Продажба в ОЛХ

  • 2 441
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 610
Здравейте,
Ще ви разкажа накратко моята история и ще се радвам да чуя.мнения и главно- имам ли основание за притеснение.
Бях пуснала в сайта няколко мои обувки за продажба както и други, носени, но тях подарявах, тъй като исках да си поразчистя шкафовете. Един господин ми писа, че иска да закупи 1 чифт обувки както и да пратя тези за подаряването. Пратих му всичко с опция преглед е тест и след няколко дни почвам да получавам фермани, заплахи и обиди, че обувките имали дефекти. Аз  бях шокирана, тъй като знам какво съм пратила а все пак е с опция да ги прегледа и тества. Отговорих вежливо, след което въпросния господин , тръгна да ми обяснява че дефектите били Скрити, била съм измамница и щял да пуска жалби за измама. Претенциите са само към платените от него обувки. Почна да ми праща и снимки,при което обясних , че тези щети по обувките най-вероятно са причинени от него и е могло  да има претенции в офиса на списи. Сумата на обувките е 20.00 лева.
В крайна сметка, за да не се занимавам му казах , да събере цялата пратка- платени+подарени обувки и да ми ги върне. Отново отказва, подарените обувки били на обущар и той им бил сменил капачките и не иска да ги връща.  В края на разговора му казах, че това е от мен, очаквам пратката и че решението си е негово.
Имам ли основание за притеснение, защото това се превръща в тормоз. В крайна сметка го блокирах, понеже 1 месец нон стоп върти и суче.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 602
Явно просто си няма друга работа.

# 2
  • Мнения: 920
Това, че щетите са причинени от негова страна може да се докаже чрез твои снимки на обувките преди да му ги изпратиш. Ако, разбира се имаш такива на частта от тях, за която той твърди че има дефекти.

# 3
  • Мнения: 1 113
направо да ти писне от психопати ..

# 4
  • Мнения: 610
Това, че щетите са причинени от негова страна може да се докаже чрез твои снимки на обувките преди да му ги изпратиш. Ако, разбира се имаш такива на частта от тях, за която той твърди че има дефекти.
Нямам снимки, но е пусната с преглед и тест, съответно ги е видял преди на ги плати

# 5
  • Мнения: 3 025
Той какво иска? Да си задържи обувките и да му върнеш 20-те лв. ли? Изумявам се какви хора има и какви циркове сътворяват за такава смешна сума. Като е искал чисто нови защо не е отишъл от магазина да си купи?
След като е имал опция преглед и тест и тогава е приел пратката, няма какво да се притесняваш.

# 6
  • Мнения: 610
Той какво иска? Да си задържи обувките и да му върнеш 20-те лв. ли? Изумявам се какви хора има и какви циркове сътворяват за такава смешна сума. Като е искал чисто нови защо не е отишъл от магазина да си купи?
След като е имал опция преглед и тест и тогава е приел пратката, няма какво да се притесняваш.
Иска да задържи бузпратните и да ми върне тези, които платил.
Казах си му, връщай всичко, връщам ти парите. Просто яко наглее

# 7
  • Мнения: 173
Нищо не може да направи освен да лае.Иска да му върнете парите.Хем пари,хем обувки.Измамник!
Идете в куриерската фирма,вижте пратката дали е използвана опцията “преглед”.

# 8
  • Мнения: 610
Нищо не може да направи освен да лае.Иска да му върнете парите.Хем пари,хем обувки.Измамник!
Идете в куриерската фирма,вижте пратката дали е използвана опцията “преглед”.
Бил я е ползвал, но скпитите дефекти не можело да се видят. Аз изпратих просто едни сандали 😅😅😅

# 9
  • София
  • Мнения: 38 602
"Кьорав карти не играе".
Аз така грабнах от куриера един Найк и после видях, че е зле. Не съм се обаждала! Все пак го изпрах и дъщеря ми си го носи.

# 10
  • Мнения: 201
Вие фирма ли сте или частно лице? За фирмите има изискване при какви обстоятелства може да се връща стоката, закупена онлайн. За частно лице няма. След като си го е взел, си е негово. Ако човекът има профил в олх, може да го докладвате на платформата и да го блокирате в телефона и соц. медии.

# 11
  • Мнения: 12 839
След като е изпратил снимки, явно, че дефектите не са били скрити - иначе какво е снимал?
Да е гледал, имал е възможност.
Тоя е някакъв маняк.

# 12
  • Мнения: 610
Нямаше никакви дефекти по обувките ,затова не съм се притеснявала да сложа опция преглед и тест. Затова мисля ( поне моята логика е такава), че човек ако изпраща нещо дефекно то не би сложил тази опция🤔
Частно лице съм, но ми писна все недоволни ненормалници да има. Не съм за 20 лева, но нон стоп , ако може всичко да им подариш.

