Ваксини

  • 45 020
  • 501
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 764
Ваксината против морбили, която е комбинирана и против други шарки, се поставя на 13 месечна възраст.

# 16
  • Мнения: 6 510
По календар е на 13м, но ние я сложихме на 16м. Има си срокове след поставяне на предишни ваксини, които лекарите следят. Така че зависи, може да се отложи за месец-два. При нас се падаше точно лятото в големи жеги и затова я отложих за есента.

# 17
  • София
  • Мнения: 22 922
Моят съвет за ваксините след 2,3 и 4 месец е също да се слагат една по една, а не две наведнъж. Първите два месеца процедирахме така по независещи от нас причини, след 4 месец сложихме две наведнъж и детето отключи алергия, която Слава Богу вече израсна. Със сигурност беше от ваксините, защото тогава беше само на АМ, без въведени никакви храни и симптомите започнаха непосредствено след ваксините. Въпреки това за момента има сложени всички задължителни ваксини, даже и една противогрипна. Планирам скоро и тази за варицела. Като родител, чието дете е получило нежелана реакция от ваксини все пак смятам, че неслагането им е много по-опасно.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 382
Слагаме по една ваксина на месец. Засега само е поспалив след тях и на една вдигна лека температура. Ротавирусната не я сложихме. Дори като му биха последните две се смееше на сестрата и не разбра какво стана.
Гледам да не задълбочавам прекалено четенето за ваксини. Педиатърката ни казва какви странични ефекти евентуално може да очакваме. Всеки път ползваме куул пач.

# 19
  • Мнения: 1 459
Благодаря ви. Запозната съм с минусите да не се сложи ваксина, просто искам да избегна тази срещу морбили специално.
Че то това е една от най-важните имунизации. Морбили е много опасно заболяване за малките деца. От такова "скатаване" периодично избухват епидемии от морбили.

# 20
  • Мнения: 52
Здравейте някоя майка слагала ли е ваксини след 2 години детето ми е на 2 и 6 месеца и няма всички ваксини а сега чета на едната че се слага до 18м дали е опасно да се слага сега

# 21
  • Германия
  • Мнения: 3 419
За коя ваксина става дума?

# 22
  • Мнения: 3 725
А,каква е причината да няма ваксини?
Педиатър няма ли си?Личен лекар?Той какво казва по въпроса?

# 23
  • Мнения: 56
Здравейте, бебенцето ми е почти на 3м., този месец ни предстоят две ваксини според имунизационният календар, но силно се колебая дали да ги слагаме сега, тъй като имаме планувана операция другият месец, не знам дали няма да натоварят допълнително организма и дали няма да е по добре да се оставят за след операцията, а и няма да е минал месец след поставяне на втората доза от ротарикса?

# 24
  • Мнения: 3 725
Консултирайте се с педиатъра на детето,както и с лекарите,които ще извършат операцията.

# 25
  • Мнения: 56
Консултирайте се с педиатъра на детето,както и с лекарите,които ще извършат операцията.
Според педиатъра няма проблем, но все пак не съм сигурна дали е така

# 26
  • Мнения: 1 459
Надали тук във форума сме по-компетентни от педиатъра на детето. Как понесе първия прием на Ротарикс?

# 27
  • Мнения: 52
Причината да няма ваксини е че все беше болна като дойде време за ваксина инфарикс мисля че е педиатър ми каза има няма опасност трябва да се сложи и не знам как да го разбирам

# 28
  • Мнения: 6 764
Здравейте, бебенцето ми е почти на 3м., този месец ни предстоят две ваксини според имунизационният календар, но силно се колебая дали да ги слагаме сега, тъй като имаме планувана операция другият месец, не знам дали няма да натоварят допълнително организма и дали няма да е по добре да се оставят за след операцията, а и няма да е минал месец след поставяне на втората доза от ротарикса?
От една страна бебето ще бъде в болнична среда, където има риск от заразяване с разни болести, така че да има поставени ваксини би било плюс. Наше близко дете се зарази с ротавирус  точно след предстой в болница.
Но това е въпрос, който трябва да бъде решен от екипа, който ще прави операцията. Допитайте се до тях, личния лекар на детето ще се съобрази с решението им. Успех.

# 29
  • Мнения: 301
Здравейте! Кога най-късно може да се поставят реваксините и ваксина за Морбили?
На детето е поставен 2-ри прием Симфлорикс на 9м, поради причини. Сега педиатърката казва, че на 1,4 м може реваксината, след което Морбили и другата реваксина след това (с нея не съм закъснявала)? Притеснявам се да не е проблем, че 2ри прием е поставен на 9м Симфлурикс и сега реваксина (тоест 3-ти прием) на 1,4м. След което да не е късно за Морбили и да я понесе трудно (ще стане на около 1,6м)? Някоя от вас да има такова закъснение?

Общи условия

Активация на акаунт