Ще си платите ли стока, повредена от детето ви в мебелен магазин?

  • 3 987
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 116
Хм...
Ами какво да ти кажа?! В случая не е виновно детето. Смятам, че си е чиста проба дискриминация да не  се допускат деца. Когато купувахме на  майка ми мебели за нейния дом в нито една мебелна къща не ни спряха с детето а то се държа много прилично.

Казваш, че собствениците се замислили дали да спрат да допускат деца. Ако наистина го направят хората като мен, които нямат НИКОЙ на когото да оставят детето си като тръгнат да избират мебели определено няма да влязат в вашия магазин! Или ако това е прието като правили в мебелните магазини моето семейство ще спи по кашони. За мен би било много важно детето ми да е с мен, когато избирам обзавеждането за дома, защото то също ще живее в този дом и трябва да му харесва. Да не говорим за това, че наистина аз нямам на кой да си оставя детето дори и 30 минути.


Определено смятам, че повредената от едно дете стока трябва да се заплати от родителите му!

Напълно съм съгласна smile3521

# 16
  • Мнения: 6 167
МИсля,че можете да направите нещо, като малка кампания, например един плакат, хитър слоган и тн, който да е обърнат към клиента, и да го предупреждава в непряк , интересен текст, че ако повредят стока трябва да я заплатят.
така, хораа, които влизат в магазина после няма как да се оправдават и 'бягат'.
и ще имате основание да ги гоните  Wink

може би не е мн. подходящ примера, но внашия град има кампания за това хората да не хвърлят боклуци в саксиите с цветя на улицата.
на някои пише " Аз съм саксия, не съм кошче"
забавно е, а и хората спряха да си хвърлят фасове, кутийки и чашки в .. саксиите!

# 17
  • Мнения: 1 629
Я, кажи за кой магазин става дума, не че сме ходили скоро с детето Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 226
И аз мисля, че няма значение кой е повредил стоката.Трябва да се плати.

# 19
  • Мнения: 46 518
Права си , единствено, ако всички родители са като теб и поемат отговорност за малкия човек! ...

Това вече е до човека, ако откаже да заплати стока, счупена от детето, не очаквам да заплати и нещо, повредено от самият него. Затова си има охрана и т.н.

Моето дете не е чупило нищо, затова пък аз счупих една ваза преди няколко месеца, платих си я, не са ми спрели достъпа до магазина (за сега  Mr. Green)

# 20
  • Мнения: 5 228
Ще си платя. И аз да счупя нещо, и детето ми - бих си платила. Аз съм отговорна за това какво прави детето ми.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 901
Добре де, Варна, ти имаш ли дете? Какъв е този въпрос, дали поддържаме мнението дали трябва да се влиза с деца в магазините? Къде да ги оставиш? Влизането с деца няма нищо общо с културата на родителя! Щом не могат да си държат под око детето, ще платят щетата - все едно те са го повредили този предмет.

Да не би пък да искаш да попиташ Длъжни ли сме да плащаме щетата причинена от детето, щом сме реални клиенти и в магазина ни обслужват бавно? Щото и такива мами има - дето смятат, че децата им имат право да се катерят и по 2000-левови телевизори, щом са клиенти, няма детски кът и ги обслужват бавно! Един вид - виновни са продавачите!

# 22
  • Мнения: 3 042
Ще трябва да платя, друг е въпроса, че след като съм решила да влеза в магазин с дете , то не трябва да го изпускам от поглед.
Peace, а моят син и от ръка. Grinning

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ще е хипертъпо да спрете достъпа на децата до магазина - веднага губите потенциални клиенти. Далеч не всеки разполага с разкоша да има баби и гледачи под ръка; да се влиза в магазина на смени е гадно.
Правите детски кът, ако ще да е 2х2 м, и проблемът е решен.

По темата - да, ще си платя щетата, причинена от детето ми, но не, няма да пазарувам от магазин, в който не мога да влизам с него.

# 24
  • Мнения: 3 611
Имаме си такава zастраховка, ако детето нещо счупи в магаzина, то тя ще поеме щетите.  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 6 798
Ще платим, разбира се. Но при положение, че няма на кого да оставим малката /а по-нататък и малкия/, какво ни остава? Да не влизаме въобще в магазини? И аз искам да пазарувам на спокойствие, а не да избирам пердета в рамките на минута и половина, защото малката е съборила вече половината магазин, ама няма. Така че...

# 26
  • Мнения: 479
Ами, май съм единствена - аз не бих платила. Тъй като, доколкото ми е известно, в магазините са изложени мостри. Това, разбира се, не означава, че те трябва да се потрошават. Но пък се случват инциденти. Затова и мострите обикновено се продават на далеч по-ниски цени. Що се отнася до детето, то не бих го пуснала да се разхожда и действа безконтролно из магазин. Принципно не го изпускам от поглед, а той не ми изпуска полата  Joy Но както и да е.
Преди години имах следното преживяване. С моя приятелка бяхме в един огромен маркет за цветя, декорации, вази, саксии. Имаше всякакви чупливи неща навсякъде. В един момент тя се обърна и без да види удари с раницата си една ваза, която падна и се строши. Дойде една много мила служителка, която помете, почисти и ни пожела хубав ден. А като я питахме къде да платим, тя каза, че не е необходимо и че това е мостра. Разбира се това беше просто ваза, която едва ли е струвала колкото една испанска маса с резба.

# 27
  • Мнения: 165
Da,6te si platq kato pop i 6te se izvinq za pri4inenoto neudobstvo-edin roditel vinagi trqbva da e na 6trek s malko dete kadeto i da e bilo Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3 447
По темата - да, ще си платя щетата, причинена от детето ми, но не, няма да пазарувам от магазин, в който не мога да влизам с него.
Така, така Peace Поради тази причина Метро ни изгубиха като клиенти. Нямам на кого да оставя детето, още е малко, за да го оставя в детски кът... е, какво да направим - единият да стои с детето навън, другият да влезе и да излезе с подробна карта къде и какво трябва да види "втората смяна"? Тъпо Rolling Eyes
Естествено, че няма да си изпускам детето не от очи, а от ръка. И естествено, че ще платя, ако повреди нещо.

# 29
  • Мнения: 1 150

Мостра или не - трябва да се плати.
Ще платя.
А колкото до обмисляната забрана... детето да не е куче, че да лепнеш лепенка с надпис "С деца до тук" на входа.
Кракът ми няма да стъпи в такъв магазин.

Общи условия

Активация на акаунт