БАЗЕДОВА БОЛЕСТ ТЕМА 12

  • 27 492
  • 818
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 153
Здравейте, винаги, когато видя някой нов да е писал ми става супер смотано, а още повече ако е някой на 20-25г.
Grimesss1, направо ми иде да ти откъсна главата.....но веднага се сещам как аз все си мислех как да ги спра тия хапчета и да не ходя вече по доктори, че отначало ми беше писнало да ходя по лаборатории, лекарски кабинети, пък тогава бях на 52..Та в тоя ред на мисли, когато отидеш на преглед, спазвай всичко, което ти предпишат и посъветват и се надявам състоянието ти да се подобри значително, пък за операцията ще решаваш на по-късен етап.
   Ангелов, пила съм Респивакс някъде около 3 години, започвах през септември, вече не помня колко опаковки се пиеше, но си има указания. Аз също го пиех заради синузита, но това беше отдавна и нямах Базед. Помагаше ми, преминавах през зимните вируси бързо, а някои, дори и не ме хващаха.
   Мери, благодаря за подсказката, за добавката, че то пълно с всякакви чудодейни комбинации, ама са си цифра, разкатава ни тоя Базед, здравословно и финансово, пък да не говорим за самочувствие. Бях спряла Д-то за около месец, но започвам пак да го пия всъщност нищо друго не съм пила, освен Д-то. Обаче сега се замислям, дали да не се подсиля с Б-12 и още нещо, но какво, то пълно с всякакви възможности, но оптимума какъв е - Д, Б-12, Ц и още какво?

# 601
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ангелов,Респивакс уж няма странични ефекти.И уж ако е на бактериална основа синузитът,би трябвало да помогне.
Аз казвам "уж",защото и това не ми понесе,ама мен си ме знаете,че малко неща ми понасят.
Дядо докато беше жив,си пиеше есента Респивакс и да чукам на дърво...Беше добре.Имаше колит,много го мъчеше и артрит (от млад е имал)...И живя до 92.

# 602
  • Мнения: 11 726
но оптимума какъв е - Д, Б-12, Ц и още какво?
За мен са тези. Всичко друго вече е бонус, но горните са основните за нас.
Л-карнитин е една от първите добавки, които препоръчват при Базед. Никога не съм пила.
Иначе, ако случайно не си поглеждала първа страница на темата, имаме нужда от всичко Satisfied То и не само ние.

# 603
  • Мнения: 153
То, защото съм я поглеждала, всичко ни трябва, ама оптимума да гоним, защото за всичко хем времето няма да ни стигне да ги вместим в ежедневието само да ги пием, хем бюджета ще ни изтънее Laughing Вчера четох и за Шуслеровите соли и за Баховата терапия, замотах се съвсем, та трудна е ориентацията Smirk

# 604
  • Мнения: 4 192
Прецеках се с един скъп прескъп вит Д на капсули. Май истината е във вигантола на капки, колкото и да е досадно да го капе и брои човек. Дефицитът на вит Д можел да доведе до когнитивен дефицит, обратим, слава на Бога, та надежда за избистряне поне на главата има.
От вчера- Т3 и Т4 към долна граница на нормата, ТСХ стои закотвен на долна мъртва точка. Намалявам метизола от 3 на 2 табл и след 20 дни пак ще проверя кое докъде е стигнало. Продължавам обаче със сърцебиенето и при тия числа. Вероятно ТСХ реагира по-бавно, не съм чела засега нищо по въпроса, само си мисля.

# 605
  • Мнения: 1 372
Какъв витамин Д пиете? Аз тези дни търсих вигантол и ми казаха в аптеката че вече го няма. Предложиха ми едно друго, което също било витамин Д - български. Нямало проблем. Купувало се за бебета. Аз не си взех, че по принцип не знам как да го дозирам. Не ми е изписван от лекар  и не съм пила точно този на капки, а все в комбинация с други неща. Там обаче е в малки количества.

# 606
  • Мнения: 11 726
Вероятно ТСХ реагира по-бавно, не съм чела засега нищо по въпроса, само си мисля.
Различно. Понякога скача за месец, понякога за 5. При един от рецидивите ми 5 месеца стоя в нулата и изведнъж скочи на 29.

