Избор на столче за кола - 4

  • 62 665
  • 836
  •   2
Отговори
# 450
  • Мнения: 2 585
И аз се интересувам от марката Britax Römer.

Има ли смисъл да се купува ето такъв тип столче -

Или може да се премине направо на следващата група -

Също така в сайта им пише:

https://britax-roemer.bg/

А виждам, че се предлагат и в други магазини..

# 451
  • Варна
  • Мнения: 1 477
Има ли смисъл да се купува ето такъв тип столче -

Ако имате намерение да го поставяте на детската количка или ще ви е удбоно за пренасяне на детето - да  

Или може да се премине направо на следващата група -

И двата начна са правилни и по - удобния ще зависи от начина ви на живот, мястото където живеете и др.

Също така в сайта им пише:


А виждам, че се предлагат и в други магазини..

Това разбира се е пълна глупост, вероятно са имали предвид, че нямат друг магазин в България.
Вносителите на марката в България са няколко.
Въпросния сайт, въпреки че се е наименувал като марката, предлага и модели на други марки, които нямат нищо общо нито с Бритакс, нито с Рьомер

# 452
  • Мнения: 117
Здравейте, ще бъда благодарна за съвет. Ако се включи и Рошко, ще е чудесно 🙂
Детето ми е на 2 г. и 8 м., Висока е 104 см и тежи 17 кг. В момента се вози в Cybex sirona s i-size, но съвсем скоро няма да отговаря на ръста и кг й. Търся столче обратно на движението. Като допълнителни плюсове бих оценила столчето да се върти, както и евентуално да може и по посока на движението, но не намирам такъв модел.
Какво е мнението ви за Аxkid move, Аxkid one и Britax max way. Дали набелязаните модели наистина са по-големи от сироната-та и на детето ще му е удобно? Както и каква е точно разликата между стария и i-size стандарта, тъй като два от моделите са по стария стандарт, съществен недостатък ли е?
В краен случай, ако няма вариант за обратно на движението, какво ви е мнението за Britax Advansafix i-size? А от моделите на Besafe кой е подходящ?
Благодаря предварително.

# 453
  • Варна
  • Мнения: 1 477
Здравейте, ще бъда благодарна за съвет. Ако се включи и Рошко, ще е чудесно 🙂
Детето ми е на 2 г. и 8 м., Висока е 104 см и тежи 17 кг. В момента се вози в Cybex sirona s i-size, но съвсем скоро няма да отговаря на ръста и кг й. Търся столче обратно на движението. Като допълнителни плюсове бих оценила столчето да се върти, както и евентуално да може и по посока на движението, но не намирам такъв модел.
Какво е мнението ви за Аxkid move, Аxkid one и Britax max way. Дали набелязаните модели наистина са по-големи от сироната-та и на детето ще му е удобно? Както и каква е точно разликата между стария и i-size стандарта, тъй като два от моделите са по стария стандарт, съществен недостатък ли е?
В краен случай, ако няма вариант за обратно на движението, какво ви е мнението за Britax Advansafix i-size? А от моделите на Besafe кой е подходящ?
Благодаря предварително.

Виждам, че "Деца на борда" са отговорили пълно и изчерпателно на въпросът Ви в другата тема.
Това което бих могъл да добавя е, че предвид начина на монтаж (с изофикс) Axkid One е ограничен до 23 кг., въпреки, че е предвиден до височинa 125 см.
За разлика от горния и предвид начина на монтаж (с 3 точковия колан на автомобила) Besafe Stretch е одобрен до 36кг. и височина 125 см.
Също така, може би не е лошо да обърнете внимание на начина на регулиране на положението за сън и почивка на Axkid One, доколкото съм запознат, там наклона се определя в зависимост от възрастта и няма възможности за корекция.

Останалите варианти, Аxkid move и Britax max way, по - скоро бих ги сравнил с Besafe iZi Plus X1, като те са предвидени до приблизително 5-6 години. За разлика от първите два, Besafe iZi Plus X1 има възможността да се регулира в положение за сън и почивка, докато детето е в него и  без да се налага да се размонтира Grinning

Последна редакция: пн, 02 май 2022, 09:06 от РОШКО

# 454
  • Мнения: 1 981
Ползваме Axkid one, регулира се наклона за сън без проблем с или без детето да е в стола. Не е обвързано с възрастта.

# 455
  • Варна
  • Мнения: 1 477
Ползваме Axkid one, регулира се наклона за сън без проблем с или без детето да е в стола. Не е обвързано с възрастта.

