Колко чужди езика сте учили/знаете? Кат' виснахте на т'ва владеене, няма спирка!

  • 7 724
  • 145
  •   1
Отговори
# 75
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
ааа, сега виждам, че е променено заглавието, не е честно Crossing Arms
аз съм учила доста езици - включително и румънски и албански.
Но това в никакъв случай не означава, че ги владея Naughty
Затова в по-предишен постинг писах 3 - тези, с които работя и от които и на които превеждам.
А и няма вече как да гласувам....

# 76
  • Мнения: 3 447
Еее, последно колко сме учили или колко владеем? Аз за ученето съм учила шест, ама в момента само с английски се оправям горе-долу, че ми е най-пресен Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 2 255
Гласувах 1, защото от учили ....до знаете ....разликата е от земята до луната  #Crazy
Учила съм ... руски, немски, френски и италиански- оправям се с всеки на различно ниво .... но мога да твърдя със сигурност знам само родния български  Peace

# 78
  • Мнения: 6 167
anglijski, italianski.
vtoria vse oshte go ucha.

# 79
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 267
Учила съм два в училище - руски и английски. Може да се каже, че владея само български Mr. Green
Наложи се да си припомня руския около техническата литература за доктората, но не бих казала, че го владея.
Сега пак записах курс по английски Simple Smile

# 80
  • София
  • Мнения: 10 048
Активно съм учила английски и руски - руския го говоря с много грешки предполагам, ама се оправям. Имаше едни ЗИП-ове едно време - е там една година учих немски, помня няколко думи. После в уни-то трябваше да уча френски (2 семестъра) - същото положение като с немския.
Преди няколко години се записах на испански (стара мечта) - изкарах до 3-то ниво и в Испания се оправях доста добре, но вече и него позабравям. Та гласувам с 2.

# 81
  • Мнения: 765
 Учила съм френски и английски( езикова гимназия) , италиански (езиково училище в Италия) , иврит (езиково училище- улпан в Израел ). Говоря свободно иврит и италиански , английският ми е поносим на "улично" ниво , френският ми е изместен от италианския  и малко хващам вече... В момента не упражнявам  никой от тези езици , имам някакви книжки , които не поглеждам....Разбра ли се нещо? Май не.. Crazy

# 82
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Говоря на български, английски и руски. Слушам и чат-пат разбирам френски.

# 83
  • Мнения: 835
Нищо не владея, преди говорех английски. Обаче сега така съм го занемарила, че ме срам да не се получи като циганският.

# 84
  • Мнения: 1 937
Бу, от начина по който си задала въпроса, не виждам причина да не отговоря от името на мъжа ми, или пък общо  Mr. Green

Колко...сте...?

Ами ... сме ... 7 и нагоре.  bowuu

Има ли друг кат мен?

# 85
  • Мнения: 3 334
учила съм руски,френски,английски и немски.Немския го владея /работя като преводач/,но никога не съм твърдяла,че го знам перфекто,защото всеки ден се научава по нещо,английския го разбирам,но не мога да се отпусна да говоря,а от останалите нищо незнам Tired

# 86
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 859
Еее, последно колко сме учили или колко владеем?

Виж к'во, като беше "владеете", само критики - кой можел да каже, че владее, "аз не владея, ама съм учила..." и прочие. Ми аман бе! Угодия няма. Ще викна мод да я заключи таз тема и ще се фръцна обидена. Crossing Arms

# 87
  • Мнения: 3 268
Завършила съм Немска езикова

# 88
  • Мнения: 3 091
В големи подробности влязохте! Какво значение има кой как владеел ? въпросът в темата е ясно зададен, та да отговоря:
Владея отлично писмено и говоримо английски език + специализирана методическа терминология, ползУвам френски - говоримо Wink повече от писмено, импровизирам свободно с руския, за ужас на руснЯците. чета и превеждам на руски свободно - ако се брои.
Също така ползУвам италиЯнски и испански - говоримо, малко повече от колкото да си изкарам боя. Може и хляб да ми дадат Laughing
Няма да посочвам македонския диалект и сърбохърватски, които ми се удават от малка. Бройте вие!
А пък мама знае 7 езика, за 3 има диплома. фук фук! Joy

Последна редакция: ср, 04 окт 2006, 11:18 от Ламята НЕСПАСКА

# 89
  • Димитровград
  • Мнения: 1 754
4 броя.
Чешки-поносимо.
Немски от ЕГ.
Английски-пак от ЕГ+практика наживо с английскоговорящи обекти.
Руски-говоримо и мааалко писмено.

Общи условия

Активация на акаунт