Студенти в Нидерландия - 9

  • 52 688
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 462
Ако не е минал семестъра от септември до януари, повтаря следващия- от февруари до юни/юли.
Ако не е минал февруари-юни, повтаря септември-януари. Като мине първата календарна година започва да плаща по-високата такса, независимо че повтаря “първи” курс.

# 61
  • Мнения: 17
И няма право  на поправка по този предмет тъка ли ?Просто повтаря целия семестър?И кога става това повторение ,другата готина  в началото ли?Немога да се ориенирам...Леле значи е вярно това!!!!Ами нека и други мами го прочетат , предполагам има много като мен които не го знаят .

Не нямат право на поправка, рестартират целия семестър. Рестартирането става веднага, т.е. ако трябва да запише 2 семестър, записва пак 1 семестър. Сега около корона кризата, нещата са по облекчени, в смисъл по леко минават изпитите. По принцип 3/4 от студентите 1 семестър го закъсват и трябва да имат воля да започнат от начало. Както някой беше написъл по горе, в Нидерландия се влиза лесно, но после се иска сериозна работа и самоподготовка.

# 62
  • Мнения: 228
Благодаря  за бързия отговор Каlista
 Ми то това си е направо вечния студент...Хубаво щеше да е и тези неща да ги разясняваха от фирмите дето подготвят децата за заминаване ..малко разочароващо е това ,предвид и всички други рестрикции и усложнения в момента.Не ме разбирайте погрешно , не се оплаквам ,не сме стигнали до там, за сега студента се справя ,но тази нова програма ми се струва едно голямо  колело.То така може да те режат и да им плащаш 7-8 г .,особено ако важи не само за 1-вата ами за всяка следваща година .Вече се замислям има ли смисъл !? Ами отностно кретита , може ли да теглиш и за поправките?

# 63
  • Мнения: 1 424
При дъщеря ми не е така. Невзет предмет или взет с недостатъчна оценка не означава автоматично повторение на всички предмети и на семестъра. Има определен брой кредити, които трябва да бъдат покрити, за да се преминава през годините. Нямаха право на ресит на предметите само от първия един или два семестъра (не съм убедена), след това имат по всичко поправки, даже и и в момента текат такива. Тя не можа да се яви на едната дата и й назначиха чисто нова дата, която се води първа, а не поправка. Минимумът за техния университет за тази година е 35 кредита, за да преминеш в следващата година. Всички изпити, които не си взел по каквато и да било от причините - караш в съответния семестър на следващата година успоредно с другите ти предмети. Така се натоварва програмата допълнително. Но в крайна сметка всеки си прави сметката.

# 64
  • Мнения: 228
Значи да разбирам , че навсякъде правилата са различни ли?Браво Червенокоска , вие сте лъч надежда за мен , значи може пък да не е съвсем така тегаво .Аз отново се рових в сайта на университета но никъде ги няма тези правила.Може би всеки университет  си има такива .Ако има майки ,чийто деца са в нашата специалност и университет  и знаят повече от мен новака ,моля да ги споделят!И от опит знам , че темата е интересна и за много други майчета тук .

# 65
  • Мнения: 6 462
Аз вече ви го написах. Всеки семестър може да се повтаря.
Кредита за такса от дуо си продължава.

# 66
  • Мнения: 228
Аз вече ви го написах. Всеки семестър може да се повтаря.
Кредита за такса от дуо си продължава.
Благодаря  ти миличка и извинявай,не видях, че си отговорила ти.Благодаря ,че се вклюяихте да дискутираме тази тема  и ,че ми разяснявате много важни за мен , а и за други студенти , неща !

# 67
  • Мнения: 2 993
Напред в темата е коментирано, че на първата година в холандски университет, се гледа по различен начин.
Даже някой университети имаха и диплома само за първата година. Условията за нея са различни- имш право на най-малко грешки. Даже може да не ти разрешат повече да запишеш тази специалност ( поне пиша как беше до преди 3-4 години).

