БАЗЕДОВА БОЛЕСТ ТЕМА 12

  • 27 577
  • 818
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 153
Къде се лекуваш, rustic? Някъде в чужбина?

# 331
  • Мнения: 17
Къде се лекуваш, rustic? Някъде в чужбина?да в Уелс, но сега съм тук
Пуснах ги днес, след 2 дни ще са готови( от провинцията)
Но се чувствам добре.
Чудя се дали да почна онази рецепта с със  зелените орехи.

Последна редакция: пн, 02 авг 2021, 16:06 от rustic

# 332
  • Мнения: 240
Момичета, преди месец и половина бях вкарала FT4 в горна граница, но по предписание намали метизола на 2 по 1 и вече е 24,7 при норма до 22. Усещам и сърцебиене, като в началото. Чудя се дали ще ги вкарам в норма някога тези стойности! TSH е под 0.0005. Вие тренирате ли с такива стойности?

# 333
  • Мнения: 17
Момичета, преди месец и половина бях вкарала FT4 в горна граница, но по предписание намали метизола на 2 по 1 и вече е 24,7 при норма до 22. Усещам и сърцебиене, като в началото. Чудя се дали ще ги вкарам в норма някога тези стойности! TSH е под 0.0005. Вие тренирате ли с такива стойности?

Две години избягвах всякакви натоварвания. Хормоните влязоха в норма и започнах леки тренировки. За две седмици ТСХ от 0.2 падна на 0,005. Не казвам, че е от тренировките, но се случи. Хормоните все още са в норма (спрях и лекарствата)

# 334
  • Мнения: 240
Момичета, преди месец и половина бях вкарала FT4 в горна граница, но по предписание намали метизола на 2 по 1 и вече е 24,7 при норма до 22. Усещам и сърцебиене, като в началото. Чудя се дали ще ги вкарам в норма някога тези стойности! TSH е под 0.0005. Вие тренирате ли с такива стойности?

Две години избягвах всякакви натоварвания. Хормоните влязоха в норма и започнах леки тренировки. За две седмици ТСХ от 0.2 падна на 0,005. Не казвам, че е от тренировките, но се случи. Хормоните все още са в норма (спрях и лекарствата)
Благодаря за споделеното. Проблемът при мен е, че качвам килограми. От март до сега са +8. Нали по принцип хората отслабват?

# 335
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Добре,а какво работите?
Физическа работа и работа по 12 часа или нощен труд,няма да мога да издържа.
Аз и 8 часа всеки ден не мога да издържа.
Имам почасова,на две места.
В тези жеги си мисля,че ще умра,отивайки на работа или вървейки между двете места.Вървя със скоростта на охлюв,едва мърдам,зачервявам се,задъхвам се,прилошава ми...
Но парите не стигат и просто не знам как ще я карам.
Абсолютно невъзможно е да съм камериерка/миячка и т.н.,и алергии имам,а тази парализирана гласна връзка силно влошава нещата.

# 336
  • Мнения: 4 594
White crocus, аз януари започнах тирозол, качих 6 кг допреди два месеца, когато видях кантара и реших да огранича лееееко храната. За два месеца съм почти 3 кг минус. Ако мина наистина на някаква диета, вярвам ще стане много по-бързо свалянето на кг. По принцип казват, че от хапчетата се пълнее. Аз не тренирам, казаха ми, че не е препоръчително, ходя пеша.

Мария, моята работа е свързана със седене на стол,  почти нямам почивни дни, но не ми е физическа работата. Жегата и мен много ме мори. Особено вчера, едва се прибрах от работа, хем беше към 19 часа.

Последна редакция: вт, 03 авг 2021, 19:45 от stasha_s

# 337
  • Мнения: 724
ЗЗдравейте, някоя от вас ваксинира ли се срвщу ковид?

# 338
  • Мнения: 11 737
Аз не съм. Леми е с ваксина. И на предните страници има писали по темата.
Ангелов наистина се изгуби.

