Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 10

  • 84 538
  • 825
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 277
Мила Денис, би ли препоръчала пречистена Омега 3, която е подходяща за прием по време на бременност?
Благодаря Wink

# 91
  • София
  • Мнения: 38 361
Мила Денис, би ли препоръчала пречистена Омега 3, която е подходяща за прием по време на бременност?
Благодаря Wink
Не следя какво се предлага в БГ - ти си избери нещо и ми го покажи.
При бременност и кърмене се приема DHA, 1000mg/дн...  след хранене

# 92
  • Мнения: 43
Здравейте,момичета!Моля за съвет и препоръки с  НЯР съм на 33години и лошо качество на яйцеклетките ,докторката ми предписа като добавки коензим Q10 сутрин и вечер по 1 таблетка,метафолиева киселина 1 таблетка на ден 400мг ,вигантол 10 капки като Витамин Д ми е 30 в момента ;Resveratol 2x1 таблетка и на своя глава пия и омега 3 .Предстои ми 4 та стимулация и искам бързо да вкарам нещата в норма и да оползотворя времето до стимулацията.В какви часове и по кое време да приемам тези добавки,да добавя ли още нещо?Селен,витамин B?Всичко което ми препоръчате ще ми е от полза,за жалост нищо не разбирам,а трябва да подобря качеството на яйцеклетките.Благодаря предварително!





Денис,да помоля и аз за съвет по горния пост.

# 93
  • Мнения: 953
Скрит текст:
Здравей, Денис Simple Smile
Относно комбинацията на NAC+ Инозитол+Аргинин - как е най-подходящо да се приемат - от М до М без прекъсване или от М до О или по друга схема?
Не успях да намеря тази инфармация в коментарите до момента, извини ме ако съм пропуснала.
Благодаря много!

Пие се без прекъсване.
Благодаря за отговора Simple Smile
Дали може да препоръчате добра марка за NAC+ Инозитол+Аргинин ?
Както и дози за дневен прием?
Благодаря Simple Smile
[/quote]

Аз си ги поръчвам от iherb, и ползвам следните добавки:
https://www.iherb.com/pr/Doctor-s-Best-NAC-Detox-Regulators-60-Veggie-Caps/41653 - приема се 2 по 1таб.
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-L-Arginine-500-mg-250-Veg-Capsules/359 - приема се 2 по 1таб.
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Inositol-Powder-8-oz-227-g/13813 - приема се 2 по 2грама

Ако си ги поръчвате от България, гледайте съдържанието на продукта, който поръчвате да е идентичен с този на тези добавки от iherb.

# 94
  • Мнения: 599
Здравейте.Какво ви е мнението за тези витамини .Не успях да намеря тези който са за conception.Не съм бременна още но тези ще ми бъдат ли от полза?

# 95
  • Мнения: 2 777
Още като видях желязо и цинк, че и Б12... в едно хапче и от сега казвам-не. Желязо и цинк на един прием е като да изпиеш една чаша студена вода-напълно се неутрализират или ще си е късмет да усвоиш едно от двете. Вземи си Фемибион 1 или витамини по отделно на база на инфото в тази тема, която е много полезна да се прочете цялата от-до.

# 96
  • Мнения: 1 277
Лично аз въобще не им харесват добавките на  Vitabiotics, от  Conception  даже ми се гадеше. Тогава още не обръщах много внимание на форми  на витамините, доп. вещества и т.н На самата опаковка даже  не пише формите на елементите, което не е ок. Аз си подбирах отделни витамини/ минерали и си ги пиех поотделно, но е вярно е че е по- занимавка и по-скъпо.

# 97
  • Мнения: 125
Денис & момичета , здравейте! С някои от вас се знаем от други теми, но за тези които не ме познават - Опитвам да забременея от няколко години и имам 3 неуспешни инсета. За пореден цикъл задържам фоликули/кисти, този месец са две по 18мм и ми предписаха противозачатъчни - Регулон за 21 дни. Знаете ли дали мога да приемем в това време NAC+ Инозитол+Аргинин или трябва да изчакам?
Благодаря предварително ☺️

# 98
  • Мнения: 2 777
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21417594/

Не само можеш,но дори ще е по-ефективна терапията. Виж иэследването горе. Същото се отнася и эа НАЦ. Аргинин го пият и спортистки (на противоэ.) или хора с косопад и т.н. това си е съвсем беэопасна аминокиселина специално в комбинация с противоэачатъчни. Аэ лично не намирам инфо, че е противопокаэно.

Последна редакция: пт, 26 мар 2021, 16:28 от snowwhite12

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 7 928
Денис,
тези добавки добри ли са?

