БАЗЕДОВА БОЛЕСТ ТЕМА 12

  • 27 598
  • 818
  •   1
Отговори
# 315
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз съм с ниски антитела вече...
Ама каквото,такова.
Аз и да искам,ваксини са ми противопоказни,правила съм анафилаксия и от ваксина.
Направо...ужас.Ако ги направят задължителни,ще имам проблем,синът също,и той като бебе ми посиня и спря да диша след ваксина...

# 316
  • София
  • Мнения: 3 880
Аз още не съм се ваксинирала, но бях 1 месец в Швеция и там 70% от населението е ваксинирано с Пфайзер. И аз бях като изкопаемо с моята маска, защото там от 1-ви Юли никой никъде не носи маска вече.
Та научих, че само емигрантите там и малцинствата са против ваксините. Малко сме си неандерталци в Бг, факт е, нямаме доверие в нищо, аз също съм така и не знам кога ще придобия смелост да се ваксинирам (всичките ми близки и мъж ми са с ваксини, само аз не).

# 317
  • Мнения: 11 737
Аз също нямам ваксина. В крайна сметка сигурно ще стигна и до нея.
Никак не смятам, че сме глупав народ. Просто недоверчиви, а това далеч не е лоша черта.
Всички говорят наизуст сега. След години ще се чуе къде е истината.

# 318
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз настоявам за ваксина,защото карах гадта два пъти и нямам антитела,но никой лекар не иска да сложи.
Правила съм анафилаксия от ваксина.
Ок,Ами ще направят противоалергично лечение...Аз и косата не мога да си боядисам,отдалеч личи,че имам проблем.Рядко жени на млада възраст ходят със сиви коси.Дори в бюрото по труда ме посъветваха да отида на лекар,за да измислим вариант за косата.
Лекарите казват да не се боядисвам при вече проявена тежка реакция към боя.
От естествената къна много ме сърбя навсякъде кожата последния път,казват да не рискувам повече.
А съм красавица...
Рядка,сива косица,без зъбки...Оченцата разкрасени от Базеда и прелестни без грим...

# 319
  • Мнения: 1 915
Миме, като си го карала 2 пъти за какъв ти е тая ваксина? Антителата и количествъото им не са толкова важни. Важен е Т клетъчния имунитет. Ти с толкова сериозни заболявания си го минала 2 пъти. Аз на твое място ме бих си сложила ваксина. Освен това с ваксина хората се разболяват от Ковид. А в света има само около 60 случая на повторно заразяване с Ковид, като 40 от тях са непотвърдени-тоест, като при теб-единият случай е доказан с изследване, но другият е предполагаем такъв

# 320
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Първия път не знам беше ли Ковид.Дори всички снимки ми прибраха от белодробна болница.Така процедирали,скоро се разправяхме,че въпреки че две снимки съм си платила сама и ми ги взеха,за копие трябва да давам по 10 лв на снимка.Това е абсурдно.
Въпросът е,че имах петна и в двете части на дроба,не знаеха какво е и ме оставиха сама в стая.И не можех да дишам,но кислородна бутилка не ми дадоха.Те и инхалация не ми направиха нито веднъж, носеха понякога течност,но апарат нямаха милите,беше зает,после забравяха...

# 321
  • София
  • Мнения: 70
Здравейте и от мен

След 6 месеца от спиране на лечението TSH 0,8 при норма 0,3-4,0,дали вече съм в трайна ремисия?
..стои си в норма, дотук добре.
Относно ваксините, аз го изкарах и си имам антитела така че още мисля дали да се бодна,
но най вероятно ако го направя ще си сложа Янсен в началото на есента.
Не се правя на специалист но Ковида ми прилича на грип, забелязвам че вълните
удрят края на есента и февруари-март.

Последна редакция: пт, 30 юли 2021, 14:04 от the guest

# 322
  • Мнения: 2 817
Здравейте и от мен

След 6 месеца от спиране на лечението TSH 0,8 при норма 0,3-4,0,дали вече съм в трайна ремисия?
..стои си в норма, дотук добре.
Относно ваксините, аз го изкарах и си имам антитела така че още мисля дали да се бодна,
но най вероятно ако го направя ще си сложа Янсен в началото на есента.
Не се правя на специалист но Ковида ми прилича на грип, забелязвам че вълните
удрят края на есента и февруари-март.

Според мен е рано да се говори за ремисия. Стискам палци, разбира се, да се задържи ТСХ в норма.
Моята приятелка се боцна с Янсен преди 2 седмици, хем не спрях да ѝ говоря да не го прави. Забранена е в половината свят и спряна за закупуване в Европейския съюз. Сега е в болница, проблеми със сърцето. Хем тя беше здрава, при такива като нас как ще се отрази....никой не може да каже.
Само споделям Sad Всеки си взима сам решението, разбира се.
Иначе аз днес взех направление от личната за ендокринолог. Крайно време е да си пусна нови изследвания и да ме види доктор Simple Smile

# 323
  • София
  • Мнения: 3 880
Еве, какво й е на приятелката ти?
Моята майка е с Астра Зенека от Март месец, веднага влезе първата вечер след ваксина в болница с аритмия, оттогава вече 4 пъти лежи в Пирогов с аритмия. Вчера я изписаха, с проблем с клапата е, говорили са й, че може да е от ваксината. Много се притеснявам за нея.

