Нашите орхидеи – тема 33

  • 23 161
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 992
Африканската теменужка е лесна за гледане. Да е на светло, но не изтъпанена на пряко слънце и да се полива от долу в чинийката/купичката 2-3 пъти в седмицата. Това е, цъфти много.

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Два три пъти в седмицата не е ли много? Мисля да я поливам на седмицата по веднъж сега, преди 5 дни е полята и още е влажна отгоре почвата. Благодаря за насоките за теменужката Hug

# 62
  • Мнения: 3 376
Обещах да покажа моите 4 красавици . Ето ги.






Нямам търпение идната седмица да ми дойдат орхидеите , които поръчах от сайта orhidei... Heart ако някой ме пита , с удоволствие бих поръчала десетина поне , но много скъпо ще ми излезе , та се ограничих на 3. По  - нататък пак ще взема.

# 63
  • София
  • Мнения: 10 862
Аз до сега си мислих, че моята малка е мини, а то се оказа, че е Phalaenopsis multiflora purple. В началото имаше 6 цвята, но след като се разтвориха всички, реши да пуска нови пъпки (поне 4). Освен това под всички цветове, тръгна да излиза нещо, но не знам какво е (може би ново разклонение).



Скрит текст:



Ето и нова фото сесия на Pulsation:



Andora:



Moscow:

# 64
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 992
Maya_76, прецени си спрямо условията при теб какви са. Не трябва да подгизва, да е леко влажна почвата е най-добре.

# 65
  • Мнения: 173
Обещах да покажа моите 4 красавици . Ето ги.






Нямам търпение идната седмица да ми дойдат орхидеите , които поръчах от сайта orhidei... Heart ако някой ме пита , с удоволствие бих поръчала десетина поне , но много скъпо ще ми излезе , та се ограничих на 3. По  - нататък пак ще взема.
Страхотни красоти извади 😍
В homemax има орхидеи на 8.99 и 9.99

# 66
  • Мнения: 3 376
Благодаря, Корал! Heart Надявам се да продължат да ме радват още много години...

Да, знам, че има и бих взела, но нямат оранжеви ... Аз заради това от сайта поръчах, нищо , че са по 20 лв ..
По-обикновените и често срещаните орхидеи и шарки ги взимам от хомакс или кауфланд .. , но редките видове за съжаление от сайта ще трябва да ги поръчвам.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 1 033
Да ви покажа голяма и малка орхидея с еднакъв  цвят






Всъщност мъниците с такъв цвят са 2 бр. Не знам как да го определя, може би прасковен 🍑🍑🍑

# 68
  • София
  • Мнения: 3 909
jujasol, за малките - късметлийка сте. Мисля че са Dusty Bell - една от шестте парфюмни фабрики.
От къде ги взехте?

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Ауу Ваня преди няколко поста публикувах най старата ми орхидея която не е цъфтяла от както я купих преди четири години. Сега от теб и научавам и името и, Андора мисля, че е същата разцветка.

Вече няма да се оплаквам от ММ, заведе ме в Хоумакс да си избера цвете за празника. И ми купи дружка на Цимб. Това е реалния цвят, не толкова жълто и има лек аромат. За момента ще му се порадвам в къщи и като прецъфти ще го пратя на вилата.

Последна редакция: нд, 07 мар 2021, 19:30 от maya_76

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 1 033
Raya, имам 9 мини орхидеи, 7 от тях са купени от Homemax.  Само една обаче съм купила с цвят, другите бяха прецъфтели само с листенца (мога да кажа, че съм ги спасила 😉). Изобщо не знаех какъв цвят са. Не са купувани по едно и също време. Иначе днес в Homemax беше пълна лудница. Много орхидеи на завишени цени и много хора. Минитата бяха по 8.99 лв.,  харесах една лилава, но не взех. Бяха доста увяхнали. Миди по 9.99 и те много увяхнали. Иначе имаше по 20, 21, 26, 37, 54 лв. Имаше и няколко Ванди, но не в стъклен съд над 100 лв. (май 110 бяха). Цимбидиуми, камбрии, милтонии... Всичките бяха много наблъскани една в друга. Ако имаше Лиодоро щях да взема, доста време проверявам, но няма.

# 71
  • Мнения: 5 379
И според мен мъниците са дъсти бел, само че са доста розови. Аз мислех, че е по-оранжев цвета. Но така розови даже повече ми харесват Heart Eyes Аз чакам един единствен първи цвят от такова, два цветоноса засуши. Дано да задържи пъпката.

Рая, моля разкажи за шестте парфюмни фабрики?

# 72
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 992
Май не е само при нас повишението на цените на орхидеите.

# 73
  • Мнения: 5 379
Анжела, и при мен  е така, а като гледам и българските цени... намерила съм и аз един сайт и основно оттам поръчвам, в магазините хем скъпи, хем болни Confused

# 74
  • Мнения: 3 376
Анжела, и при мен  е така, а като гледам и българските цени... намерила съм и аз един сайт и основно оттам поръчвам, в магазините хем скъпи, хем болни Confused

Може ли да кажеш кой е този сайт?

Рая и на мен ми стана интересно какви са тези 6 фабрики. Може ли повече информация?

Общи условия

Активация на акаунт