Частни училища-информативно-дискусионна тема 46

  • 60 475
  • 956
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 898
Ето асоциацията на Кеймбридж училищата в България. https://www.cambridgeschools.bg/za-nas
Подписването на такъв договор не е нещо изключително като постижение, на фона на още поне 130 училища. Все едно да си избереш с кое издателство да преподаваш езика - Кеймбридж или Оксфорд. Издателство Клет дава мило и драго за подпис на такива договори.
Хайде да не превръщаме темата в стенвестник за реклами или секция новини на конкретни училища.

# 46
  • Мнения: 19 296
Различни неща са според мен. Едното е за учене на англ.и вземане на сертификат за езика. Другото е Cambridge international assessment по набор от предмети-мат., науки, англ., изкуства и т.н. и сертификати по тях, които пак са международно признати.
Мисля, че СГ има такава програма също.

# 47
  • Мнения: 5 898
Знам, че не е хубаво 2 поста един под друг, но не мога да редактирам горния.
От 01.04.2021 Иззи официално се присъединява към акредитираните към Cambridge училища.

Да, две различни неща са. И много зависи какво точно е написано. Cambridge Primary и акредитирани за Кеймбридж училище са две съвсем различни неща. Първото също не е нещо уникално за България, а като се вземе предвид и кои училища са акредитирани още повече не впечатлява и води до размисли:
https://www.cambridgeinternational.org/why-choose-us/find-a-camb … ia&City=Sofia
Ако е това(нали се бяха похвалили, че кандидатстват) им честитя. Simple Smile

За второто вече разясних.

# 48
  • София
  • Мнения: 5 255
Фенси, точно това е ( https://www.cambridgeinternational.org/why-choose-us/find-a-camb … ia&City=Sofia ). Дори не знаех за съществуването на първото със 130 училища.

# 49
  • София
  • Мнения: 745
Направо се чудя на "Свети Георги", гледам ги в краткия списък на Cambridge училищата. Имат сграда като слънце, макар и може би не на най-перфектната локация (заради булеварда), сертифицирали са програмата си, двуезични са, събират супер високи такси на фона на повечето училища и съответно могат да плащат високи заплати на учителите. Защо все така не им се получават нещата? Или се получават, а тук само ги хейтим?

# 50
  • Мнения: 8 243
Направо се чудя на "Свети Георги", гледам ги в краткия списък на Cambridge училищата. Имат сграда като слънце, макар и може би не на най-перфектната локация (заради булеварда), сертифицирали са програмата си, двуезични са, събират супер високи такси на фона на повечето училища и съответно могат да плащат високи заплати на учителите. Защо все така не им се получават нещата? Или се получават, а тук само ги хейтим?
И как реши, че не им се получават? Важно е какво искат на финала Simple Smile

# 51
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Искат някой лев.
Диверсификация на бизнеса Wink

# 52
  • Мнения: 62
И аз не мога да се начудя на СГ. Разбира се, доколкото може да се вярва на НВО. Все са назад там.

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
Преди години бяха хит, какво се случи в последно време с тях?

# 54
  • София
  • Мнения: 12 004
Кога пък са били хит? И с какво по-точно?

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма как да зная, нали затова питам. Харесваха го, а хората харесват по различни причини, не е нужно винаги да са рационални.

# 56
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Кога пък са били хит? И с какво по-точно?
С недостъпността си за недобре платените профешънъли Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 745
Не мисля, че са били хит когато и да е през последните 10-тина години, откакто следя темата. Преди 10 години училището се помещаваше в две долепени къщи в Драгалевци (май). Но след това се преместиха в нова сграда и имат всички нужни предпоставки да са хит, а не съм чувала да има голям наплив, нито пък резултатите на НВО са впечатляващи. Второто може и да не им е цел, но първото (напливът) все трябва да е.

# 58
  • София
  • Мнения: 12 004
Не само през последните 10 години, но и преди това. Никога не е имало наплив. Малката ми дъщеря, сега 10-ти клас, беше в детската им градина "Чуден свят" /от която бях много доволна в интерес на истината/. В последна група правиха специална родителска среща да убеждават родителите да запишат децата в училището. То бяха обещания, презентации на идеен проект на бъдещата сграда, която до две години щяла да се изгради в Лозен /и така и не се случи/. Мен лично няколко пъти се опитаха да ме агитират да не ходи в СС, а да я запиша там. А тогава и цената им не беше по-висока в сравнение с другите ЧУ.

# 59
  • В офиса
  • Мнения: 4 016
И моята голямата ходеше в Чуден Свят на времето (Санака, ще да сме се виждали по родителски срещи Wink) За мен си остава най-добрата градина, в която е ходило някое от децата ми. Харесвах и старата собственичка, жената беше селф мейд (поне така ми изглеждаше, не знам нищо за нея, по някакъв начин ми напомня на Шарки Wink) Не знам защо така не им провървя с училището, идеи имаше. Техен беше и първия детски център в тогава новооткрития мол на Стамболийски. Все пак даже и тогава бе по-скъпо от другите училища, не помня точно, но имаше разлика около 1К-2К, което при нас бе факторът, който ни отказа, иначе въпреки никаквата къща, с никаквия двор, в която беше, понеже бяха готини, щяхме да останем. Само ужасната случка с удавеното момиченце се сещам, като фактор за провала, но това беше по-късно, около 5 години по-късно. И някакви несполуки със сгради, парцели, планове и т.н. То не бе място в Иваняне, къщата в Лозенец, която също бе много зле и т.н. А сегашните собственици просто диверсифицират бизнеса, както пише Лейка

Общи условия

Активация на акаунт