За любителите на салати - тема 5

  • 70 318
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Марулка, пресни лук и чесън, репичка, маслинки, микс от сурови семена. Овкусена е с нефилтриран зехтин, бяло балсамико и розова сол. На обяд имаше останал един млечен сос, сложих и него - много ми хареса! Затова сега си забърках домашен (купичката).


# 31
  • София
  • Мнения: 200

Не е мое творение, но много ми хареса, а и като изпълнение не е сложна. Бих си е направила и вкъщи.
Домат,печена чушка,сирене и запечен орех + разядка от печен патладжан и /не съм сигурна за съставката/, но аз ще си е направя в здравословен вариант с извара и 2-3с.л киселло мляко + чесън /много чесъъън/
Страхотна е и определено засища

# 32
  • Мнения: 6 493
Салата ала "Мексикана". Червен боб, царевица, червена и зелена чушка, домат, авокадо, червен лук и пресен, нямам кориандър, сложих магданоз Simple Smile дресинг: сол, чер пипер, 1/2 намачкано авокадо, скилидка чесън, лимонов сок и зехтин.

# 33
  • Мнения: 1 697

Една обикновена салата с интересен дресинг
червено и бяло зеле, моркови, зелен лук, цвекло, зелени подправки
дресинг - оризов оцет, английска горчица, зехтин и уасаби, чесън

Последна редакция: пн, 13 мар 2023, 17:55 от Danifin1

# 34
  • София
  • Мнения: 1 161

Зелена салата с репички, зелен лук, краставици, авокадо, конопено семе и люспи пармезан

# 35
  • Мнения: X


Тако салата- маруля, зелен лук, авокадо, домати, кориандър, доматена салса, лайм, зехтин, телешка кайма с тако подправки и заквасена сметана. Не сложих кашкавал само.

# 36
  • Мнения: 6 805
аз имах подобна на една предна показана с рукола и октопод задушен в зехтин с пипер и лимон.

Последна редакция: пн, 13 мар 2023, 22:13 от bella-ciao

# 37
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 251
Тази година мисля да наблягаме повече на салатки, ще се вдъхновявам от вас Hug

Червена маруля, спаначе, доматки, маслинки, шунка

# 38
# 39
  • Мнения: 1 697
Снощи приготвих две салатки едната тиквички с бадеми в  лют дресинг и пармезан

и другата  айсберг с пармезан

и накрая моите решиха ,че искат да я смеся и се получи 2 в 1

и тази  за довечера тиквички, аспержи с бурата

# 40
  • Мнения: 6 805
Danifin1  супер. Тиквичките и аспержите за моя салатка щях да ги мина леко на грила Simple Smile kaкто и като слагам гъби ...

# 41
  • Мнения: 1 697
то и аз леко ги минах през тигана за 1-2 минутки

# 42
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 426
Любимият хумус - полят със зехтин и с чери доматчета, каламата маслини, овче сирене, босилек и поръсен обилно със за'атар. С арабска питка може и за вечеря да мине

# 43
# 44

Общи условия

Активация на акаунт