# 607
  • Мнения: 4 192
Благодаря. досега ТСХ ми е вървял в пълен синхрон с Т3 и Т4 както си е описано в книгите- механизмът на отрицателната обратна връзка и не се е налагало да чета по въпроса. Щом има и такива варианти, значи не е чудо невидено. Продължавам си по план.
Имам едно шише вигантол отпреди, в срок на годност е и затова не съм търсила по аптеките. Може би е временна липса? Прехабих се с вит.Д 1000 UI Haya, 23 кинта за 100 капсули. Сто хиляди единици в шишето за 23 лв. Вигантолът е 10 мл, 20 хил единици за милилитър. Цялото шише е 200 хил единици, т.е двойно на скъпарските капсули. Кога е купуван не знам, но пише цена 2,90 на картонената кутийка.

# 608
  • Мнения: 11 726
Факт. Най-изгоден е Вигантол. Още е на тази цена. Преди месец купувах.
Иначе и аз имам един на Нау- 2000 единици в капсула, 100 капсули за 18 лв и то на половин цена го взех. Пазя го. Като няма Вигантол ще го почна.
Пих един месец по 10 капки Вигантол на ден, еквивалент на 5000 единици, сега минах на капсулите от стак пакета, 1 капсула равна на 1 капка Вигантол. Малко е, ама да си ги допия.

# 609
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Някой да има идея как се сваля висока температура без лекарства?
Алергична съм.
И да извикам бърза помощ,има да крещят,защо ги викам,след като имат само аналгин,а аз правя анафилаксии...да знам,да не ги викам,да си търся личната,да ме праща на алерголог...
Всичко излиза отрицателно.Явно затова беше смел анестезиологът,докато по негова вина,защото не е преценил правилно лекарството,дозата или каквото и да е,съм спряла да дишам.
Това не е записано никъде,но...лекарите ми вярват,особено като покажа документи от алерголог...И съответно не ми изписват нищо.
Една...никак няма да я наричам,в Инфекциозна болница навремето при температура 40+ ми метна лед и каза да го държа под мишниците.Хофих нон стоп да я моля да извика лекар,крещя като...хайде да не казвам каква,че в моя случай е безмислено и се заключи в стаята...
Направо...ако се усложня как ще я карам...не знам.

# 610
  • Мнения: 11 726
Увиване в мокри чаршафи, обуване на чорапи напоени с оцет. Само за това се сещам.

# 611
  • Мнения: 153
И аз пия предимно Вигантол, моя ендокринолог ми го препоръча, но при една липса на Вигантол по аптеките купих на Natural factors, ма 1000 Ul, по една капсула на ден и сега го допивам, та да не стане зян. Не само, че Вигантола е на сметка, но и като че ли има осезаем ефект. Може и да си въобразявам.
Да си продължа аз с добавките, а какъв Б-12 пиете и какъв витамин Ц, за Ц-то съм взела един, който е на прах с една малка лъжичка вътре.
За температура, правиш р-р от оцет и вода, 1:1, топиш платнени ленти, изцеждаш и завързваш на китките и на глезените, може и компрес на челото да се сложи също, след като изсъхнат или след 15-20 минути, отново ги топиш в р-р, изцеждаш и пак  вързваш...докато започне да спада. Малко ставаш като маринован, но помага, лично съм го изпробвала.

Последна редакция: чт, 14 окт 2021, 10:34 от Djerilinda

# 612
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Така сме правили при сина.Освен лекарства,кърпи...
Направо преживях кошмарна нощ, невероятно ме боли глава,едва гледам.
То май няма нещо,което да не ме боли.
Вероятно си е грип,щом излезе отрицателен тестът.
Вече ако го карам за трети път...това не се търпи.

# 613
  • Мнения: 153
За глава се сещам, че се обелва картоф, нарязва се на шайби и се слага на челото, но не си спомням, дали се слагаше нещо на челото, марля или кърпа.

# 614
  • Мнения: 11 726
За Ц-то писах аз какъв. Малко по-назад и снимки качих. Днес си поръчах пак.
За В12, имам един за допиване цианкобалмин на Суонсън. Препоръчва се метинкобалмин и още една хубава форма имаше, ама я забравих. Те са по-усвояеми форми. Има и подезичен, спрей.
Този е хубав:

Ето тук за формите: https://argalys.bg/kakva-forma-na-vitamin-v12-da-izberete/

Общи условия

Активация на акаунт