да го взимам и първите 2 седмици след трансфера.

Последна редакция: ср, 07 юли 2021, 19:10 от cocinella

Общи условия

Активация на акаунт