БАЗЕДОВА БОЛЕСТ ТЕМА 12

  • 27 596
  • 818
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 3 880
Еве, а как са ти фт3 и фт4?

# 286
  • Мнения: 2 817
Еве, а как са ти фт3 и фт4?

Aurora, последно пусках март месец - TSH 0.005, Т4 и Т3 са на горна граница и двата, Трак е 1.12, при норма 0-1.75. Явно и трака гледат, за да вземат решение за операция. Това е вече колко стана...мисля две години и половина след като спрях хаповете.
Започнах тази вечер орехчетата, те нали са в ракия, ударих една голяма супена лъжица. Междувременно и вино пия, омотах се направо Simple Smile Утре сутринта също ще взема супена лъжица, така веселко да тръгна за работа Simple Smile

# 287
  • София
  • Мнения: 3 880
Според Рей Пийт това са перфектните щитовидни хормони:) тсх той не го гледа, казва да се игнорира, само фт3 и фт4 да се гони горна граница. Тогава метаболизма работи на макс и тялото се справя с всичко.
Ако знаеш що женоря в групата на Рей Пийт във фб пият като луди фт3 и фт4 да го докарат до твоите резултати😉

# 288
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Абе това Т3 май и аз трябва да почна да го пия,че ФТ3 ми е на долна граница.Явно само с Л Тироксин (Т4) няма да стане.
Лошото е,че вече толкова се разочаровах и направо отвратих от някои лекари,че няма накъде повече.Надали ще намеря по каса някой ендо,който да иска да включим Т3.,да поеме отговорност и да ме следи.Поради много лош опит със страничните действия на лекарствата,не смея на своя глава да експериментирам...
Лозанов ми изписа Т3но личната(вече бивша ) и едното ме убедиха,че може и много зле да ми се отрази,особено на стомаха и червата.
Сегашната само се тръшка,че съм ѝ пациентка,какво да ме правела...Ами как какво,ще ме лекува.Тя си е избрала да е лекар,не е там насила...
Все съм уморена,грам не отслабвам,а почти не ям.Още една,която не яде,а е дебела.Все си мисля,че един добър хормонален баланс...може да се постигне ако гинеколог+гастроентеролог+ендокринолог работят заедно...Не само,че не искат да работят заедно,мен не искат да лекуват.Крещят,че другите специалисти не са си свърши работата...Ама организмът е едно цяло,не е възможно само с една система да се занимава даден специалист и да не се интересува от другите.Всичко е свързано.
Аман вече.

# 289
  • Мнения: 1 372
Здравейте,

заговорих се онзи ден с една колежка, тя преди години е била с хипер. Пила е Метизол, след това - зелени орехчета в ракия. Твърди, че професор ѝ е казал за тези орехчета. Днес ми донесе един буркан. Да го пия ли? Така или иначе при мен ТСХ е 0, няма накъде да се влоши, но все пак?
Странно, колкото доктори толкова и мнения. Аз също питах моя ендо преди доста време за едно такова ликьорче от ракия, зелени орехчета и захар. Приятелка ми го даде. Но тя е с Хашимото и го пие. А на мен ендото ми каза буквално "Няма да дърпаме дявола за опашката, тъкмо хормоните са тръгнали да се нормализират, в никакъв случай йод повече за теб". Така ми стои ликьорчето, цяло шише, отлежава.😀 Така че не знам какво да кажа.

# 290
  • Мнения: 1 915
Мен също ендокринолога ми е казвал ако пия витамини и добавки да гледам да няма йод в никакъв случай.

# 291
  • София
  • Мнения: 3 880
Мен също ендокринолога ми е казвал ако пия витамини и добавки да гледам да няма йод в никакъв случай.

Да, и на мен. Обаче преди месец ми подариха едни витамини на Now Eve, като не се усетих изобщо да погледна съдържанието и ги започнах. Толкова добре се чувствах с тях, супер енергия имах. И след около седмица се усетих, че не съм чела съдържанието. Погледнах и видях йод и спрях:)) а толкова хубаво ми беше с тях☺

# 292
  • Мнения: 1 915
Може би не е било от йода😁

# 293
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами аз години наред си пиех Центрум,само тях червата ми малко понасяха.
Имат йод,никой не ми е казвал нищо по въпроса...
Солта е йодирана...

# 294
  • Мнения: 11 737
Според мен йодът не е проблем. Всеки орган има нужда от йод за правилно функциониране. Аз бих пила Eve.
Ако се пие тиреостатик, по-добре да не е заедно с витамините, а на часове разлика.

# 295
  • София
  • Мнения: 3 880
Може би съм имала недостиг на витамини и затова ми бе добре от мултивитамините. И на мен ендокриноложката, при която последно бях много ми дудна срещу йода. Обясняваше ми как имала пациентка разболяла се от Базед, защото си слагала компреси с йод на ноктите на краката срещу гъбички😬

# 296
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Освен да съдим държавата,че йодира солта...
Иначе никога не съм приемала йод,аз и ядки не докосвам,алергична съм.
Нито орехи съм яла,нищо,което да съдържа повече йод.

# 297
  • Мнения: 11 737
Аз ядах орехи. И то точно като бях в хипер и ме душеше гушата. Бърках си орехи с мед и ядях 😂
На мен проф. Христозов и доктор Райков никога не са ми споменавали да избягвам йод или определени храни.
Единствено като вдигнах захарта казаха без брашно, ориз, захар.
Иначе и аз знам за потушен Базед с прием на йод без лекарства.

# 298
  • Мнения: 632
Мереленда, а до какви стойности се вдигаше захарта при теб? Ти веднага ли започна лекарство за нея или пробва първо с диета?
Вчера пуснах изследвания да видя как върви вече 40 дни пия и Лтироксин 25мг, но Т3 и Т4 са забили на долна граница и ще питам доктора дали да го увелича на 50мг. Имам чувство, че точно заради тази хипофункция в момента са и проблемите ми със захарта и инсулина.

# 299
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Вдигам захар само,ако ползвам кортикостероиди.
Но инсулинът е висок.
Ясно,че без ориз и картофи,ама когато само те ми понасят?
И месо много не може с тази подагра...

Общи условия

Активация на акаунт