Избор на столче за кола - 4

  • 62 077
  • 836
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 532
Новия модел на Cybex Sirona e SX2 / подобрение на S2/ , като има допълнителна защита при страничен удар. Редовната му  цена е 879.  Мислете бързо, защото в момента може да го вземете с над 200лв отстъпка в хиполенд например. Ние го бяхме пробвали с колата и сега директно го поръчах на най-изгодната цена. За другите не мога да дам мнение. Успех!

Намерих и обяснения за видовете столчета на Cybex от темата деца зад борда:

# 601
  • Мнения: 4
Здравейте, имам запитване ако може да ми помогнете в избора на столче. При първото ни дете РОШКО помогна с избора и взехме Besafe iZi Turn I size и сме много доволни. Сега имаме второ дете което е на 5 месеца и мислим то да използва това столче а за голямото ( 1г и 10м. ) да вземем друго. Спряли сме се на модела Besafe Stretch, но видях че се връзва с коланите на колата. Искам да попитам дали това дава такава сигурност както Isofix и дали е добър избор , или бихте ли ми препоръчали друго столче, което да е по-добро и да има по голяма защита и сигурност и евентуална функция за сън ? Детето е на почти 2 години и тежи 13кг / около 85см високо. Ще бъда благодарна, ако РОШКО отново се включи с мнение

# 602
  • Мнения: 11
Новия модел на Cybex Sirona e SX2 / подобрение на S2/ , като има допълнителна защита при страничен удар. Редовната му  цена е 879.  Мислете бързо, защото в момента може да го вземете с над 200лв отстъпка в хиполенд например. Ние го бяхме пробвали с колата и сега директно го поръчах на най-изгодната цена. За другите не мога да дам мнение. Успех!

Намерих и обяснения за видовете столчета на Cybex от темата деца зад борда:

Точно щях да питам за мнение.
Дали РОШКО е тук да каже и той някоя дума по темата?

# 603
  • Мнения: 754
Здравейте, а между Sirona SX2 isize и Recaro Salia кое бихте препоръчвали? И двете имат еднакъв рейтинг в Adac и допълнителна странична защита.

# 604
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Точно щях да питам за мнение.
Дали РОШКО е тук да каже и той някоя дума по темата?

Ако трябва да съм честен, аз лично не харесвам продуктите и на двете марки, особено след като Chicco купиха Recaro.
Вероятно за цената си са не лош избор.

Здравейте, имам запитване ако може да ми помогнете в избора на столче. При първото ни дете РОШКО помогна с избора и взехме Besafe iZi Turn I size и сме много доволни. Сега имаме второ дете което е на 5 месеца и мислим то да използва това столче а за голямото ( 1г и 10м. ) да вземем друго. Спряли сме се на модела Besafe Stretch, но видях че се връзва с коланите на колата. Искам да попитам дали това дава такава сигурност както Isofix и дали е добър избор , или бихте ли ми препоръчали друго столче, което да е по-добро и да има по голяма защита и сигурност и евентуална функция за сън ? Детето е на почти 2 години и тежи 13кг / около 85см високо. Ще бъда благодарна, ако РОШКО отново се включи с мнение

Радвам се, че първият ви избор е бил правилния, мисля че правилно сте се насочили и към втория Simple Smile
Besafe Stretch е предвиден за ползване до 125 см. и 36 кг. (приблизително 7 години при ограничение до 36 кг.), като монтажа е САМО обратно на движението, посредством автомобилния колан + допълнителни (анкърни) колани.
Сигурността на Besafe Stretch е тествана с най - тежкия краш тест в Европа - VTI Plus тест, така че няма никакво съмнение относно неговата безопасност.
Резултатът му за безопасност в ADAC е 1.2 - най - добрия в групата до 7год.
https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/ausstattung-technik-zubeho … e-stretch-id-774/

Функцията сън се регулира в 5 положения.
5 точковите колани на столчето за кола се използват през целия период на ползване и не се заместват от автомобилния колан.
Мястото за краката се регулира до 26 см.

Монтаж посредством изофикс не винаги означава - безопасност.
Много често, столчета за кола с монтаж посредством автомобилния колан имат по - добри резултати за безопасност.
Всичко зависи от конкретния модел и монтаж.