# 13
  • София
  • Мнения: 38 602
Аз сега продавам едни PS игри. Няма такива пазарлъци, честно! Може би си мислят, че защото съм жена, съм тъпа или какво...

# 14
  • Мнения: 610
Чак ми пише сега да очаквам известие от прокуратурата🙄
Да , ако може без пари,че нали е от олх  ама 2 чифта обувки за 20 лева няма в магазина, че дори и от китяйските.
Пропуснах да кажа, че ме обвини ,чеобувките ми били фалшиви с лепени етикети отгоре и сменена стелка на въпросната марка.

# 15
  • Мнения: 3 025
Не вярвам изобщо да е пускал някъде нещо или някой да му вземе под внимание оплакването за 20 лв., като трябва да докаже, че ги е взел с тези дефекти, които твърди, а не ги е направил той. А ти защо не пуснеш жалба за тормоз?
Неговата цел явно е само една- да те уплаши и да му върнеш парите, но и обувките да задържи. Измамник е той и едва ли за пръв път действа така. В Олх не може ли да го докладваш, да се свържеш с модератор и да споделиш за този човек?
Или го блокирай от всякъде, не ми се струва да е добре с главата.Той нищо не може да направи, след като е приел пратката.

# 16
  • София
  • Мнения: 30 171
Да се продава нещо в ОЛХ или където и да е, се превръща в трошене на нерви. Хората обедняха и се пазарят за всеки лев. В повечето случаи ползвам контейнерите на общината за обувки, чанти и т.н. и тези на Червения кръст- за дрехи. Опаковам и пускам там. Нямам време и нерви да се занимавам с подобни истории. Ако преценя, че все пак имам някакво желание, търся къде да го подаря. Тогава започват едни пазарлъци- пратете ги с пощата за Ваша сметка, пък не може ли да си разделим куриерските услуги и направо ми се отщява. Последно пращах два чувала с детски обувки в едно селище. Еми, докато се уговоря по тел. 100 пъти кой да ги получи, как да са опаковани, сортирани и т.н., направо си скъсах нервите.

Последна редакция: нд, 07 мар 2021, 19:12 от missence

# 17
  • Мнения: 610
Да се продава нещо в ОЛХ или където и да е, се превръща в трошене на нерви. Хората обедняха и се пазарят за всеки лев. В повечето случаи ползвам контейнерите на общината за обувки, чанти и т.н. и тези на Червения кръст за дрехи. Опаковам и пускам там. Нямам време и нерви да се занимавам с подобни истории. Ако преценя, че все пак имам някакво желание, търся къде да го подаря. Тогава започват едни пазарлъци- пратете ги с пощата за Ваша сметка, пък не може ли да си разделим куриерските услуги и направо ми се отщява. Последно пращах два чувала с детски обувки в едно селище. Еми, докато се уговоря по тел. 100 пъти кой да ги получи, как да са опаковани, сортирани и т.н., направо си скъсах нервите.
Това ще правя и аз. Просто след като родих имам тонове дрехи, дори нови, които няма да ми станат никога. Реших да ги продам на символични цени.... обаче вече останах без нерви.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 037
Този е някакъв тарикат. Не се притеснявайте, блокирайте го.

И аз веднъж реших да продам нещо през олх и пишман станах. Снимах чисто ново колело, само разопаковано вкъщи. Пуснах го на половин цена и само след ден се продаде. В продължение на 2 седмици купувачката отправяше несъстоятелни оплаквания. Поисках да ми върне колелото, а аз да и върна парите. Тогава ми каза, че се опитвали да преправят колелото за по- малко дете като му правели допълнителни подобрения ( по- ниска седалки, помощни колела и не зная още какво беше). Ако искам да ми го върнат в " подобрен" вариант. Отказах връщането след като колелото е преправяно, няма какво да го правя в такъв вид.
Преди да продам колелото снимах подробно, написах цялата информация и изпратих с преглед и тест, въпреки това за тях то беше ползвано нищо, че половината беше облепено в заводските целофани и хартии.

# 19
  • София
  • Мнения: 30 171
То да е само пазаренето, а направо си е надлъгване и разправия за всяка стотинка. Всеки иска чисто ново, марково, но за без пари, че и ресто да има.

# 20
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Чак ми пише сега да очаквам известие от прокуратурата🙄
Да , ако може без пари,че нали е от олх  ама 2 чифта обувки за 20 лева няма в магазина, че дори и от китяйските.
Пропуснах да кажа, че ме обвини ,чеобувките ми били фалшиви с лепени етикети отгоре и сменена стелка на въпросната марка.

Защо въобще му отвръщаш на този ненормалник?
 Нали ти няма телефнния номер? 
Само мейли?!

Какви прокуратури?! 

За суми под минималната заплата 650 лева  - не се занимават!