# 68
  • Мнения: 8 184
По пощата (тук в Бг) получихме диплома за първата година Simple Smile
Всички тези условия относно кредити, допустим брой поправки и т.н. Студентите си ги получават в систематизиран вид и имат достъп до тях на студетския си акаунт в съотвения университет. Същото е и за начина на оценяване, формиране на оценката, което и по дисциплини е различно...
Важното е студента да знае как и какво Hands V Аз съм виждала само един print screen по една дисциплина с една табличка с формула под нея, ей така за илюстрация на изчисляването...

# 69
  • Мнения: 228
Напред в темата е коментирано, че на първата година в холандски университет, се гледа по различен начин.
Даже някой университети имаха и диплома само за първата година. Условията за нея са различни- имш право на най-малко грешки. Даже може да не ти разрешат повече да запишеш тази специалност ( поне пиша как беше до преди 3-4 години).

Да Росс , аз знаех това за първата година и мислех че важи само за нея..но тук говорим и за всички години след нея.Тоест тези правила важът ли и за 2-3-4 година .,.че няма право на поправка а повтаря направо целия семестър

# 70
  • Мнения: 1 424
Все пак говорим за ралични университети (дори като тип), различни специалности и условия. Като споменавате повтаряне на семестър, вероятно се има предвид повтаряне на конкретен предмет от семестъра, не на всички. Когато студента си получи разписанието в портала, там си е написано как стоят нещата с предметите - кои са само с един изпит и кои имат право на поправка. Няма общовалидно правило както се вижда.

# 71
  • Мнения: 228
chervenokoska_2. При нас се оказва , че се повтаря целият семестър , не само испита който не е взет. Нека да го имат впредвид и другите мами на новозаписващи се студенти,за да са наясно с всички минуси , наред с плюсовете.

# 72
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
Напред в темата е коментирано, че на първата година в холандски университет, се гледа по различен начин.
Даже някой университети имаха и диплома само за първата година. Условията за нея са различни- имш право на най-малко грешки. Даже може да не ти разрешат повече да запишеш тази специалност ( поне пиша как беше до преди 3-4 години).

Да Росс , аз знаех това за първата година и мислех че важи само за нея..но тук говорим и за всички години след нея.Тоест тези правила важът ли и за 2-3-4 година .,.че няма право на поправка а повтаря направо целия семестър
Във Фонтис е дъщеря ми, правилото е, при невзет изпит, се повтаря семестъра, като не се повтарят предметите, които са взети, а само тези които не са. Това правило важи за всички години. Може (докато повтаря) да вземе от т.н. свободно избираеми предмети, както и може да вземе и някой от задължително избираемите през следващия семестър. Малко объркано е, но да може да е вечния студент. Плаща си такса за нормална учебна година, без значение кой семестър е. Може да повтаря семестъра повече от един път. Има деца, които повтарят по 2-3 пъти един семестър, заради един или два предмета.

# 73
  • Мнения: 1 424
chervenokoska_2. При нас се оказва , че се повтаря целият семестър , не само испита който не е взет. Нека да го имат впредвид и другите мами на новозаписващи се студенти,за да са наясно с всички минуси , наред с плюсовете.

Това не ми се вижда логично. Не виждам смисъл предмет, който е взет с добра оценка, отново да се кара курса и да се поправя. Прегледайте си пак условията, ако трябва пишете за уточнение. Би трябвало да е както го е написала Mini Mouse.

# 74
  • Мнения: 68
Здравейте на всички.
Синът ми е приет във Vrije universiteit Амстердам
Предложиха ни настаняване, нещо като общежитие. Дори сме платили еднократна такса от 500 евро за да го включат в списъците. Ако се откажем до юли ще ни върнат тази такса. Все още се кандидатства в унито и нямаме предложена стая...
Имам въпрос, ако някой е наясно, гарантирано ли е настаняването в този случай?
И още 1 въпрос. Има ли деца, които работят и почти се издържат? Възможен ли е този вариант

Последна редакция: вт, 23 мар 2021, 16:31 от CvetetoV

Общи условия

Активация на акаунт