Козунаци 2021-ва

  • 53 009
  • 857
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 638
Ох, Марчева Joy за маргарина, да ти кажа, търсих рецепта без масло, а с растителна мазнина. Имах няколко несполучливи опита с масло и реших, че няма да ми се получи явно. Маргарин не съм купувала от детските години, ама взе, че ми се получи с него. Има ли нещо лошо в него, защо те отказва споменаването?

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
...Мисля, че отвътре му трябваше още съвсем малко, а отдолу и отгоре вече беше готов. За печенето ще помоля за насоки?.
Аз надълго и нашироко съм обяснявала всичко... за печенето към края на публикацията - https://morrennaa.blogspot.com/2019/04/blog-post.html

Относно рецептата мен и маята ми се навира в очите... 40г мая на 600г брашно...

... Маргарин .. Има ли нещо лошо в него, защо те отказва споменаването?
Ти да питаш има ли нещо хубаво... изобщо питай Гугъл.
Растителна мазнина може да ползваш само олио.

# 77
  • София
  • Мнения: 11 745
Ох, Марчева Joy за маргарина, да ти кажа, търсих рецепта без масло, а с растителна мазнина. Имах няколко несполучливи опита с масло и реших, че няма да ми се получи явно. Маргарин не съм купувала от детските години, ама взе, че ми се получи с него. Има ли нещо лошо в него, защо те отказва споменаването?
Вреден е, много е вреден, пълен с незнайни измислени химии, вкл. карциногенен,  затова от години не го ползвам, по -добре нормално олио да си добавя, но това си е моето мнение и не е задължително. Между другото много от сръбските кулинари го ползват, което ми е непонятно. Но всеки има право на изобр и мнение, моето мнение не е задължително и не е укорително, нали...приготвяш си така козунака, както на теб ти е удобно и най-вече както си сигурна , че ще ти се получи.

# 78
  • Мнения: 6 859
Здравейте! Търся си сравнително бърза и лесна рецепта за козунак, който не е много голям. Другият проблем е, че разполагам само с брашно тип 500.
https://www.mycookingcreations.com/2021/02/treccia-pasquale.html
Правих по тази рецепта последно, малката доза. Много сполучлива рецепта. Не е проблем, че имаш само брашно тип 500.
Забърках този малката доза. Пише, че втасва между 2 и 4 часа. В кухнята ми е 26 градуса. Горе долу колко да го оставя?
Докато удвои обема си. Наглеждай го след първия час, както е писала Морена. За два часа може и да е готово тестото предвид това, че е по-малко като количество и е висока температурата, на която си го оставила да втасва.

# 79
  • Мнения: 6 622
Готов е! Втасва 3 часа и след това още 1. Стана супер! Не съм го пробвала, понеже не ям въглехидрати, но вкъщи много се хареса. Децата го разчупиха още горещ и за това е сниман от тавата. Мазах я с масло и малко покафеня и снимките не са ми много хубави, но на живо е по-хубав и се цепи на конци.

# 80
  • Мнения: 13 415
Страхотно изглежда, много добре си се справила.
Аз още се чудя правят ли ми се тая година за Великден или не ми се занимава... има време, ще го мисля. Нямам скрупули там за един път да се наям с козунак щом е домашен, ама пък за толкова малко не си заслужава занимавката. Другият вариант е да направя повече като ще се захващам, сигурна съм че на работа няма да им се разсърдят ако помоля за помощ с изяждането Grinning

# 81
  • In transit
  • Мнения: 11 985
Лимонче, супер изглежда!
Натка, приятели и роднини вече свикнаха да им нося разни сладки неща. Даже питат кога ще има нещо. Grinning

# 82
  • Мнения: 13 415
Лимонче, супер изглежда!
Натка, приятели и роднини вече свикнаха да им нося разни сладки неща. Даже питат кога ще има нещо. Grinning
Те и моите се ослушват около Великден да направя козунаци, но не се планира събиране този път, иначе нямаше да се чудя. Повече заради тях правех, аз самата не е добра идея да направя и да си го изям сама. Ама пък ако реша в хлебопекарната някакъв мъник да направя, няма да е кой знае колко работа и няма да стане много. Колко му е, за идеята.

# 83
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 793
Морена, благодаря за новата тема.

Да дам отчет и аз. Днес направих първите козунаци за тази година. С брашното за пица на София Мел. Ами доволна съм много от резултата да ви кажа. Получи се страхотна коричка, мекичка и тънка. Не знам дали е от брашното, но за пръв път ми става толкова хубава. Ползвах рецептата на Морена за пореден път. Обаче с две втасвания, защото бях със суха мая. Също сложих само олио, че ме мързеше да разтопявам масло, а пък мас съвсем нямах. Пекох както е указано без вентилатор за 30 мин. Два козунака станаха. Нямаше толкова конци, колкото ми се иска, но пак се получи добре.



# 84
  • Мнения: 296
Нещо по-специално да правите като добавяте локум в козунака. Вчера сложих в козунака, обаче не го намирам след печенето. Локумът ли е проблемът, нарязах го на кубчета 3-4 ММ?

# 85
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Локумът го добавям като правя фитилите - обикновено едно парче от кутийката нарязвам на половина и леко го посмачквам да стане на фитил - така със сигурност остава след печенето, вижда се и се усеща на вкус.

# 86
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Нещо по-специално да правите като добавяте локум в козунака. Вчера сложих в козунака, обаче не го намирам след печенето. Локумът ли е проблемът, нарязах го на кубчета 3-4 ММ?

3-4 мм?????? Да, сигурно няма да го видиш повече. Wink

# 87
  • Мнения: 14 166
Режа на половинки или на три части локума и слагам.



# 88
  • Мнения: 183
Режа на половинки или на три части локума и слагам.





Халва ли сте слагали? Ако е така, как става?

# 89
  • Мнения: 14 166
Има и халва, да. Натроших я върху шоколада и локума. Леко се разтопява при печенето. Усеща се, без да е натрапчиво. На мен ми харесва за плънка. И в кекс съм слагала.

Общи условия

Активация на акаунт