За любителите на салати - тема 5

  • 70 202
  • 738
  •   1
Отговори
# 1
  • Бостън
  • Мнения: 13 483
Пу, първа Simple Smile

Мерси за темата, Грийни!

За довечера планирам ето тази - Strawberry Spinach Salad - има едни несладки ягоди в хладилника:
https://www.cookingclassy.com/strawberry-spinach-salad-with-cand … amic-vinaigrette/

# 2
  • Мнения: 7 034
Благодаря за темата. Тази вечер ще направя радикио, портокали и запечени орехи. Ако не забравя, ще пусна и снимка.

# 3
  • Мнения: 9 174
Честит празник !
Агент - мм вкусно и в тренда за празника ще си ⬜🟩🟥
И аз имам едни ГМО Wink ягодки ,

но ги мислех за Павлова ..

# 4
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Честит празник на всички българи и благодаря за новата тема, и за това, че е толкова приятно и симпатично място!
Толкова съм утрепана от работа, че съм готова още сега да си лягам. Вечерята ще е набързо и много мързелива - разядки, маслини, прошуто, хляб и италианско розе.
Първата разядка е подобна на гуакамоле, но си е мой вариант - авокадо, половин нарязано на ситно пеперончино, половин нарязан на дребно домат, нарязани листа пресен босилек, чесън, сокът на половин лимон, сол и зехтин.

Втората разядка е урнебес - приготвям я като натрошавам сирене фета, прибавят 200 гр. кварк или сирене Филаделфия, чесън, лъжица лют айвар, лъжичка едро чили, сол и малко олио.

Наздраве на всички и спокоен и приятен уикенд!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 26 374
Домат,лук,синьо сирене,зехтин...за хрупкавост добавих орехи и сушени манатарки 😋

Последна редакция: пт, 03 мар 2023, 21:35 от Doli

# 6
  • Мнения: 1 823
Грийни,благодаря за новата тема!

Маруля с домати, зелен лук и сирене



Домати със зелен лук и риба тон



И двете са овкусени само със сол,олио и лимон

# 7
  • Мнения: 1 615

Салата печен патладжан с леща
печен патладжан, леща, чери домати, сирене, маруля
френски дресинг

# 8
  • Мнения: 6 493
Благодаря, да се запиша с разядка пак с идея от темата Simple Smile
Почистена и накъсана пушена скумрия, 1/2 пак. крем с подправки, малко настъргано краве сирене, стрък пресен лук и копър. Оформих на топчици и поръсих с орехи.

# 9
  • Мнения: 6 691
Cafelate много готино!

# 10
  • Мнения: 15 313

Салата с риба тон: зрял бял боб, зелена салата, пресен лук, риба тон, маслини, варени яйца, сол, зехтин, лимон:

# 11
# 12
  • Germany
  • Мнения: 1 581

Запечен на фурна фенел със сол, малко кафява захар и зехтин, портокалови филенца, сокът от портокала, малко тъмен балсамико, семки и сусам. Лоша снимка на много вкусна салата.

# 13
  • Мнения: X


Топла салата със задушени в зехтин с Пеперончини, бок  чой, лук, зелен грах, броколи и гъби. Сервирани със сладки картофи, чери домати, варени яйца  лайм.

# 14
  • Мнения: 6 691
Аз имах лесна салата / хрупкав айсберг с Feldsalat (https://de.wikipedia.org/wiki/Gew%C3%B6hnlicher_Feldsalat) и зелен лук

Последна редакция: пт, 10 мар 2023, 12:28 от bella-ciao

Общи условия

Активация на акаунт