Отговори
# 15
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
И аз съм в Шотландия до Единбург .NHS здравопазването е под всякаква критика .Наложи ми се да ходя на частно ,цената която платих на частно беше много висока ,но обслужването беше на ниво.Още си чакам часа от NHS  сигурно доктор щеше да ме види след месеци чакане .Платих си всичко на място ,обадих се вечерта и на другият ден бях на преглед в частната клиника с всички направени изследвания ,обаче е безбожно скъпо. Замислям се за частна застраховка ,но наистина от частната клиника искат препоръка от личният лекар.Предполагам ,че пак ще те моткат от личният лекар докато изпратят въпросната препоръка на частната клиника .Не трябва ли да стават нещата по-бързо ?Незнам как да постъпя дали да правя застраховка или ако ми се наложи  спешно директно в частната клиника и си плащам на ръка .Ако не се ползва частната клиника често незнам дали си заслужава да се инвестира в застраховка медицинска за да не се чака толкова много за да  видиш доктор .В Англия не трябва ли пак препоръка от личният лекар ?
Имаме частна здравна застраховка по линия на работата на мъжа ми, най-дългото чакане е било 1 седмица за висококвалифициран специалист,  след това за още 1 седмица- магнитно-ядрен резонанс, отново по частната линия,  в частна болница, после повторна консултация със специалист и решение за необходимото. За спешни състояния не ползвам частната линия, там NHS се справя добре,  друг е въпросът да се разбира ясно какво е спешност в Кралството и как ефективно да се ползва системата. "Искам да си направя изследвания" не е спешност, "отидох веднъж на джипито и ми даде някакви глупави лекарства и не повторих" не е правилен подход. Това е друга страна и не трябва да се подхожда с очаквания от България,  трябва да се действа спрямо особеностите на тази система. За действително спешни състояния действат много бързо.

# 16
  • Мнения: 3 771
Не живея на Острова, но в последните 7 години имах доста вземане -даване и пътуване по работа.
Само за здравеопазването искам да споделя впечатления: на колежка от моя екип, детето си беше счупило ръка по време на тренировка на футбол. Имаше час за след 2 дена за преглед и евентуално обездвижване .....

Трудно се намира съвременен хотел.
В повечето случаи прозорците не се отварят. Заради безопасност.
Рядко се намира нормална чешма.
Викторианският стил е просто пропит във всичко.
Много е зелено и свежо - защото е влажно. Преди 3 г когато имаше суша, колегите се вайкаха, че съхне моравата.
Много е красиво на Югозапад. Корнуол... и духа като по нашето северно Черноморие Simple Smile
Няма покритие на интернет и телефони както в БГ!
Някой беше писал - жив човек няма по улиците след 19ч.
Улиците са чисти. Бях в шок при първото си пътуване, как не ми се наложи 1 седмица да почистя прах или кал от обувките!!!
Дамите ходят боси в обувките и по сандали от Март до Ноември. No comment!
Не се обръща внимание на външния вид както тук, не съм впечатлена от това.
Няма този Южен характер както тук и в другите южни страни.
Много индийско и къри ( това е националната кухня Simple Smile, бира, стекове, много хубаво сирене на фурна. Пъбове, да, и хубави и лоши;)
Жилището се Мери в бр. Спални, били те 10тина квадрата, а не в кв.м.
Лондон - честно казано, когато минах покрай парламента и абатството се почувствах нищожно. Огромно, високо, събирало от цял свят
Хората - много зависи на какви ще попаднеш.
Срещала съм българи на неочаквани места. Един дори но достави пица в колата, която си докарал от БГ...десен волан.
А, летища с мокети ! Това само там и в САЩ май съм го виждала!

Успех! Важно е защо го правиш и да намериш баланса!

# 17
  • Мнения: 2 838
Чак се чудя в една и съща Англия ли сме били, защото мръсни и кални улици и тук има. Мокети по летищата не съм видяла, но не съм и посещавала бизнес ложите 😃 вероятно там сте ги видяли 😃

Тия, които живеят по селата във ферми и котидж стил къщи, си ходят направо с гумените ботуши, защото помен от асфалт няма😃

От NHS нищо хубаво не съм видяла. Спешното ми състояние беше мисед в близо 11та седмица, ембриона беше спрял още в 6-7. Доктора ме отпрати вкъщи и каза след 10 дни да отида, за да ме прегледа пак, че нищо не виждал.. Естествено си платих на частно, за да ми съобщят новината.. от там вече бързо ме препратиха към болница. Вторичен преглед обаче няма. Дали съм се изчистила си проверявам сама вкъщи с тест за бременност. Само можете да си представите какво е за жена изгубила бременност, да прави такива тестове седмици след това и да се моли да е отрицателен, за да е наред всичко.. Година след аборта все още имам последствия. Цикъла ми закъснява с 4-5 месеца, казаха ми че няма проблем и да изчакам още 3 до 6 месеца. Не знам какви състояния се смятат за спешни..

За жалост на работното ми място нямаме частни застраховки, та са оправяме както можем.

# 18
  • Мнения: 3 771
ДА Вивиан, права си за фермите Simple Smile за външния посетител е дори приятно...
Аз по-скоро сравнявах градовете.

