Мнения за името Момчил

  • 4 397
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Момчил е хубаво, много по-добре от Момчилиан, кръстен на дядо си Момчил, ама уж по съвременно.

# 31
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Момчилиан.. уж по съвременно.

Уау.. Scream

Rolling Eyes

Satisfied

# 32
  • Мнения: 2 961
Момчил е хубаво, много по-добре от Момчилиан, кръстен на дядо си Момчил, ама уж по съвременно.
Момчилан.....?Joy

# 33
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 758
Много ми харесва Момчил.

# 34
  • Мнения: 5 386
Не съм направила забележки, направих уточнения за тези потребители, които са пропуснали да прочетат първия пост. И не съм се объркала, напротив, точно тук исках да пусна темата. Ако админ реши, че е неуместна, ще я премести или изтрие.
Размисли и констатации от сорта *има ли смисъл, какъв е смисълът на темата*, *авторката се е объркала*, "прави забележки" ..... - нито ме интересуват, нито ме засягат. Не съм в детската градина.
Има си админи, които да преценят и ако решат, ще изтрият темата за успокоение на разтревожените или възмутените.

# 35
  • Мнения: 410
Харесва ми Момчил. Харесвам славянски,български имена. Момчил,Манол са инена,с които бих кръстила детето си. Харесвам също и Матей, Михаил,Михаел, Марин и Мартин с тази буква🙂

# 36
  • Мнения: 5 381
Името е нормално, нито остаряло, нито модерно.
Имаме приятел Момчил и му казваме Мемо.
Wink

# 37
  • Мнения: 8 229
Име като име. Познавам един Момчил на 10г и друг на 50+. Звучи ми нормално. На мен не ми е любимо единствено заради л-то накрая.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Не е лошо името, но не ми харесва, че няма добър вариант за галено. Например на един познат Момчил галено му викат Чили, направо си е извратено Laughing Но иначе ако не се търси съкратена форма ми звучи добре. П.С. Сега прочетох за Момчилиан Laughing

# 39
  • Мнения: 2 727
Момчил е хубаво, много по-добре от Момчилиан, кръстен на дядо си Момчил, ама уж по съвременно.
Момчилан.....?Joy

И после що децата мразят родителите си!
На мен ми допада като звучене, а и не е разпространено като Мартин, например.

# 40
  • Мнения: 2 961
Представете си колко ще се подиграват на детето Ви ако го кръстите Момчилан .....

# 41
  • Мнения: 2 607
В днешното време на откачени измислени имена определено оценявам избора на родителите да кръстят детето си с традиционно, адекватно за страната и ,,остаряло" име. Симпатично ми е да чуя, че млади родители са се решили да нарекат детето си с нормално име.

Сравнявайки го с други традиционни имена, има такива, които повече ми харесват. Максим например (макар че е по-скоро традиционно руско, но си е интернационално не изчанчено име), Матей, Мартин (последното не бих го избрала по лични причини, но е хубаво).

# 42
  • Мнения: 5 386
Представете си колко ще се подиграват на детето Ви ако го кръстите Момчилан .....

Това изказване към кого е насочено? По принцип ли го казвате?

Snowwhite12,
Няма родители, които ще кръщават с това име. Темата я пуснах с информативна цел.

# 43
  • Мнения: 2 961
Представете си колко ще се подиграват на детето Ви ако го кръстите Момчилан .....

Това изказване към кого е насочено? По принцип ли го казвате?

Snowwhite12,
Няма родители, които ще кръщават с това име. Темата я пуснах с информативна цел.
Казвам го по принцип .

# 44
  • Down south
  • Мнения: 7 684
ЖДБ,
Момчил не е най-атрактивното име, но Момчилан, дори завоалирано - Момчилиан (автокоректора упорито поправя на Момчилград) определено е стряскащо Close

Общи условия

Активация на акаунт