ОСМИ клас 2020/2021 - И с цензура, и без - осмокласни майки се готвят за протест!

  • 39 502
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 7 391
И аз съм от тези,които не успяха да прочетат речта.За младите е нормално в някои позиции да са крайни в разсъжденията си.Спомням си и аз много защитени позиции от мен на млади години и то определено различни и упорито ,да не кажа инатливо, защитавани.Сега гледната точка друга,известен опит и....въпреки,че съм склонна на крайни мнения се поразмислям и се старая да овладея бързината ,с която реагирам.Е,не винаги ми се удава ,но това си е черта на характера,а ми е късно да се променям кардинално.
                    Относно ваксините има не само дилема,а доста място за анализ на обстановката и резултатите.Определено ме дразни идеята за ограничаване правата за свободно придвижване,а и други ,с които сме свикнали.Все ми се иска да чуя и видя грижа как да се овладее положението без да се внася паника,страх и заплахи.Може и да съм крайна,нооо.....ако сравниш всичко изговорено за ваксините ще установиш ,че има противоречия и то в мненията изказани от един и същ човек.Сутрин едно,по обяд-друго,а вечер - трето и се иска да вярвам,ами не мога.Нашата ЛЛ каза,че няма да поставя Астра Зенека и Модерна.Ако и дадат Пфайзер тогава ще ваксинира.При това съотношението 1 към 5 000 000 не ме устройва ,ако това 1 е мои близък или съм аз! По принцип съм хазартен тип,но времето ме научи да преценявам риска и в момента не ме устройва действието ваксиниране.Около мен има няколко човека,които след първа игла не могат да се възстановят от тежка форма на ковид.Дали е от ваксината или са били заразени и докторите не могат да кажат,но изобщо не са добре.Почти всички с ваксина поне ден - два развиха симптоми на ковид в лека форма.Та бъдете здрави и ..... надеждата,че всичко ще се върне към нормалността си и че разумът ще надделее остава.Поне при мен.

# 706
  • Мнения: 3 491
ston, аз съм следила нещата за училище само в първи и втори клас, както и малко в седми. Но тази година сериозно се притесних с българския. Не очаквах такива резултати и искам да съм наясно какво се случва.

# 707
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Моя пък не обича да изказва мнение, толкова е дипломатичен в желанието си да не обиди някой, че чак ме дразни. То и за това философията не му харесва,  а на есетата седи и чуди какво да пише. Български и литература като предмети го мъчат,  въпреки,  че много учи.

# 708
  • Мнения: 1 402
Моя пък не обича да изказва мнение, толкова е дипломатичен в желанието си да не обиди някой, че чак ме дразни. То и за това философията не му харесва,  а на есетата седи и чуди какво да пише. Български и литература като предмети го мъчат,  въпреки,  че много учи.

И при моят го има това. Само че мен не ме дразни. Аз не харесвам тази нахаканост и самочувствие в повечето млади хора...сякаш знаят всичко. Дипломатичността при мен е на почит! Е не ми харесва, че му е трудно именно с есетата, но какво да се прави.

# 709
  • София
  • Мнения: 6 363
Около мен има няколко човека,които след първа игла не могат да се възстановят от тежка форма на ковид.Дали е от ваксината или са били заразени и докторите не могат да кажат,но изобщо не са добре.

Didia, няма лекар, който да ти каже, че ваксина срещу някаква болест може да те разболее от тази болест.
докторите много добре могат да кажат и със сигурност са го казали. ваксината пази от тежка форма на разболяване едва след като минат 14 дни от втората доза. ваксините не разболяват от ковид.

не разпространявай антиваксърски истерии и фалшиви новини.

# 710
  • sofia
  • Мнения: 1 474
У нас вече всички са ваксинирани, но все още никой не е с двете дози  и продължаваме да се пазим толкова внимателно, както и преди ваксината. Така ще е и след втората доза. Ужасът по болниците го виждам ежедневно и никак не е измислен, нито преувеличен. Както и тенденцията за младите хора.

