Нашите орхидеи – тема 33

  • 23 138
  • 739
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 771
Подкрепям floren за фузариума. Аз също не успях да се справя с него.
Успех в борбата!

# 736
  • Мнения: 13 797
Някой има ли представа какви са тези петна? Така я купих и така си стоят, не се променят.




Неопасно гъбично петносване. Гъбично е, а не слънце или нещо друго. Неопасно в защото не пречи на растежа и цъфтежа, но поразява и младите листа.

# 737
  • Мнения: 5 370
Флорен, Андре, благодаря ви момичета! Много лоша новина, аз досега гъби не съм успяла да излекувам Confused Направо не мога да повярвам, как привидно здраво растение, с чудесни листа и корени, и постоянно с нови растежи, може да е болно. Ако не бяха почерняли последните коренчета, нямаше да предположа, че нещо не е наред.
Дано не съм заразила и някое друго наоколо. Много внимавам, но все се случва да пипна няколко растения едно след друго, докато ги оглеждам и поливам. Даже сега не помня, след като махнах листото и преди да си измия ръцете, какво пипах. Уффф, психясвам май.

# 738
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
re_ge, благодаря!
Флокс и аз открих едно такова фалче. След като му падна пожълтялото листо на другото в основата видях лилавко петно. Колебаех се между фузариум и естествено лилавеене, ама май ще да е фузариум защото като цяло не върви много добре орхито. Жалко защото е “луничавата”.

# 739

Общи условия

Активация на акаунт