Декемврийски бебета 2021 Обич във душите и сбъдването на мечтите.

  • 23 845
  • 728
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 615
Здравейте и от мен! Записвам се и аз с ярки тазсутрешни две чертички с термин 10.12. През декември 2020г имах мисед, този път дано всичко мине успешно. Ще изчакам 2-3 седмици за преглед.
Защо толкова време ще чакаш? На мен докторът ми каза още другата седмица  да отида на преглед.

Предния път отидох 1 седмица след резултата и нищо сигурно не можаха да кажат дали съм в начална бременност или съм направила мисед. (Тогава обаче си имаше симптоми болки и кървене) и ми казаха да изчакам още 1 седмица. Затова сега искам като отида да получа сигурен отговор какво се случва.
Симона, пожелавам ти направо да чуеш сърчице.

# 16
  • London
  • Мнения: 580
Здравейте, прекрасни момичета 🌸

Записвам се и аз, с термин 18.12.2021 ❤🤞🏻
Първо бебче и всичко ми е толкова ново, интересно и вълнуващо 🥰
Пожелавам на всички една приятна и спокойна бременност ❤

# 17
  • Мнения: 1 333
Здравейте, момичета 😊

Включвам се и аз в темата с термин 16.12.
Имам едно детенце на 2.6г и една неуспешна бременност преди малко повече от година.. надявам се този път да е с успешен финал. Много се вълнувам, но и ме е страх да се зарадвам.
Пожелавам на всички лека бременност и да гушкаме здрави и пухкави бебчета през декември! ❤

Разбрах се с АГ в понеделник да пусна кръвен тест и да се разберем кога да ида за преглед. Ще пусна също TSH и FT4 и ще отида до ендокринологът.

# 18
  • Мнения: 1 145
Здравейте и от мен, записвам се в темичката с положителен тест и термин 17.12
Живот и здраве ще е 3-то детенце Simple Smile

Лека и успшена бременност на всички!!

# 19
  • Мнения: 51
Как се чувствате момичета? Blush Имате ли някакви симптоми? Приемате ли някакви витамини или изчаквате първия преглед?  Мислете за хубави неща и пожелавам скоро всички да чуем сърцича Heart

# 20
  • Мнения: 1 145
Thinking
Как се чувствате момичета? Blush Имате ли някакви симптоми? Приемате ли някакви витамини или изчаквате първия преглед?  Мислете за хубави неща и пожелавам скоро всички да чуем сърцича Heart
Почти нямам симптоми,  на моменти само леко стягане долу. Още осъзнавам новината.

Довършвам една кутия фолиева киселина, започната преди месеци, пия от както започнахме опити. Сега се чудя какво да купя като свърши - дали обикновен неофолик, дали неофолик мета, дали абофолик мета... Thinking
Вие какво пиете? сами ли избрахте или по лекарска препоръка?

Не съм записала час за преглед още - мисля за края на април направо за сърчице, сложно ми е и с работното време...

Разкажете как е при вас? Дамите с термин в началото на декември може би вече са били на първи преглед?

# 21
  • London
  • Мнения: 580
И аз се чувствам добре, единствено гърдите са ми по-напрегнати от обикновено.
Ние живеем в Англия, та тук ми запазиха час за скан чак в 12та седмица. Единствено в 8ма седмица имам среща с консултант (моята бременност няма да се води от мидуайф) и мисля, че ще пуска някои кръвни изследвания.
Но пък аз запазих отделно частен скан, също към края на Април, с надеждата да чуем сърчице ❤

# 22
  • Мнения: 4 518
Записвам се и аз плахо. Въпреки че по календарите в нета ми изчислява термин 01.12, се съмнявам да е Декември. Първия ми положителен тест беше на 21.03.
В началото имах стягащи болки за по 30сек до минута, усещане, че ще ми дойде всеки момент. Те не са притеснителни. После спряха и две е и имаше само придърпване от време на време. Сега не усещам нищо в корема. Имам леко гадене, умора, липса на въздух когато говоря повечко (разбирайте целодневно). За съжаление вчера вечерта имах зацапване и съботната ми сутрин мина в болницата, но всичко е добре и с двата ембриона. Чакам си прегледа в четвъртък за да чуем сърчица и съм се притеснила много.
Понеже знам, че е чувствителна тема, а е важна при бременност искам да нахъсам пушещите момичета като им кажа, че 14 години пуших, последните 3 в опити да ги спра. В деня на трансфера (правихме инвитро) изпуших последната ми цигара. Имах ужасни 3 дни, но от тогава не изпитвам абсолютно никаква физическа нужда от цигари. Знам, че е трудно, но се възползвайте от допълнителния стимул, който имате сега. Ако не ги спрете сега, никога няма да ги спрете.
Пия мета фолиева фиселина.

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 21:56 от Fairytale11

# 23
  • Мнения: 51
Аз отскоро живея в Германия, ние не сме го планували, затова и нищо не пия ,все още, обмислям дали да започна сама да пия фолиева или да мине прегледа. Прегледа ми е чак на 04. Май.

# 24
  • Мнения: 66
Здравейте Аз нямам почти никакви симптоми. Само обонянието ми е доста обострено и следобяд ми се спи. Пия мета фолиева и витамини за бременни. Ще съм на преглед във Вторник за първи път.

# 25
  • Мнения: 1 333
Аз имам стягания ниско в корема, но и при предните бременности ги имах - пия Но-шпа и Дуфастон и се надявам скоро да отминат. Освен това се чувствам доста изморена без друга причина и се задъхвам по-лесно, и следобяд мнооого ми се доспива.
Пия Неофолик мета, вит.Д, Б комплекс, Омега 3, мисля скоро да си взема някои комбинирани витамини за бременни.

Simona Valentinova аз бих те посъветвала да започнеш веднага с фолиевата киселина - тя е изключително важна за развитието на ембрионите.

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 23:48 от Butterfly

# 26
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен. Тази сутрин имам втори положителен тест. Втора бременност с термин около средата на декември (имам нередовен цикъл - от 29 до 35 дни). Бъдещата кака е на почти 5 години. За момента пия Centrum и Folacid meta. Имам леки болки в корема от време на време, болят ме и гърдите, спи ми се много, леко ми се гади,но най-притеснителното е зверският глад, сутрин ставам много гладна. По време на първата си бременност качих 22 кг.(от 58 до 80) и после много трудно ги свалих.
Как и кога мислите да кажете на работодателите си?

# 27
  • Мнения: 615
Аз също се чувствам добре, нямам болки. Даже на моменти се чудя дали наистина съм бременна. Освен умората и мързела нямам други симптоми. Вече и кръста не ме боли така, както в началото. В четвъртък  съм на преглед, дано всичко да е наред. В 5+4г.с. ще съм тогава и не знам дали ще чуя сърчице, но и на плоден сак ще съм доволна.
Аз пия фолиева киселина, отделно витамини за бременни  и доста други лекарства изписани след трансфера.
Дано всички чуем скоро сърчица.

# 28
  • Мнения: 1 333
Sisun аз в работата ще кажа след като мине феталната и БХС - искам да знам че всичко е наред, пък и до тогава като цяло си е рисков периода.
За съжаление с неуспешната ми бременност точно тогава разбрах, че има проблем и завърши с аборт в 15г.с..

# 29
  • Мнения: 164
Изобщо никакви симптоми освен болки в гърдите!Чак взех да се притеснявам дали нещо не е наред.Прегледа ми е чак на 26 април.

Общи условия

Активация на акаунт