# 711
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Аз пък като четох есето на щерката, установих колко е лаконична 😉 гледам тестове по философия с отворени въпроси, същата работа - с по едно две изречения. Опасявам се, че това ще й бъде проблем при изискванията за обем по - нататък. Виж, свободните истории, които пишат по английски /всяка седмица пишат т. нар.story, с определен набор думи, там надминава ограниченията.

# 712
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Така е и Стивън - майстор на късия разказ.
Миналата седмица бях болна,  викахме линейка, отговора беше - записваме ви, но не знаем кога ще дойдем,  преди вас има 4 случая на ковид. Та се натоварих полужива в колата и мъжът ми ме кара до спешния.

# 713
  • Мнения: 4 967
Аууу, Доня, добре ли си вече?
Момичета, измислихте ли име за новата тема?
Ние днес ще празнуваме големия рожден ден на момчето ми, под карантина. Кога минаха тези 18 години? Тортата я направи моята приятелка Simple Smile

# 714
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Голяма мъка беше при наборчето. В неделя вечерта идва да ми се оплаче, че трябвало да напише писмо от 160 думи. Съчинявал, творил ... докарал ги до 130, изчерпал темите и изпаднал в чуденка с какво да допълни бройката. Баща му даде идея - да драсне един послеслов  ... "и пращам поздрави от чичо, леля, вуйчо, стринка ....". Не знам какво е направил накрая. То скоро ще светне в Школо. Надявам се да не го светна аз после.

# 715
  • Мнения: 6 587
Бети, честит да е младежът ти! Да е здрав, да е с късмет, да среща добри хора по пътя си, да мечтае и да сбъдва мечтите си!
18 е интересна възраст. Хем си пълнолетен, хем си още дете🙂

Доня, как си сега?

# 716
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Добре съм , благодаря.  Пия лекарства, ям кашеста и течна храна. Бях с частична чревна непоносимост и раздразнено дебело черво. Бях се приготвила за хирург. Лекаря в Елена ме излекува.

# 717
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Честит Рожден Ден на момчето на Бети!

Доня, как си? А писала си...

При наборката всичко е наред, справя се много добре в училище, поведението й е спокойно, разбираме се, пу-пу-пу, че като се сетя миналата година какъв екшън и караници бяха!

# 718
  • Мнения: X
Все ми се иска да чуя и видя грижа как да се овладее положението без да се внася паника,страх и заплахи.
Та бъдете здрави и ..... надеждата,че всичко ще се върне към нормалността си и че разумът ще надделее остава.Поне при мен.
И аз съм със същата надежда, това ме крепи. ❤
За болднатото - + 100. Уморих се от агресия, обвинения, пропаганда. Първо stay home, сега провакс. И навсякъде: вие, хората сте виновни. Ами не, няма да стане така. И не, не се чувствам за нищо виновна. Спазвам всички ограничения, но лудостта, истерията и проповедите от всеки втори са в повече.
Болните да оздравяват, идва пролет, време за малко усмивки и оптимизъм.
Честито пълнолетие на момчето на Бети! Да е здрав, да сбъдва мечтите си!❤
Моята девойка е с две шестици по математика. Както нямаше оценки, така взеха да валят в Школо. Отдъхнах си малко, че не се е отпуснала тотално.

# 719
  • София
  • Мнения: 3 565
Аз чакам с нетърпение online родителската утре - най-вече са ми важни отзивите по японски. След прословутата двойка, нямам никаква идея накъде се движат нещата. Виждам го, че полага уж повече усилия, но това, което аз виждам и това което е реалност въобще не знам дали и минимално съвпадат. Всичките ми опасения от избора на японски са на път да се сбъднат. Имам усещане, че от край време с набора си играем на проба-грешка.

Общи условия

Активация на акаунт