Нашите работещи имат доста добро здравно.
Но от общите ми наблюдения споделям общото мнение за здравното. Мисля, че  може би е било добре преди години, преди всички преселения, преди времена на семейства, в които се раждат, не работят и така си живеят.... и при нас има аналози...

Права си, Бирмингам започна да подменя мокети с миещи се подове. Все пак не съм летяла от преди година и половина Simple Smile
Бизнес лаунджовете в Бирмингам не са нещо, което си пропуснала Simple Smile малки, стари, бедни на предлагане.

Абе, на всякъде има и + и - , зависи от средата, хората, работата, защо го правиш, свободата да се придвижваш доста се промени...
И какво оставяш тук евентуално, семейство, деца и възраст ...
много са факторите.

Мисля, че е по-важно да се помогне на взелите това решение да имат информация и да се адаптират.
От наблюдения от близки в семейството, които 25 години и повече живеят между 2 континента и на нито едно място нямат “дом”...
Човек трябва да взема решения Simple Smile

# 19
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
И аз съм в Шотландия до Единбург .NHS здравопазването е под всякаква критика .Наложи ми се да ходя на частно ,цената която платих на частно беше много висока ,но обслужването беше на ниво.Още си чакам часа от NHS  сигурно доктор щеше да ме види след месеци чакане .Платих си всичко на място ,обадих се вечерта и на другият ден бях на преглед в частната клиника с всички направени изследвания ,обаче е безбожно скъпо. Замислям се за частна застраховка ,но наистина от частната клиника искат препоръка от личният лекар.Предполагам ,че пак ще те моткат от личният лекар докато изпратят въпросната препоръка на частната клиника .Не трябва ли да стават нещата по-бързо ?Незнам как да постъпя дали да правя застраховка или ако ми се наложи  спешно директно в частната клиника и си плащам на ръка .Ако не се ползва частната клиника често незнам дали си заслужава да се инвестира в застраховка медицинска за да не се чака толкова много за да  видиш доктор .В Англия не трябва ли пак препоръка от личният лекар ?
Имаме частна здравна застраховка по линия на работата на мъжа ми, най-дългото чакане е било 1 седмица за висококвалифициран специалист,  след това за още 1 седмица- магнитно-ядрен резонанс, отново по частната линия,  в частна болница, после повторна консултация със специалист и решение за необходимото. За спешни състояния не ползвам частната линия, там NHS се справя добре,  друг е въпросът да се разбира ясно какво е спешност в Кралството и как ефективно да се ползва системата. "Искам да си направя изследвания" не е спешност, "отидох веднъж на джипито и ми даде някакви глупави лекарства и не повторих" не е правилен подход. Това е друга страна и не трябва да се подхожда с очаквания от България,  трябва да се действа спрямо особеностите на тази система. За действително спешни състояния действат много бързо.

Ами моето беше наистина спешно ,не беше от сорта на изследвания ,не искам да  споменавам в групата за проблема ми и не ми обърнаха никакво внимание .Случката е от тези дни ,след месец чакане от nhs получих час за края на април .Аз до тогава щях да си съсипя още повече здравословното състояние от чакане. Супер недоволна съм а най -лошото е ,че тези частни застраховки не покриват лечение за вече съществуващ проблем .Стигнах до решението не дай се боже се нуждая спешно от доктор да си платя направо. То и да внасям по 70-90 паунда на месец излиза едно и също .Най-важно е да бъдим всички здраве и да нямаме нужда от тяхната здравна система .

# 20
  • Мнения: 876
Аз съм изключително доволна от здравната система в Англия. Като започнем от бременността и раждането ми и приключим с 3 години проследяване на генетично заболяване на дъщеря ми. И за всичкото това време от джоба ми не е излязла една стотинка. За нищо. А то не бяха ЯМР, специализирани тестове, генетични изследвания които принципно струват хиляди.

Основната грешка на българите живеещи в Англия е, че сравняват държавната здравна система в Англия с частната здравна в България. Защото я се приберете в България и пробвайте да извикате линейка или да идете в спешното. Обаче в държавна болница. Малко е вероятно да ви огрее слънцето, а да не говорим че сте си платите дори за ръкавиците, които използва доктора, защото болницата няма пари.
Когато започнете да сравнявате държавна с държавна система и то без никакво плащане и на двете места, тогава вече ще е честно.

Единственият път, в който съм получавала безплатно обслужване в бг болница е когато лежах по спешност с Европейска здравна карта. Само едно лекарство ме накараха да си купя.

# 21
  • Мнения: 335
1. В Англия климата е лош.
2. Ще те дискриминират защото си бял
3. Непосилни цени и сметки, особено в Лондон
4. Лондон е едно от световните бунища

# 22
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
1. В Англия климата е лош.

Това е въпрос на лични предпочитания, а и климатът не е еднакъв в цяла Англия. Много мои приятели споделят, че харесват повече климата в Кралството, защото няма адски жеги и много люти зими, има по-малко температурни амплитуди. Въпрос на вкус. Аз ходя в България само пролет или есен, през другото време не ми харесва.

Общи условия

Активация на акаунт