Благодаря предварително!

За сина ми  на 16г., заслужават ли си парите:
https://www.iherb.com/pr/Garden-of-Life-MyKind-Organics-Men-s-Mu … Gummy-Drops/73825
https://www.iherb.com/pr/Garden-of-Life-Organic-Whey-Protein-Gra … 3-oz-378-g/778624


и този Е за мен
https://www.iherb.com/pr/Solgar-Naturally-Sourced-Vitamin-E-268- … 100-Softgels/9902

# 100
  • София
  • Мнения: 38 361
1. хубави са, органични, само дозите им са малко ниски... но, предполагам, че ще са вкусни Simple Smile
2. протеинът е супер
3. вит. Е е много хубав ...  и аз, сега, него прием Peace

# 101
  • Мнения: 3 965
Здравей Денис-не срещнах да е коментиран-този магнезий хубав ли е? https://remedium.bg/haya-labs-magnesium-citrate-za-barzo-vaztano … tabletki-142525/p

# 102
  • София
  • Мнения: 38 361
Здравей Денис-не срещнах да е коментиран-този магнезий хубав ли е? https://remedium.bg/haya-labs-magnesium-citrate-za-barzo-vaztano … tabletki-142525/p
Здравей!
Формата е хубава - магнезиев цитрат, но марката ( е БГ... и ) не от тези, на които може да се вярва.
... ako се разровиш в интернет  - има много материал по темата Haya Labs ( разследване на Блиц... Николай Керелски/Дупница...)
Внимавайте какво и откъде го купувате.... ако не ви действа - Ок., но може и много да си навредите.

# 103
  • Мнения: 2 777
Денис, може ли да те питам какво е мнението ти эа чайовете от малинов лист и шапиче (lady's mantle/Frauenmantel)? Т.е. малинов лист до овулация, шапиче след овулация. При хора с нормален и редовен цикъл дали се препоръчва? Не намирам инфо. Четейки толкова поэитивни истории в нета се чудя дали да не пробвам, но ме е страх да не си объркам редовния цикъл с нещо.

# 104
  • София
  • Мнения: 38 361
Денис, може ли да те питам какво е мнението ти эа чайовете от малинов лист и шапиче (lady's mantle/Frauenmantel)? Т.е. малинов лист до овулация, шапиче след овулация. При хора с нормален и редовен цикъл дали се препоръчва? Не намирам инфо. Четейки толкова поэитивни истории в нета се чудя дали да не пробвам, но ме е страх да не си объркам редовния цикъл с нещо.
Не съм фен на билките, защото са богати на фитоестроген , а той може да е много опасен ( хиперплазия на МЛ, миоми, полипи, фиброаденоми...)... но, който иска да си ги пие.
Моето мнение е, че при всеки един хормонален дисбаланс, има по-високи нива на естрогените, а да се вкарват допълнително такива, няма как да си помогне човек....да се приема "нещо", което директно ще влияе на хормоните, и да не можеш да контролираш тези нива, е доста рисковано.
Отзивите - не мога да коментирам... то има много и за магданоза и за зелето ... всеки е свободен да вярва в каквото си иска. ... като оная приказка: Една яла торти/пасти ... и забременяла
Когато има хормонален дисбаланс си има СПКЯ/ПКЯ... а при нея овулация настъпва, но по-рядко - на 2-3 -5 МЦ ... и ако се е случило нещо подобно - ето ти логично обяснение.
Лично аз, винаги залагам на всички възможни начини ( по различни пътища и процеси) на това, да се подпомага О. - от формирането на фоликулите (1-2 ден на МЦ) през О. до добре функциониращо ЖТ и достатъчни нива на прогестерона. Само прогестерона може да балансира нивата  на хормоните, причина за хормоналния дисбаланс.
При нормален МЦ, не разбирам каква е логиката да се опитваш да се вкараш (сама) в хормонален дисбаланс с тези фитоестрогени?!

ПП. Храната ни и без това е достатъчно богата на фитоестрогени... всеки път, когато посягам към домат си казвам:Естроген и се успокоявам, че е богат на ликопен, вит. С, калий ( с ползи за ССС-ма, чисти холестерол, с ползи за кожата  Simple Smile )  и т.н. ... или със сусама, който често ползвам: Доста естроген, ... но е пълнозърнест и е богат на лигнани Simple Smile
Бирата - не ползвам, но зная че много хора обичат... много богата на фитоестроген, освен че повишава и КЗ

Последна редакция: пн, 29 мар 2021, 13:58 от denis.

Общи условия

Активация на акаунт