Продажба в ОЛХ

  • 2 447
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 025
Не вярвам изобщо да е пускал някъде нещо или някой да му вземе под внимание оплакването за 20 лв., като трябва да докаже, че ги е взел с тези дефекти, които твърди, а не ги е направил той. А ти защо не пуснеш жалба за тормоз?
Неговата цел явно е само една- да те уплаши и да му върнеш парите, но и обувките да задържи. Измамник е той и едва ли за пръв път действа така. В Олх не може ли да го докладваш, да се свържеш с модератор и да споделиш за този човек?
Или го блокирай от всякъде, не ми се струва да е добре с главата.Той нищо не може да направи, след като е приел пратката.

# 16
  • София
  • Мнения: 30 206
Да се продава нещо в ОЛХ или където и да е, се превръща в трошене на нерви. Хората обедняха и се пазарят за всеки лев. В повечето случаи ползвам контейнерите на общината за обувки, чанти и т.н. и тези на Червения кръст- за дрехи. Опаковам и пускам там. Нямам време и нерви да се занимавам с подобни истории. Ако преценя, че все пак имам някакво желание, търся къде да го подаря. Тогава започват едни пазарлъци- пратете ги с пощата за Ваша сметка, пък не може ли да си разделим куриерските услуги и направо ми се отщява. Последно пращах два чувала с детски обувки в едно селище. Еми, докато се уговоря по тел. 100 пъти кой да ги получи, как да са опаковани, сортирани и т.н., направо си скъсах нервите.

Последна редакция: нд, 07 мар 2021, 19:12 от missence

# 17
  • Мнения: 610
Да се продава нещо в ОЛХ или където и да е, се превръща в трошене на нерви. Хората обедняха и се пазарят за всеки лев. В повечето случаи ползвам контейнерите на общината за обувки, чанти и т.н. и тези на Червения кръст за дрехи. Опаковам и пускам там. Нямам време и нерви да се занимавам с подобни истории. Ако преценя, че все пак имам някакво желание, търся къде да го подаря. Тогава започват едни пазарлъци- пратете ги с пощата за Ваша сметка, пък не може ли да си разделим куриерските услуги и направо ми се отщява. Последно пращах два чувала с детски обувки в едно селище. Еми, докато се уговоря по тел. 100 пъти кой да ги получи, как да са опаковани, сортирани и т.н., направо си скъсах нервите.
Това ще правя и аз. Просто след като родих имам тонове дрехи, дори нови, които няма да ми станат никога. Реших да ги продам на символични цени.... обаче вече останах без нерви.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 038
Този е някакъв тарикат. Не се притеснявайте, блокирайте го.

И аз веднъж реших да продам нещо през олх и пишман станах. Снимах чисто ново колело, само разопаковано вкъщи. Пуснах го на половин цена и само след ден се продаде. В продължение на 2 седмици купувачката отправяше несъстоятелни оплаквания. Поисках да ми върне колелото, а аз да и върна парите. Тогава ми каза, че се опитвали да преправят колелото за по- малко дете като му правели допълнителни подобрения ( по- ниска седалки, помощни колела и не зная още какво беше). Ако искам да ми го върнат в " подобрен" вариант. Отказах връщането след като колелото е преправяно, няма какво да го правя в такъв вид.
Преди да продам колелото снимах подробно, написах цялата информация и изпратих с преглед и тест, въпреки това за тях то беше ползвано нищо, че половината беше облепено в заводските целофани и хартии.

# 19
  • София
  • Мнения: 30 206
То да е само пазаренето, а направо си е надлъгване и разправия за всяка стотинка. Всеки иска чисто ново, марково, но за без пари, че и ресто да има.

# 20
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Чак ми пише сега да очаквам известие от прокуратурата🙄
Да , ако може без пари,че нали е от олх  ама 2 чифта обувки за 20 лева няма в магазина, че дори и от китяйските.
Пропуснах да кажа, че ме обвини ,чеобувките ми били фалшиви с лепени етикети отгоре и сменена стелка на въпросната марка.

Защо въобще му отвръщаш на този ненормалник?
 Нали ти няма телефнния номер? 
Само мейли?!

Какви прокуратури?! 

За суми под минималната заплата 650 лева  - не се занимават!

За 20 лева че и за 100 лева   ще му се изсмеят бурно по телефона от районното или на място ако отиде.

# 21
  • Мнения: 765
Здравейте! Някаква измама се върти из ОЛХ, бъдете много внимателни! Вчера за малко да ми източат картата. Един приятел си продава телефона, тъкмо качи обявата и след час му пише "Теодора", но не в платформата на ОЛХ, а на Вайбър. След редовните въпроси за състоянието на телефона и коментар на цената госпожата решила, че го иска и помоли за ОЛХ доставка. След това изпраща линк, сякаш е превела парите онлайн и само трябва да се получат, но моя познат няма онлайн банкиране и ме помоли да ги получа аз, а след това да му ги изтегля. Съгласих се, но когато започнах да въвеждам номер на карта, то искало и наличност и статичен пин код. Веднага реагирах, за всеки случай си блокирах и картата. Когато се обадихме на телефона, отговори мъж, първо каза че я няма, с после, че не я познава, а по-късно ни блокира...

# 22
  • Мнения: 201
Това е измама. Никога не си давайте номерата на картата.

# 23
  • София
  • Мнения: 30 206
То вече да те е страх от всеки. Какви ли не неща измислят. Отделно често пишат из фейса за невзети пратки и изпращачът се набутва с доставка.  Затова- контейнера и чиста работа.

# 24
  • Мнения: 610
Чак ми пише сега да очаквам известие от прокуратурата🙄
Да , ако може без пари,че нали е от олх  ама 2 чифта обувки за 20 лева няма в магазина, че дори и от китяйските.
Пропуснах да кажа, че ме обвини ,чеобувките ми били фалшиви с лепени етикети отгоре и сменена стелка на въпросната марка.

Защо въобще му отвръщаш на този ненормалник?
 Нали ти няма телефнния номер? 
Само мейли?!

Какви прокуратури?! 

За суми под минималната заплата 650 лева  - не се занимават!

За 20 лева че и за 100 лева   ще му се изсмеят бурно по телефона от районното или на място ако отиде.
Има ми телефона, на товарителницата излиза телефон и имена, но веднага като го видях какъв е перко го блокирах , за да не ме тормози.
Вече е блокиран, за да не поиска да ида лично да му върна парите😑

# 25
  • София
  • Мнения: 30 206
Ето пресен случай- подаряване на нещо в OLX и невзета пратка т.е. изпращачът е набутан с доставка на нещо, което подарява.

# 26
  • Мнения: 12 865
Ето пресен случай- подаряване на нещо в OLX и невзета пратка т.е. изпращачът е набутан с доставка на нещо, което подарява.
Ами то реално все някой трябва да плати на куриера.
Мислех да изпращам книги, като получателят само да си плати доставката, но вече си променям мнението. Грешно е да се изхвърлят книги, но чак да плащам, за да се разхождат из България и пак да цъфнат при мен, няма да стане.

# 27
  • София
  • Мнения: 30 206
Работата стана- направи добро, изяж .......

# 28
  • София
  • Мнения: 38 748
Аз един път се прецаках да пратя плик с дрехи за благотворителност. Отрязаха ми главата с транспорт. Повече - не.

# 29
  • София
  • Мнения: 30 206
Е, при мен беше същата ситуация с прилично количество обувки за благотворителност. Сега вече се въздържам. Знам, че благотворителността се състои точно в това, но по-добре да бях изпратила парите да си купят нещо.

Общи условия

Активация на акаунт