Вегетарианска тема - 15

  • 30 475
  • 767
  •   1
Отговори
# 225
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
мекици
сладкиш с трохи
патладжан с нахут и домати
спанак с патладжан и много подправки, стана като къри
карт. пюре
шоколадов сладолед

Утре смятам да сме сред природатата, трябва да измисля нещо за взимане.
Много е трудно, всеки яде нещо различно, някои неща студени не са вкусни, въобще пак мислене ще пада!

# 226
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
гювечета по шопски, царевичн хляб (прусеник). За утре планувам омлети със спанак и чушки.

# 227
  • София
  • Мнения: 4 307
Американски палачинки с маково семе.
За утре има чийзкейк.
Салати.

# 228
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
фреснки палачинки правих днес. Бях се отказала защото със стария тиган много бавно ставаше. Е купих си нов миналата седмица, днес го пробвах и пак ми се стори бавно. Този в с някакво каменно покритие... ок, по бързо стават от предния, но пак ми се струва загуба на време и енергия. Преди доста време съм правила по 40-50 за има няма час, час и половина макс. А сега, за 1 час, не знам дали 15 бяха. Не че се оплаквам де, защото аз ги правя много, много рядко, но май съвсем ще се откажа да ги правя. Тези обаче в магазините, много са ми дебели и тестяви, не ми харесват.

# 229
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Класическа леща чорба, ама по-гъста и с много зеленчуци (не знам какво ми става, но от поне два месеца мнооого ми се яде леща, ако не е мрънкането на домашните, юще я готвя всяка седмица; сега само по два пъти в месеца Simple Smile); дали организмът не се опитва да ми "каже" нещо???).
     Слата краставици със овче сирене и зелен лук.
     Броколи с лимон, чесън и горчица.
     Млечна салата.
     Таратор.
     Гъби на тиган.
     Салата зелена, с репички и авокадо.
     Гуакамоле.
     Бъркани яйца, поляти с люта (купешка) мексиканска салца.
     Кифлички с настъргана ябълка и канела.
     Кифлички с яйце и моцарела.
     Плодове (диня, ягоди, ябълки, круши и грозде) и ядки.

Това е за последните два-три дни, не само от днес.

# 230
  • София
  • Мнения: 5 247
Доматена супа с киноа, печена тиква, варена царевица, фузили, авокадо на разядка с каламата и сусамов тахан с препечени филийки. Банани, круши, тиквени семки.

# 231
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Зелена салата с авокадо
Картофена салата
Блини с аква фаба
Ябълки с жълто сирене за снак
Кьопоолу

Бейби, откак не ям глутен мъжът ми прави палачинки. Ползва чугунен тиган или стоманен без покритие. Пуска го да се загрява, докато бърка сместта, защото отнема време. После като са нагряти става бързо. Но мисля, че повече от 15-20 не прави, защото остават и после никой не иска да ги яде.
С два тигана става по-бързо.
Също става по-бързо, ако сложиш 1-2 с.л олио в тестото.

# 232
  • Мнения: 1 076
Много обичаме палачинки и почти всяка събота правим. Полудявах от висене на тигана. Спонтанно си купих преди време, при седмичния ни пазар, тиган за палачинки на промоция на Тефал. По принцип следя съдове с какво покритие купувам. В случая обаче беше спонтанна покупка, та не знам колко е безвреден. Обаче съм СУПЕР доволна. Правя палачинките абсолютно без мазнина и по е 3 пъти по-бързо. Беше около 10-12€.

# 233
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ася, благодаря! Да, сещам се, че беше писала, че ползвате чугунен тиган. Аз съм имала преди доста време и така не успях да го опазя да не се появи от време на време ръжда тук там, това ме дразнеше, ихвърлих го и до там с чугунен тиган. То и аз по толкова правя последните 2-3 години, но не искам да стоя по толкова време до котлона.

Wednesday28 - какъв е този тиган? Захлупва се, или?

# 234
  • Мнения: 1 418
У нас основно се ядат салати,
копривена супа,
 яхния с лапад и разни зърна сменям.
Два пъти ходих за гъби и съм щастливка-намирам. Сотирани смръчкули, смръчкули с паста и овесена сметана с мащерка
Смутита сутрин
 Една оризова супа в студените дни, която ми напомни веган шкембе чорбата, която е популярна
 Супа от червена леща с картофи
Сладки картофи, печени като селски- много ни харесаха.

# 235
# 236
  • Мнения: 1 076
Baby, такъв, много подобен е, няма капак:



Бианка, може ли рецепта за оризовата супа?

И в нас доста салати, копривена супа, чушки с ориз и тофу на фурна, качамак, боб, суши, готова пица, това си спомням 😅

# 237
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Скрит текст:
Baby, такъв, много подобен е, няма капак:


Бианка, може ли рецепта за оризовата супа?

И в нас доста салати, копривена супа, чушки с ориз и тофу на фурна, качамак, боб, суши, готова пица, това си спомням 😅
Благодаря! Май няма да си го взема, пернатите имат алергии към изпаренията от тефлон!

И аз да питам за рецептата за тази супа, моля?

# 238
  • София
  • Мнения: 4 307
Днес са се оправяли сами вкъщи и са си направили салата от царевица и сушени домати.
За утре ще правя бобена крем супа с овесено мляко. Може би с нещо зелено за разкош. Побърква ме с тези крем супи, но не иска други.

# 239

Общи условия

Активация на акаунт