Вегетарианска тема - 15

  • 34 344
  • 767
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 718
Baby*, благодаря!
В този блендер точно този капак ми липсва. Пробвах два други, които имаха тази възможност. Но този пък има вакуум, което също е удобство, особено за хора като мен, които сушат много плодове и гъби. Аз приготвям веган майонеза със соево мляко, но с потапящ се блендер. С този и останалите, които съм пробвала с кани не се получава. Пробвах два пъти. Хрумва ми нещо, но не съм пробвала- да се постави първо соевото мляко и да се пусне на високи обороти и на тънка струйка да се добавя олиото. Може би така ще се постигне желаната емулсия. Не съм правила с нахутена вода и не мога да преценя.

# 466
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Baby*, благодаря!
В този блендер точно този капак ми липсва. Пробвах два други, които имаха тази възможност. Но този пък има вакуум, което също е удобство, особено за хора като мен, които сушат много плодове и гъби. Аз приготвям веган майонеза със соево мляко, но с потапящ се блендер. С този и останалите, които съм пробвала с кани не се получава. Пробвах два пъти. Хрумва ми нещо, но не съм пробвала- да се постави първо соевото мляко и да се пусне на високи обороти и на тънка струйка да се добавя олиото. Може би така ще се постигне желаната емулсия. Не съм правила с нахутена вода и не мога да преценя.
Ок, ако го направиш така и стане, пиши моля! Моя има вакуум. Купих го скоро, преди няколко месеца. Единствено не му харесвам факта, че каната е много голяма (има 2 кани, едната е стъклена и става да се вари в нея) и ми е тежка, но го сравнявам с един много стар чопър! До сега съм имала само ръчни и стария чопър. Това нещо си мислех, че ще замести ръчния и чопъра, но за тази майонеза за сега не улучвам. Ще пробвам и аз с твоята идея, но на ниска скорост, може би ще започна с 2 (то е до 9 или 10 мисля, и много високи бороти). Ето този е:
Tefal Utrablend boost: https://www.youtube.com/watch?v=qTri3xpyYsw

# 467
# 468
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Киш с манголд
Кюфтета от леща (купени)
Яйчена салата
Родопска закуска с извара
Пица Маргарита
Паста с пармиджано
Крем супа от просо и кейл
Запечени патладжани с домати и моцарела

# 469
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 756
Кифлички с ябълка и канела, пак.
Една импровизирана тортичка - имах сладък ирландски соден хляб със стафиди и сушени плодове (наподобява на вкус на козунак, но е доста сух), изцедено кисело мляко (с вкус на орео) и банани. Вкусно и лесно - за закуска на ММ, който си търси сутрин сладка въглехидратна закуска от години.
Кюфтенца от картофи, моркови и червена печена чушка.
Зелена салата с краставици.
Млечна салата.
Броколи и моркови със сусамово олио и соев сос на тиган.
Малини, ягоди и пъпеш в изобилие.

За утре ще сложа един обикновен бял боб, с много чушки, моркови и лук. На гъсто, както го обичаме.
Имам и една зелка, и карфиол, и тиквички много - и тях ще трябва да вложа в нещо.

# 470
  • София
  • Мнения: 5 246
Много интересни неща показвате- за мен ще е голям експеримент.
Готвих нещо като руска салата, но с извара.
Юфка на фурна с тивички, кози сшрене, яйца и кисело мляко
Кафява леща яхния
Десерт са ни сезонните плодове .

# 471
  • Мнения: 1 079
Крем супа от всякакви зеленчуци
Гъби с червен лук и ориз
Хумус
Салати от градината
Таратор със соево кисело мляко
Тиквички в еърфрайъра с млечен (соев) сос
Веге Болонезе с пълнозърнести спагети

Бебето стана на половин година и правих нещо като торта с шоколадов мус от аквафаба:

# 472
  • Мнения: 1 718
Baby*, ако се получи , непременно ще споделя.
У нас днес
Салата с манголд и цвекло- от дъждовете листата са толкова крехки, че ми идва в градината да ги изхрупам.
Елда с листа от манголд и зелени сливи
Супа от моркови и картофи- крем
Бадемово мляко- супер гладко се получи
и тези сливи, които още на се в сезон, но днес изпекох няколко сливи крамбъл и свършиха мигновено, въпреки, че у дома има череши, диня, нектарини, праскови, ягоди и къпини. Трябваха ми за снимки и затова така несезонно, но бяха много вкусни. Дори сладолед не успях да извадя. Sweat Smile
По тази рецепта: Крамбъл- печени сливи с хрупкави лешникови трохи  (направих с бадеми този път)

# 473
# 474
  • София
  • Мнения: 1 832
Бял боб яхния с лук, моркови, домати и  гъби, салата домати и печени червени чушки. За мен хлебчета от квас, елда и спелта с крем сиренето от кашу и маслини, ще си направя и малко тиквички с ориз, че не мога да ям боб, а много обичам.

# 475
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Bianka, с какво подправяш салатата от манголд? И при мен тази година расте добре от дъждовете, но ми е доста стипчив.

Боб купих и аз, чака си реда Simple Smile

# 476
  • София
  • Мнения: 5 246
Днес доизяждаме предишни неща.
Допълних тази салата-

( грах, тофу, червена чушка, салатно червено цвекло, хрян, зелена маслинена паста)
Утре може вариация на тази салата, но с настърган морков и бял лук.

# 477
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 756
На боба му се размина, забравих да го накисна снощи.
Прясно постно зеле с домати.
“Дробчета” (тофу) по селски, чудесно се получи.
Салата краставици, маслини, сирене, червен лук.
Пържени филийки с гроздово желе.
Ягоди, круши, малини.

# 478
  • Мнения: 1 718
Bianka, с какво подправяш салатата от манголд? И при мен тази година расте добре от дъждовете, но ми е доста стипчив.

Боб купих и аз, чака си реда Simple Smile

На мен ми е неутрален на вкус и подобно на спанак - според настроението и останалите съставки- понякога с горчичен дресинг, ако слагам плодове- с лимонов сок. Почти навсякъде врътвам по малко смлян черен пипер.
Днес сармички с листата на манголда.
Салата с домати, тученица, маслини
Диня
Праскови
Черници

# 479
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Торта Гараш
Лимонов сладкиш от Сардиния
Паеля
Паста
Крем карамел

Ирка, с какво подправяш тофуто по селски?
Wednes, тортата изглежда супер. Рецепта има ли?

Общи условия

Активация на акаунт