Последна редакция: пт, 11 ное 2022, 23:19 от РОШКО

# 605
  • Мнения: 5
Здравейте !
Моля за вашето мнение относно
Кош за новородено и стол за кола 2в1 Jane Matrix Light 2 Sand, 0-13 кг
https://rayatoys.com/kosh-za-novorodeno-i-stol-za-kola-2v1-jane- … 2bJteX-S1xZGCxdZI
И въобще за количките на тази марка също .
Благодаря предварително !
все се каня да пиша и да споделя
много , ама много сме доволни
коша/столчето е изключително удобен за бебока
да , тежък е , но поносимо
на нас не ни се налага да го ползваме често , защото бебето е зимно , а личната лекарка е на пешеходно растояние и ходим с количката на консултации / което всъщност пак е столчето , но във функция - кош за новородено / зимен кош
стола е ползван за пътуване в прованса , без забележки сме
самата количка е маневрена , изключително лесно се сгъва
за заложените от нас параметри сме доволни от избора си

# 606
  • Мнения: 76
Здравейте! Можете ли накратко да ми обясните, тъй като нямам достатъчно информация - задължително ли е ползването на кошница за новородено за возене в колата в началото и след това столче или може да се ползват директно столчетата, които са например 0-18 с вложка за новородено.

За пример - харесали сме този модел: https://visvitalisbg.com/product/recaro-stol-za-kola-kio-select- … -night-black-s021 , но дали е ок или трябва със сигурност да се вземе кошница?
Като цяло ме интересува самият принцип - задължително е и двете или не.
Благодаря!

# 607
  • Мнения: 5
LyyLyy , ние точно затова избрахме модела коментиран в предишният ми пост
количката е две в едно с функциите на три в едно
в коша/столчето изписахме бебо - позиция зимен кош , ползваме го и в къщи
при пътуване коша става столче за кола
освен това може да се монтира на шасито на количката и в позиция столче
отделно си има лятна количка
https://www.babywanne.de/jane-muum-matrix-5-in-1-pale-2021.html

# 608
  • Мнения: 501
Здравейте! Можете ли накратко да ми обясните, тъй като нямам достатъчно информация - задължително ли е ползването на кошница за новородено за возене в колата в началото и след това столче или може да се ползват директно столчетата, които са например 0-18 с вложка за новородено.

За пример - харесали сме този модел: https://visvitalisbg.com/product/recaro-stol-za-kola-kio-select- … -night-black-s021 , но дали е ок или трябва със сигурност да се вземе кошница?
Като цяло ме интересува самият принцип - задължително е и двете или не.
Благодаря!

В сайта си пише черно на бяло столчето от каква възраст е подходящо:

"Столче за кола, подходящо за 60 – 105 cm / 3м. – 4 г. / max. 18 кг"

Следователно това конкретно столче не е подходящо за новородено.

Към въпроса - не, не е задължителна кошницата, има столчета 0-18, които са подходящи от 45см и стават за новородени. Ние се спряхме именно на такова Cybex Sirona S i-size и пропуснахме кошницата (така решихме най-вече защото рядко пътуваме).
За ежедневно ползване, обаче, с малко бебе, кошницата е голямо удобство според мен.

# 609
  • Мнения: 13
Здравейте
Имаме  стол Cybex sirona S2.. Исках да го завъртя гърба му да се пада към вратата, демек детето да гледа към мен, но не може.. Вратата на колата пречи..
Защо се получава така, къде е проблема?

# 610
  • Мнения: 118
Здравейте
Имаме  стол Cybex sirona S2.. Исках да го завъртя гърба му да се пада към вратата, демек детето да гледа към мен, но не може.. Вратата на колата пречи..
Защо се получава така, къде е проблема?
Защото има две посоки за ползване - обратно на движението и по посока на движението. Как да стане напречно? То дори си има и показание зелено/червено когато столът е както трябва.

# 611
  • Мнения: 5 046
Здравейте
Имаме  стол Cybex sirona S2.. Исках да го завъртя гърба му да се пада към вратата, демек детето да гледа към мен, но не може.. Вратата на колата пречи..
Защо се получава така, къде е проблема?
В колата е проблемът - тясна е. Като цяло идеята е, че сваляш детето през вратата и затова без проблем се върти при отворена врата. В нашата кола се завърта и при затворена, което съответно ми спестява едно слизане и обикаляне около колата  , ако се наложи да го кърмя вътре.

# 612
  • Мнения: 13
Здравейте
Имаме  стол Cybex sirona S2.. Исках да го завъртя гърба му да се пада към вратата, демек детето да гледа към мен, но не може.. Вратата на колата пречи..
Защо се получава така, къде е проблема?
В колата е проблемът - тясна е. Като цяло идеята е, че сваляш детето през вратата и затова без проблем се върти при отворена врата. В нашата кола се завърта и при затворена, което съответно ми спестява едно слизане и обикаляне около колата  , ако се наложи да го кърмя вътре.
Точно заради това исках да ползвам тази позиция.. Но не става  😞 VW туаран е колата иначе

# 613
  • Мнения: 100
Ами, ние конкретно се спряхме на  Britax Römer - Dualfix M i-Size.
Като за начало сме с кощница на Peg Perego, после минаваме на Britax-a.

# 614
  • Мнения: 5
РОШКО,

Бихте ли ми препоръчали столче за кола група 9-18 кг, което да се монтира с колани до 550 лв.

Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт