ОСМИ клас 2020/2021 - И с цензура, и без - осмокласни майки се готвят за протест!

  • 39 529
  • 754
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 491
Дидиа, добре ли сте вече всички вкъщи?

Такава пламенна реч в защита на ваксините е написал за проекта за втория срок, че направо се стреснах от подобна категоричност. Все едно чета Аспарух Илиев или Петър Велков. В стил - какво значи някаква си личност в името на науката и общественото благо в дългосрочен план. Тръгнал е от вариолата до днешни дни.

Последна редакция: нд, 28 мар 2021, 13:04 от Amanda.D

# 691
  • София
  • Мнения: 9 129
Мисля, че все още няма нищо черно на бяло за 1 и 2-ри април.

# 692
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
И в Пловдив са на полусъединител за 01.04 и 02.04. Чакат дали корабът-майка ще увеличи
продължителността на мерките и тогава ще действат. Но имам съмнение за наличността на топки да го направят - т.е откровено нямат такива, щабът ще разхлаби победоносно предизборно реда и мерките ще приключат в края на месеца. Двата дни ще ги направят неучебни на местно фелибелийско ниво, както предполагам и много други общини.

Последна редакция: нд, 28 мар 2021, 10:16 от `ТуиГ

# 693
  • София
  • Мнения: 7 209
С удоволствие бих я прочела тая пламенна реч. Имам подозрения, че синът на Аманда ми е съмишленик и мислите му всъщност нямат нищо общо с тези на Петър Велков, който свири по съвършено друга струна. 😃

# 694
  • Мнения: 7 432
Аманда,благодаря.Вече сме добре и ММ ,и голямата дъщеря се пребориха с вируса.И аз бих искала да прочета речта на детето ти.Допада ми този младежки ентусиазъм и категоричност при защита на определено мнение.И адски се дразня когато някой подрязва крилата на децата ни с необмислени реплики или забележки.Помня отношението на учителите ми към гафовете,които сме правили и помня доброжелателните закачки и хумора в тях.Сега ..... забележките са в повечето случаи хапливи и заядливи на ниско ниво.

# 695
  • Мнения: 3 491
Радвам се, че сте добре:yellow_heart:
Аз си признавам, че нещо ме притеснява в тази реч. Много ми е крайна.

# 696
  • София
  • Мнения: 7 209
Пламенна реч на млад човек! 😊 Затова е краен. Но иначе си е прав.
В добавка - чел ли е за голямата измама на Андрю Уейкфилд от края на 90-те.

# 697
  • Мнения: 11 970
Не можах да я дочета докрай, затворих и после я нямаше. Обаче, ако съм учител, на момента поставям "отличен" за ГОДИНАТА. Едно от най-важните умения е аргументирането, независимо от позицията, а на детето много добре му се е получило, доколкото прочетох.

# 698
  • Мнения: 3 491
Не знам, Red
Светкавица, махнах го, защото вчера се притесних малко, когато го прочетох. Не ми харесват крайности в позициите. Казах му, че бих я разширила с дилемите, които стоят пред всеки човек, с нормалното човешко поведение на съмнение. С това,че от ваксините и от лекарствата наистина има жертви. Но той отказа да прави промени.

# 699
  • Мнения: 11 970
Ами,  без да съм я дочела, няма в случая правилно и грешно. Въпросът е, като застъпваш позиция, да умееш убедително да я защитиш, а това в случая се е получило.

Аз съм много настоятелна в това, да се упражнява синът ми в умение да се изразява. Казвам му-утре може да забравиш къде Шарл и Ема са се срещнали, както и коя от двете дъщери на дядо Горио е любовница на Растиняк(в какъвто смисъл са повечето тестове) и какви чувства НЕ са вълнували Татяна(измислям си, но все щуротии в тестовете от сорта). Но каквато и професия да имаш, излагането на убедително, обосновано и красноречиво мнение, винаги ще те дърпа нагоре. Още на интервю за работа точно от изказа ти "ще ти скроят шапката", независимо какъв велик специалист си в своята област.

# 700
  • Sofia
  • Мнения: 1 798
Ех, изпуснах речта - беше ми интересно да прочета тази крайна реч на дете.

# 701
  • Мнения: 3 491
Да, ММ каза същото- че е важно да защити позицията си, независимо каква е . Но аз леко настръхнах.
Ние изчезваме на риболов, че времето не е за изпускане.

# 702
  • София
  • Мнения: 7 075
Аманда, мисля, че и на детето му е писнало това положение, затова е толкова краен.
Моят син също е крайно разочарован, че все още не може да се ваксинира "за да спре тази лудост". Аз, признавам си, щях да се притесня ако можеше да се ваксинират децата. Не знам дали бих взела същото решение, както за себе си.

# 703
  • София
  • Мнения: 6 371
Такава пламенна реч в защита на ваксините е написал за проекта за втория срок, че направо се стреснах от подобна категоричност. Все едно чета Аспарух Илиев или Петър Велков. В стил - какво значи някаква си личност в името на науката и общественото благо в дългосрочен план. Тръгнал е от вариолата до днешни дни.

тук говори гласът на разума. явно момчето е от силно рационалния тип. ти си определено от емоционалния тип и затова за теб това е притесняващо и непонятно. в дългосрочен план светът се движи от разума.
поздравления за младежа!

п.п. относно ваксините дилеми няма. има статистика. 1 на 5 000 000 не е дилема, нито повод за колебание. шансът ти да загинеш от катастрофа утре е по-голям, но се качваш на колата.

# 704
  • Мнения: 8 249
И аз изпуснах речта, а щеше да ми и интересно да я прочета.
Аманда, това нещо за училище беше пак?
Признавам си, че тази година не съм чела никакви писания на моя. Май само веднъж през есента хвърлих поглед на някакво есе.

Общи условия

Активация на акаунт