За 20 лева че и за 100 лева   ще му се изсмеят бурно по телефона от районното или на място ако отиде.

# 21
  • Мнения: 764
Здравейте! Някаква измама се върти из ОЛХ, бъдете много внимателни! Вчера за малко да ми източат картата. Един приятел си продава телефона, тъкмо качи обявата и след час му пише "Теодора", но не в платформата на ОЛХ, а на Вайбър. След редовните въпроси за състоянието на телефона и коментар на цената госпожата решила, че го иска и помоли за ОЛХ доставка. След това изпраща линк, сякаш е превела парите онлайн и само трябва да се получат, но моя познат няма онлайн банкиране и ме помоли да ги получа аз, а след това да му ги изтегля. Съгласих се, но когато започнах да въвеждам номер на карта, то искало и наличност и статичен пин код. Веднага реагирах, за всеки случай си блокирах и картата. Когато се обадихме на телефона, отговори мъж, първо каза че я няма, с после, че не я познава, а по-късно ни блокира...

# 22
  • Мнения: 201
Това е измама. Никога не си давайте номерата на картата.

# 23
  • София
  • Мнения: 30 171
То вече да те е страх от всеки. Какви ли не неща измислят. Отделно често пишат из фейса за невзети пратки и изпращачът се набутва с доставка.  Затова- контейнера и чиста работа.

# 24
  • Мнения: 610
Чак ми пише сега да очаквам известие от прокуратурата🙄
Да , ако може без пари,че нали е от олх  ама 2 чифта обувки за 20 лева няма в магазина, че дори и от китяйските.
Пропуснах да кажа, че ме обвини ,чеобувките ми били фалшиви с лепени етикети отгоре и сменена стелка на въпросната марка.

Защо въобще му отвръщаш на този ненормалник?
 Нали ти няма телефнния номер? 
Само мейли?!

Какви прокуратури?! 

За суми под минималната заплата 650 лева  - не се занимават!

За 20 лева че и за 100 лева   ще му се изсмеят бурно по телефона от районното или на място ако отиде.
Има ми телефона, на товарителницата излиза телефон и имена, но веднага като го видях какъв е перко го блокирах , за да не ме тормози.
Вече е блокиран, за да не поиска да ида лично да му върна парите😑

# 25
  • София
  • Мнения: 30 171
Ето пресен случай- подаряване на нещо в OLX и невзета пратка т.е. изпращачът е набутан с доставка на нещо, което подарява.

# 26
  • Мнения: 12 839
Ето пресен случай- подаряване на нещо в OLX и невзета пратка т.е. изпращачът е набутан с доставка на нещо, което подарява.
Ами то реално все някой трябва да плати на куриера.
Мислех да изпращам книги, като получателят само да си плати доставката, но вече си променям мнението. Грешно е да се изхвърлят книги, но чак да плащам, за да се разхождат из България и пак да цъфнат при мен, няма да стане.

# 27
  • София
  • Мнения: 30 171
Работата стана- направи добро, изяж .......

# 28
  • София
  • Мнения: 38 602
Аз един път се прецаках да пратя плик с дрехи за благотворителност. Отрязаха ми главата с транспорт. Повече - не.

# 29
  • София
  • Мнения: 30 171
Е, при мен беше същата ситуация с прилично количество обувки за благотворителност. Сега вече се въздържам. Знам, че благотворителността се състои точно в това, но по-добре да бях изпратила парите да си купят нещо.

# 30
  • Мнения: 610
Продавам прахосмукачка. Закупена за 200 лева, ползвана 10 пъти общо.  Сложих цена 50 лева, получих около 10 събощения дали може за 10 или 15 лева.🙄🙄🙄🙄 Написах им,че Коледа мина.
За невзети пратки ш аз имам 200 истории, с 200 претенции и накрая даже не ходят да ги вземат.
А въпросния господин с обувките също имаше претенции да е точно със спиди и искаше точен ден. Питах го , дали не може еконт ,че съм с малко дете и спиди е далече,  а той ми отказа, понеже имал много проблеми с Еконт и за момента не можел да получава пратки. Какви ли са тези проблеми🤔

# 31
  • София
  • Мнения: 30 171
Сега има някаква нова мода- търгове от Х лв., наддават, лъжат се, пращат си пратки, а пък не си ги вземат. Пълна каша.

# 32
  • Мнения: 610
Така... мислих, че съм го блокирала въпросния господин , но се оказа, че не съм 🙄🙄🙄 и си седя и получавам писмо от него, че от прокуратурата в Русе, са се свързали с него , да го питат дали проблемът е решен. Избеснях аз и му написах да ми праща всичко с транспортни за негова сметка и да не ме занимава повече за някакви си 20.00 лева. Това се развива преди 5 дни. До момента даже не ми е отворил съобщенията, което ме изнервя още повече.

Общи условия

Активация на акаунт