Да, да, прав/а сте.
Подведе ме, че при регулирането на наклона на столчето се взема предвид разграфяването съобразно ръстта.
Както обаче е отбелязано в инструкцията, наклона може да се регулира във всички позиции в периода от 0 до 3 години, както на снимката:

# 456
  • Мнения: 1 981
Много полезна графика, благодаря!

Да, за да се освободи повече място за крачетата след тази възраст няма как да се накланя облегалката. Мисля, че дори физически не е възможно в нито една кола заради размерите на стола. Може и да бъркам обаче. Но все пак препоръките са такива така или иначе. Simple Smile

# 457
  • Мнения: 72
Здравейте. Дъщеря ми е на 1г.4м. Искаме да вземем наво столче. Имаме изофикс на колата. Иска ми се да е има опция за возене обратно на движението ,но и по посока на движението. Харесах Britax Romer Multitech 3, защото има тези опции, но пък е без изофикс. Другите модели ,които харесах са Axkid Minikid 2 и Axkid Rekid. Ще се радвам на вашите препоръки. Дъщеря ми е около 10кг в момента и 80 см.

# 458
  • Мнения: 200
Здравейте, дъщеря ми е на 7 месеца (68 см., приблизително 8 кг.) и искаме да сменим кошницата със столче за кола. Колите ни са с изофикс, пътуваме често, както на кратки, така и на дълги разстояния. Спряла съм се на модела Cybex Sirona S I Size, но бих искала да получа и мнението на по-запознатите и специалистите от форума, за което благодаря.

# 459
  • Мнения: 70
Здравейте,
Детето ми е на почти 7 месеца, високо 68см. и тежи 6500. Досега ползвахме столчето за кола от комлекта 3 в 1 на количката, но вече търсим да закупим ново. Спрели сме се на Cybex Sirona M2-i (0-18) и Cybex Sirona S2-i(0-18), може ли да помогнете с това каква е разликата между двата и кой мислите, че е по-добър? Ще се радвам, ако препоръчате и други модели, които ще са подходящи. Искаме да бъде с изофикс и да има полегнало положение. Бюджетът ни е около 800-900лв. , ако столчето си струва, може да и се завиши.
Благодаря!

Последна редакция: ср, 01 юни 2022, 08:57 от Dreamgir

# 460
  • Мнения: 5
Здравейте !
Моля за вашето мнение относно
Кош за новородено и стол за кола 2в1 Jane Matrix Light 2 Sand, 0-13 кг
https://rayatoys.com/kosh-za-novorodeno-i-stol-za-kola-2v1-jane- … 2bJteX-S1xZGCxdZI
И въобще за количките на тази марка също .
Благодаря предварително !

# 461
  • Мнения: 1 577
Здравейте, имаме две столчета от група 9-36кг, но искаме едното да го дадем на свекърите, а ние да си купим друго група 15-36.
Имаме Cybex Silver Pallas M-fix SL и Maxi Cosi Titan.
Искаме да вземем Maxi Cosi Tanza или Maxi Cosi Morion, или Cybex X fix.
Не знаем на кое от трите да се спрем и ще съм благодарна, ако някой се включи с мнение Hug
Засега аз лично клоня  към Maxi-Cosi morion.

# 462
  • Мнения: 685
За столчето не мога да дам мнение, но количката ми е любимата от всички пет, които съм имала с двете ми деца. Заповядайте в темата за количките, където неведнъж съм писала за нея.
https://m.bg-mamma.com/?topic=1436894
Здравейте !
Моля за вашето мнение относно
Кош за новородено и стол за кола 2в1 Jane Matrix Light 2 Sand, 0-13 кг
https://rayatoys.com/kosh-za-novorodeno-i-stol-za-kola-2v1-jane- … 2bJteX-S1xZGCxdZI
И въобще за количките на тази марка също .
Благодаря предварително !

# 463
  • Мнения: 5
За столчето не мога да дам мнение, но количката ми е любимата от всички пет, които съм имала с двете ми деца. Заповядайте в темата за количките, където неведнъж съм писала за нея.
https://m.bg-mamma.com/?topic=1436894
Здравейте !
Моля за вашето мнение относно
Кош за новородено и стол за кола 2в1 Jane Matrix Light 2 Sand, 0-13 кг
https://rayatoys.com/kosh-za-novorodeno-i-stol-za-kola-2v1-jane- … 2bJteX-S1xZGCxdZI
И въобще за количките на тази марка също .
Благодаря предварително !
Благодаря ! Flowers Rose
Изчела съм последните две теми за количките от кора до кора , като новак в материята всичко ми стана каааашаааааа  ... Та търсейки три в едно , докарано до две в едно , попаднах пак на тази марка / списъче , плюсове , минуси , та като се отиде на място , да не се ошашавим допълнително от зяпане наред ... Stuck Out Tongue Winking Eye
Та , ако някой е ползвал столчето - ще бъда благодарна за споделено мнение .

# 464
  • Мнения: 5 080
Stres, ние сме с количка Хане кросуолк с кош за новородено Матрикс. Повече от доволна съм от количката. Оф-роуд е от всякъде. Кошът не сме го монтирали нито веднъж в колата, защото сме със столче Сайбекс с изофикс. Определено е предимство, че Матриксът може да се монтира по 2 начина, но доколко е сигурно... Ние го сменихме с другия, когато бебо беше на 4 месеца, че му стана къс.

Общи условия

Активация на акаунт