# 324
  • Мнения: 2 817
Еве, какво й е на приятелката ти?
Моята майка е с Астра Зенека от Март месец, веднага влезе първата вечер след ваксина в болница с аритмия, оттогава вече 4 пъти лежи в Пирогов с аритмия. Вчера я изписаха, с проблем с клапата е, говорили са й, че може да е от ваксината. Много се притеснявам за нея.

Стискам палци, дано да се оправи майка ти, Aurora Sad
Моята приятелка е с някакво увреждане на сърцето. Пулсът ѝ е 40. Много е зле, постоянно уморена, едва ходи. Сега нови изследвания ще ѝ правят.
Аз 100 пъти съжалих, че се ваксинирах. Сега съм добре, горе-долу се възстанових след първата доза Пфайзер. Сега треперя как ли ще ми се отрази втората доза. Няколко дни отпадналост, главоболие и виене на свят се преживяват, но не ми се мисли какво ли си причинявам в дългосрочен план.... не знам. В крайна сметка се хванах на хорото, ще го изкарам до край.
Да попитам, случайно, ако някоя от вас ходи в Майчин дом на ендокринолог тези дни, дали ще може да ми запази час при доцент Томова с направление? Просто няма свързване по телефона, не ги вдигат изобщо. Ще съм много благодарна Simple Smile

# 325
  • Мнения: 1 372
А в света има само около 60 случая на повторно заразяване с Ковид, като 40 от тях са непотвърдени
Как така 60 случая и то в целия свят 🤔, нещо не го разбрах това. Иначе ако е така, дай боже, аз съм го изкарала доказано с тест. Дай боже да не ме повтаря, макар че ако е като обикновения грип логично е всеки човек да е застрашен да се зарази пак и пак всяка година.
Ох много е гадно ако е истина че ваксините причиняват такива сериозни сърдечни увреждания. Аурора стискам палци майка ти да се оправи бързо. Впрочем и самия ковид при много хора е довел до сърдечни проблеми. Значи ако е изкуствено измислен и пуснат тоя вирус това е огромно престъпление спрямо човечеството. До къде ни докараха да живеем в страх, да не знам какво да правим, да се ваксинираме или не, не знаем какво ни чака. И за икономическа криза и още по-голяма безработица вече говорят, а аз още не нямам работа и борсата ми свърши😧

# 326
  • Мнения: 1 915
Сали, ами точно това е целта  нс вируса

# 327
  • Мнения: 153
Здравейте,  Aurora, надявам се проблемите на майка ти със сърцето да отшумят, както и на приятелката, на Ева. Около мен всички се ваксинираха, майка ми и мъж ми с Пфайзер, а свекърва ми и девер ми с Янсен. Единствено мъжът ми след втората игла веднага на следващия ден имаше втрисане и температура, всичко до вечерта беше приключило. Приятели, семейство с Модерна също след втората игла и двамата имаха неразположение за един ден. Свекърва ми има високо кръвно и ангина пекторис, както е и с един бъбрек, т.е. с доста придружаващи болежки, но нямаше никакви усложнения след ваксината, а и от 3 години и слагаме противогрипна ваксина.От приятелките ми повечето се ваксинираха, слава богу никой не е споделял за някакви проблеми.
      И аз се чудя и се мая дали да се ваксинирам, при втората вълна  имах доста близки , които се разболяха от Ковид, но аз даже и хрема не хванах, като казвам близки имам предвид хора, с които съм контактувала.
Преди две седмици имах доста жестока хрема и болки в гърлото, не съм се изследвала, но в рамките на 3-4 дни всичко ми мина.

# 328
  • Мнения: 17
Здравейте, отдавна не съм млада мама, но не знам къде да пиша за съвет.
Спряха ми лечението за Базед след две години,  последно взимах 50мкгр Левотироксин и 30 мг Карбимазол (екв на 20 мг метизол).
От една седмица съм без лекарства , но ТСХ в момента е 0.005 - спаднало е за един месец - беше на долна граница. Хормоните са в норма. Не ми се вижда правилно да спирам лекарствата, но ми обясниха, че максимално допустимия период за медикаментозно лечение е две години - после било опасно.
Не знам какво да правя - всички доктори са в отпуск.

# 329
  • София
  • Мнения: 3 880
Здравей, rustic
Как са антителата, изследва ли ги?

Общи условия

Активация на акаунт