Клуб на храбрата шивачка - 23 тема

  • 48 234
  • 840
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 4 555
Имам поне 6-7 различни на цвят дебели конци, които съм купувала за подгъване/стесняване на дънки, само и само да е същият цвят. Всеки път се изкушавам да ги подгъна само веднъж, но нещо ме спира. Току виж дойде модата на панталоните за наводнение и като ги запретна тия крачоли, ще си личи неперфектният Wink подгъв. А нямам и оверлог. Почиствам със зиг-заг.

# 76
  • Мнения: 3 328
Аз не харесвам зиг-заг шева, когато нямах оверлог си взех overcast foot към машината ми, имитираше оверлог добре. Даже някои идват с това краче в комплект.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 1 119
Разочарована съм от всякакви шивачи, имам предвид тези по ателиетата. Елементарна математика не знаят. Не може да им зададеш едни размери, те да правят други.
На изделие шгироко като задание 20см, е недопустимо да има разминаване с два см. На изделие широко като задание 254 см е недопустимо да го направят 277см.
Една фирма за дрехи с голямо самочувствие Иванел, 6 см разлика от зададената дължина.

Като качество на шева всички на които попадам са добри, но с изпълнението на зададените размери големи проблеми. Не проумявам, толкова ли е трудно да се измери точен размер или поне плюс минус 1см.

Доста архитектурни чертежи съм чертала, там е недопустимо да се сгреши със сантиметър. На какво ги учат в така наречените гимназии по моден дизайн/бившо облекло незнам.

Като плащам имам право да съм недоволна.
Е нямам машина, едно време имах но само проблеми с нея.

Последна редакция: ср, 31 мар 2021, 13:30 от Danny_J

# 78
  • София
  • Мнения: 4 555
Няма никаква гаранция, че са учили в гимназия по облекло. Небрежни са и не уважават изискванията на клиента.

# 79
  • София
  • Мнения: 500
 Шия сама и дори и да купя готова дреха я дооправям, преправям, актуализирам. Нямам представа, че по шивашките фирми са толкова нескопосни.
 Преди няколко години от ателие в Асеновград взехме абитуриентска рокля, която нямаше подгъв. Скъсяват на място според клиента, докато изпиеш едно кафе. Беше направено много добре!

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 447
Точно една подобна случка ме накара преди 2 месеца да взема решение, че е крайно време да се науча да шия. След като се оказа, че никак не ме е разбрала девойката какво искам или пък ме е разбрала, но пак е направила каквото си знае. Като ще се ядосвам, по-добре да си го направя аз и да знам, че сама съм си виновна 😁

# 81
  • Варна
  • Мнения: 1 119
Някой знае ли в какво се състои дигиталността на шевната машина в сравнение с традиционните?

# 82
  • София
  • Мнения: 5 547
Някой знае ли в какво се състои дигиталността на шевната машина в сравнение с традиционните?
Искаш да кажеш, цифрова( с програматор)?

# 83
  • Варна
  • Мнения: 1 119
Някой знае ли в какво се състои дигиталността на шевната машина в сравнение с традиционните?
Искаш да кажеш, цифрова( с програматор)?
Ами не знам прочетох надписи дигитална.

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 447
Danny_J , кажи за коя машина става въпрос? Има такива, които са с ел. управление, а не с механично, не знам дали го обяснявам с точната му терминология. Има и такива, които освен ел. управление имат и компютър самата машина, който дава още  повече възможности. Тези, които са само с ел. управление имат шиене без педал, автоматични затяжки, богат избор на декоративни шефове и букви, като зависи от модела, позициониране на иглата горе-долу, както и задаване на машината при завършване на тегела в какво положение да е иглата. Също, ако шиеш декоративен тегел, машината спира сама след като е завършила целия елемент. Имат регулиране на скоростта на шиене, както и ограничаването и, ако ползваш педал. Някои модели имат автоматично отрязване на конеца, имат памет и програмиране на различни декоративни бодове, огледално завъртане на декоративния шева. Зависи от модела и цената му. Може да погледнеш в темата "Каква шевна машина и откъде" https://www.bg-mamma.com/?topic=268305.2865 Там предимно това се разисква от по-знаещи и можещи от мен. Аз съм най-неопитна тук и най-неразбираща. Избрах си такава ел. машина почти на базово ниво и определено ми харесват всичките тези малки екстрички.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 1 119
kojo, Благодаря за информацията, ще разгледам и линка който ми даваш. Не, не съм си избрала конкретна машина за да питам точно за нея, в съвсем начално търсене съм. Много са на които пише дигитална шевна машина и на много различни цени.
Тези които съм ползвала преди около15-20 години са с  ел.педал и много отдавна на бабите ми ръчна и крачна, и ми стана любопитно какви ще са екстрите на дигиталната. За това попитах.

# 86
  • Мнения: 146
Аз много се извинявам, грам не съм за тук, но наистина не знам кого да питам. Решили сме да си правим сами диван....и ще си го тапицитаме сами. За тази цел обаче, някои от детайлите трябва да ми се съединят с по един два шева, трябва ми калъфи за възглавниците с ципове. И в тази връзка: имайки предвид, че тапицерията ще е една идея по дебел плат за дамаски, аз сега какво да търся - шивачка ли, тапицер ли....той тапицера ще ме овика, че го занимавам с глупости ама....всяка шивачка ли може да ушие такова нещо? Всякакви препоръки и насоки са добре дошли.

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 1 990
Ако е само за възглавниците- шивачка ще свърши това добре. Дамаската се шие на машина и ципа към нея- също.
Носиш й възглавниците/ дунапрена/ и тя работи. За човек, който любителски шие на машина , не е никак сложно.

# 88
  • Мнения: 440
Здравейте! Може ли да ми дадете кройки на портбебе и бебешки барбарон. Предварително благодаря

# 89
  • Мнения: 1 602
Горда собственичка съм вече на оверлог elna 664.
Сега го разучавам.
Къде мога да намеря някакви кройки, но за по-прости модели за начинаещи? В Бурда са прекрасни, на прилични цени, обаче ми идват сложни.

Последна редакция: нд, 04 апр 2021, 19:52 от valeriq.k

Общи условия

Активация на акаунт