ОСМИ клас 2020/2021 - И с цензура, и без - осмокласни майки се готвят за протест!

  • 39 503
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • у дома
  • Мнения: 7 146
И на мен ми светна днес в школо 6 по матем-питам го от какво-не знае,но предполага,че е от предадените домашни,защото малко деца предават домашните и госпожата е казала,че ще поощри тези,които го правят...А на мен колко нерви и ръчкане ми струва,за да ги напише и предаде думи нямам.

Бети,жив и здрав да е Косьо!Да постига мечтите си с лекота!❤❤❤

# 721
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Бети, честит рожденник! Да е жив и здрав! Всичко друго се купува 😊
Днес сутринта моя пак прави контролно на окръжности. Първо не се отваряше на лаптоп, та мина на телефона. Тъкмо го прати, гледайки 10 пъти , че е решил всичко и е сложил снимка на правилната задача и се оказа,  че 1 задача въобще не му е излязла, а няма как да отвори пак теста. Та учителката му е праща в чат, той бърза да чертае и решава и прати, а часа свършва... екшън! И то най-осуканата задача. Другите му баха елементарни , частната учителка му дава по- трудни, освен това 1 ден е писал теореми, формули и чертежи за окръжности и ъгли.
По английски им прати 3 листа на български в превод в някакво време на английски,  плюс работа в граматиката, хич не ги жали. В това хубаво време днес следобед го чака здраво учене. Обещала съм , че ако има 6 по математика на това контролно,  пролетната ваканция няма да решава задачи и няма да има уроци.

# 722
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Бети, да е жив и здрав рожденикът! 😘Много късмет, успехи във всички начинания, които му предстоят и удовлетворение от постигнатото!
Доня, радвам се, че си по - добре вече!

# 723
  • Мнения: 8 230
Бети, да ти е живо и здраво пълнолетното вече момче!
Моят син живот си живее. Вчера половината ден сигурно е бил по лостове. Снощи се хвалеше, че има зверска мускулна треска и всичко го боли. Училището си върви някак между другото. Аз държа под око математиката. По останалите предмети да се оправя. То не че има много тази година. Зорът ще е следващата. Ама ще го мислим тогава.

# 724
  • Мнения: 3 491
Бети, да ти е живо и здраво хубавото момче! Много танци и веселба.
Доня, радвам се, че всичко се е оправило.
Туиг, вчера и моето три часа твори някакво домашно по френски с 80- 100 думи. Аз вече го карам да ми се отчита с домашните. И голямо философстване- дали проучване за хора на 30 години във Франция/ ако правилно съм запомнила/, които се чувстват самотни и отговорят по въпросите" лесно ли е да работиш в екип, ;да си намериш приятел и т.н "  Децата  трябва да напишат какво са научили за хората във Франция, да ги съпоставят с българите и др. въпроси. Не било така- не можело да се научи за хората във Франция, а само за тези, участвали в проучването. А те са групата на 30- годишните самотници Казах му да пише , да вкарва повече думи, които знае, защото това е целта на занятието, а не да възприема всичко буквално. И ако толкова държи на точност да напише какво е научил за хората, участвали в проучването.

Последна редакция: пн, 29 мар 2021, 16:25 от Amanda.D

# 725
  • Мнения: 8 230
Уф, и моят такъв дървен философ. На подобно домашно сигурно два пъти повече време би отделил на развиване на теории за смисъла на живота, упс домашното, вселената и всичко останало, отколкото на самото писане.
Малкият е много по-добре. Хич не се замисля по тези екзистенциални въпроси - пише набързо каквото там ще пише и после "пей сърце", ларж.

# 726
  • Мнения: 2 211
Amanda.D, прекрасен ти е младежът! От всичко, което си споделяла до сега съм останала с впечатление, че отделя внимание на детайла, съответно не разсъждава никак повърхностно, а задълбочено, отчитайки цялостно информацията, с която разполага и не претупва темите си. Специални поздравления от мен за брилятното му отношение и подход!

Betty L., честит да ти е младежът! Да е здрав и щастлив, да следва с радост мечтите си! Tada

Доня, радвам се, че вече си добре. Бързо оздравяване! Flowers Four Leaf Clover

# 727
  • София
  • Мнения: 1 058
Бети, да ти е честит младежа! Попътен вятър в живота на възрастните му желая Simple Smile
Да ви почерпя виртуално. Моят набор днес става на 15 Simple Smile С племенничките му сътворихме това:

# 728
  • Мнения: 7 391
не разпространявай антиваксърски истерии и фалшиви новини.
                      Ако така си го разбрала съжалявам.Далеч съм от антиваксърите.Имам особено отношение по повод на ваксините - не съм против ваксиниране,но съм имала проблем /вече съм писала/ и от тогава до сега не са ми правени никакви ваксини.Това,което съм писала НЕ са фалшиви новини,а действителни случаи с мои познати.Не си позволявам да давам съвети дали да се ваксинирате или не защото всеки сам решава за себе си.
                     
                     Честит да е младежът на Бети - здраве,късмет и успех.

Аз чакам с нетърпение online родителската утре - най-вече са ми важни отзивите по японски. След прословутата двойка, нямам никаква идея накъде се движат нещата. Виждам го, че полага уж повече усилия, но това, което аз виждам и това което е реалност въобще не знам дали и минимално съвпадат. Всичките ми опасения от избора на японски са на път да се сбъднат. Имам усещане, че от край време с набора си играем на проба-грешка.
                    Според Неда трябва да се гледат анимета на японски.Тя гледа с английски субтитри и реч на японски.Така не забравя АЕ ,а и слуша звученето на новия език.Аз се поинтересувах какво точно гледат и установих,че има много интересни.Първото ,което гледах / на руски ,че това знам и не ми създава проблеми езика/ беше "Висока топка".С него започнах защото и двамата бяха във възторг от това аниме.Аз,разбира се,веднага използвах случая да си пробутам дидактичните тиради,използвайки за пример главния герой. Smiling Imp
               
                   Честито да е и момчето на Мими. Flowers Four Leaf Clover

# 729
  • Мнения: 6 587
Мими, честит да е Набора!
Да е здрав и с късмет!
За другото има Master card .🙂

# 730
  • София
  • Мнения: 7 191
Честити да са рождениците на Бети и Мими! 🎈😊🎉

# 731
  • Мнения: 47 993
Честити рожденици! Да са здрави и успешни!

# 732
  • София
  • Мнения: 7 191
Нещо ми дойде наум, че не разбрах дали си имаме следващо заглавие.
Скрит текст:
Дистанционно в ОСМИ КЛАС - байгън!
Идва пролетен живот навън.

# 733
  • София
  • Мнения: 3 459
Понеже напоследък гледам да не допускам в съзнанието си нищо , свързано с мерки, решения и  поредните абсурди по темата, та не следя нагласите по темата. Някой да каже това дали   е истина? https://trud.bg/%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82 … 1%86%D0%B8%D1%8F/
Аз не разбрах  като  изцяло ваканционни ли  щеше да ги пуска Фандъчка или  просто  дни на ДО..? Някой нещо друго да е чуло/видял че ми писна да чакам в последния момент нечии  решения

Да не забравя- честити да са рождениците на Мими и Бети.Здраве и успехи!

# 734
  • София
  • Мнения: 7 191
И аз вчера питах същото, ама като гледам още не е ясно и пак решението ще е в последния момент.
По-добре да ги пуснат във ваканция.

Общи условия

Активация на акаунт