Висок Пролактин и аденом на хипофизата - 8

  • 24 562
  • 553
  •   2
Отговори
# 540
  • Мнения: 42
Съвсем не се радвам на вашата ситуация,но благодаря, че споделихте. Аз съм на 1 таблетка седмично вече около 40 дни и сега ще пусна пролактин и ще си покаже,май ще намалим дозата...че точното изречение е,че живота ме напуска ..но при мен главно вечер е много зле. Само не разбирам защо са ме издумкали директно с 1 таблетка седмично.

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 07:40 от Denyyy

# 541
  • Мнения: 396
Ами да, повечето хора,които познавам са на 1/2 т. Може би пролактинът Ви е прекалено висок.

Coralisland по принцип четири седмици са си период и би трябвало да се адаптира ортанизмът. Но съм убедена,че за някои организми иска повече време.

# 542
  • Мнения: 362
Аз от началото приемах 2 пъти седмично цяло хапче, след това постепенно намалявахме дозата и преди бремеността приемах 3 пъти седмично по 1/4 достинекс.  От началото имах само главоболие, други нерадположения не съм имала. Ще видим сега в юни на ЯМР какво ще се покаже и да започна отново с достинекс.

# 543
  • Мнения: 764
При мен даже от седмица на седмица по зле става, ще си го намаля на своя глава и ще следя по кръвните изследвания каква е ситуацията.

# 544
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Обадете се на лекаря и споделете...
Аз то пия от 5г. Нямам проблеми... 1/2 на 4дни пия.

# 545
  • Мнения: 764
Два пъти ходих да споделям, не пожела да намали дозата. Не вярва, че е от хапчето. Сега ми влезна в норма( малко под горната граница) каза още три месеца така и евентуално тогава преразглеждане.

# 546
  • Мнения: 247
Аз също има главоболие първите дни( не помня ясно защото беше преди много години). После се напаснаха нещата. Пия по една таблетка на седмица от почти 17-18 години. Почнах с тази доза и сега съм с нея. Вашите симптоми са много странни разнородни, наистина лекар трябва да прецени дали е от хапчетата или нещо друго се случва. Достинекса може да се заменя с Бромикриптин.

# 547
  • Мнения: 42
Момичета днес си пуснах пролактин и от 1200 е паднал на 50.
В сряда пих половинка достинкс и днес трябваше да пия още половин ,но се чувствам ужасно. Главата ми е омотана и направо не съм на себе си. Събота и неделя абсурд да се свържа с докторката ,а час имам във вторник. Вие как бихте постъпили,имам усещането,че не трябва да пия днес половин хапче. Взех половинка в сряда и сякаш днес ще пропусна. Моля ви за съвет, разбира се ,че не сте доктори ,но от опит някой пропускал ли си е така доза?

# 548
  • Пловдив
  • Мнения: 2 393
Denyyyy, разредете достинекса. Пробвайте половинка на седмица. Стойност 50 е дори под долната граница.

# 549
  • Мнения: 42
Лятна буря, благодаря за коментара!
Аз също се шокирах днес и очевидно заради това се чувствам толкова зле, все едно главата юи е в менгеме.
Тази седмица приех половинка в сряда и днес пропускам , вторник съм на преглед с докторката и ще се уточним. Вероятно ще остане по половинка и занапред.

# 550
  • Мнения: 206
Лятна буря, благодаря за коментара!
Аз също се шокирах днес и очевидно заради това се чувствам толкова зле, все едно главата юи е в менгеме.
Тази седмица приех половинка в сряда и днес пропускам , вторник съм на преглед с докторката и ще се уточним. Вероятно ще остане по половинка и занапред.

И аз мисля, че дозата Ви е доста висока, а може и като цяло организмът Ви да не приема добре достинеэкса. Определено отидете и на друг ендокринолог, ако настоящият не взима предвид оплакванията Ви.

И слушайте тялото си, настоявайте ако трябва за още изследвания или наистина сменете ендокринолога.

# 551
  • Мнения: 42
Много благодаря за коментара!!!

# 552
  • Мнения: 764
Denyyy, а днес как се чувстваш?

# 553
  • Мнения: 42
coralisland, в крайна сметка вчера не взех достинекс и днес съм много по-добре. В кондиция съм и главата ми не е така омотана, аз много се изплаших защото имам и едно диваче на 1,4 годинка и трябва да бъда адекватна, а бях много зле няколко дни. Във вторник съм на преглед и ще коментираме да ми намали дозата.

Общи условия

Активация на акаунт