# 339
  • Мнения: 17
Спрях лекарствата - 50 мкг левотироксин и 30 мг карбимазол. По съвет на ендокринилог от Великобритания.
В момента тсх - 0.005
                     фт4 - 50.62 (12 - 22)
                     Фт3 - 35.63 (3.1 - 6.Sunglasses
За 2 седмици от почти нормални стойности.
И се сетих, че Мереленда беше споменала за спиране на лекарствата при блок & реплейс терапия - прави се, ако дозите са достатъчно ниски!
Току-що един ендокринолог  в Бг го потвърди и се хвана за главата, като му обясних ситуацията - щото моите дози на лекарствата са били прекалено високи за да се спират.
Но отидох при него, зашото си спомних поста на Мереленда.
Аз си мислех , че е нормално да се разбутат хормоните, след като се спира и блока и реплейса.
А за ваксините - аз нямам и мисля да не слагам, докато е възможно.
Не съм боледувала.
Четох на много места, че след прекаран Ковид се развива хипертироидно състояние - за около месец и се оправя. При здрави хора.
Скоро едно младо момиче ми каза, че го е имала след леко пекарана инфекция и е вземала само селен и нещо от зелени орехчета. Оправила се е за месец и половина.
Не ми се рискува с ваксина, след като е ясно, че това заболяване има връзка с тироидната жлеза.
Разбирам, че самата инфекция с Ковид може да е по-опасна от ваксината, но може ида не е. Не мисля, че е правено някаво изследване по въпроса.
 

# 340
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
След първото боледуване(бях в болница,десет дни Панцеф вкъщи не помогнаха),ТСХ беше 30.
Отдадох го на болни черва,но вероятно е било от Ковида.
Бях с Базед,сега съм със субтотално отстранена жлеза.Абе само някакво парченце с уж здрава паращитовидна са оставили.Май е така,паратхормонът най-накрая ми е нормален.

# 341
  • Мнения: 1 372
Аз за момента се отказах от ваксината. Чета че при някои хора се появява тахикатдия или аритмия. Аз си ги имам и двете по принцип. Ама си мисля че ще дойде момент, в който щем не щем ще се ваксинираме. Ще ни задължат, я работодателите, я нуждата да пътуваме и посещаваме ресторанти и хотели. Натам отиват нещата.
Rustic, много бързо са излезли хормоните. Какво ще правиш. Явно трябва бавно и плавно да се спират лекарствата.  Аз не съм си правила изслвдвания след Ковида, но съм на терапия за кръвно и не знам какво да правя. Напоследък ми е около 100/65 95/60. И все ми се вие свят. Дали е от ковид и това или е свързано с ЩЗ. Хич не ми се ходи по изследвания. И лекарствата за кръвно не смея да си намаля. Ех значи, преди тиреотоксикозата нищо ми нямаше. Сега кръвно, хемоглобин, сърцетуп...ма...та си трака😀 Все има нещо, че и премено ме тресе.

# 342
  • Мнения: 17
След първото боледуване(бях в болница,десет дни Панцеф вкъщи не помогнаха),ТСХ беше 30.
Отдадох го на болни черва,но вероятно е било от Ковида.
Бях с Базед,сега съм със субтотално отстранена жлеза.Абе само някакво парченце с уж здрава паращитовидна са оставили.Май е така,паратхормонът най-накрая ми е нормален.
 

        Субтотално значи са оставили част от жлезата, така ли? От шитовидната жлеза.

# 343
  • Мнения: 11 737
Rusric, щях да отговарям на коментарът ти, но съм забравила.
Наистина с такива високи дози не се спира терапия, но свършена вече работата.
За опасността от продължително лечение- факт, казват го. Но, жива съм още. 10 г пия тирозол. И не съм само аз.
Не знаем с точност случая ти, протеклото лечение 2 години и как са се движели хормоните през целия период и дозите.
В БГ първите месеци се правят всеки месец контроли и се коригира терапията и плавно се намаляват лекарствата, докато дойде момент да се спрат.

Дано бързо се коригират и при теб нещата. Сега другият доктор назначи ли лечение?

# 344
  • Мнения: 17
Rusric, щях да отговарям на коментарът ти, но съм забравила.
Наистина с такива високи дози не се спира терапия, но свършена вече работата.
За опасността от продължително лечение- факт, казват го. Но, жива съм още. 10 г пия тирозол. И не съм само аз.
Не знаем с точност случая ти, протеклото лечение 2 години и как са се движели хормоните през целия период и дозите.
В БГ първите месеци се правят всеки месец контроли и се коригира терапията и плавно се намаляват лекарствата, докато дойде момент да се спрат.

Дано бързо се коригират и при теб нещата. Сега другият доктор назначи ли лечение?
   

Да, на 40 мг Метизол съм. Благодаря ти!
За страничните ефекти от тиростатиците тукашният доктор каза, че го пише в учебниците, но май е на мнение, че е по-добре като теб, на лекарства, отколкото операция или радиойод

Общи условия

Активация на акаунт