Стилът ни според възрастта - лайфстайл тема за пораснали момичета, 40+ (Тема 8)

  • 40 032
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 604
Хобитата ми се променят. Някой от тях: Камъни и минерали - четох, събирах имам към 70 - 80 /не съм ги броила/; Масла - етерични и базови, отново четох, събирах /подобна бройка/;  Фотошоп, едитори, редактори - учих, четох, интересно ми е и увлекателно; и още други...

Неизменно от както се помня - Грижата за мен - кожа, коса, нокти, дрехи, обувки, чанти, парфюми - това не ми е хоби, а рутина.

Цитат
Въпрос: как стилът ви се отразява на работата и хобитата...🌷
Стилът ми се отразява във всичко, което правя - това съм Аз.

Последна редакция: сб, 13 мар 2021, 13:18 от Sweta

# 16
  • Мнения: 15 356
И моите хобита са грижа за мен,разпускам когато се опъна на дивана с маска или с ваничка за крака със соли .И за мен не е рутина,просто обичам и ми е удоволствие.
Свободното ми време се свежда ,до това прекарано навън с детето,обичам да се разхождам,да си взема едно кафе и да вървя.Тя си кротува,аз зяпам хората,морето,витрините,разсъждавам си и ми е много хубаво .За това в последно време главно се нося кежуъл.Чакам да се запролети да извадя жилетките ,тънките якетаи да ми е по-леко.
Темата е много хубава ,много красиви жени има и  е вдъхновяваща за 35 годишен натрапник като мен ,затова и нахлух така,много полезни идеи давате.

# 17
  • Мнения: 4 511
Благодаря за новата тема! 💐

Хобита съм имала най-различни. Правила съм козметика, пробвах да правя и парфюми, но там бързо се отказах. И аз като Sweta имам голяма колекция масла, така си седят. Занимавала съм се с декупаж, украшения съм правила, гоблен шия уж в момента, йога, сладкарство, сигурно пропускам нещо. Обичам да се занимавам с нещо. Не мисля, че стилът ми се влияе от това. По-скоро настроението ми влияе на стила, макар че не съм от хората с променливи емоции.
Я споделете какви чанти предпочитате през пролетта - цвят, материя, тип? Имам нужда от нова чанта и колкото да ми се иска да е малка и кокетна, няма да ми върши работа. А пък ми омръзнаха тип "шопинг" кожени чанти.

# 18
  • Мнения: 7 654
Благодаря за темата! Аз хобита също нямам. Обожавам да пътувам, да чета, да съм в планината, да се разхождам безцелно в свободното време, да се грижа за себе си. Но това не е хоби.

Я споделете какви чанти предпочитате през пролетта - цвят, материя, тип? Имам нужда от нова чанта и колкото да ми се иска да е малка и кокетна, няма да ми върши работа. А пък ми омръзнаха тип "шопинг" кожени чанти.

Като цяло залагам на цвят- червени, тревисто зелени, жълти, оранжеви, сини... Като се замисля, почти всичките ми чанти са едноцветни, но с характер. Grinning Материята, големината и формата зависят от настроението в момента и това, къде излизам/ отивам и как съм облечена.

# 19
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Аз различавам хобитата от забавленията и разпускането. Обичам да чета, обичам морето безкрайно и др. неща, с тях разпускам. А хоби са ми неща, които да правя, да създавам. Хобитата ми са в контраст с професията и изобщо няма как да ми влиаят директно на стила. Обичам да готвя много, да си измислям ястия, не по рецепти толкова, да реставрирам стари мебели, от нищо да правя нещо, да рисувам, да правя ремонти, да правя проекти за интериорен дизайн, да си правим с мъжа ми сами мебелите, общо взето - всичко да ни мине през ръцете, обичам да намирам евтини неща, тук включвам и дрехи, които да са оригинални и да създават впечатление за нещо неповторимо. Не съм консуматор, а обичам да правя нещата, някак наготово не ми са сладки. За парфюм не бих дала пари /айде, един път ще го преживея/, но преди седмица не се замислих като си поръчах цял кашон боички, четки и др./.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Ако ще разграничаваме хоби от разпускане- нямам хобита. Но чета много, това ми е бягството. Отскоро чета една на хартия, успоредно слушам друга книга- установих, че за 2-3-4 часа на ден, когато домакинствам, шофирам, излизам с кучето и пр., мога да "прочета" половин книга без да я държа в ръце. Много е хубаво и слушането, особено ако успееш да "останеш" в книгата.

Стилът ми се променя в зависимост от средата на работа. Допреди да се преместим тук, трябваше да жонглирам с удобство, представителност, а в моменти и строго официални аутфити. Сега тови ми отпадна като ангажимент и дишам много по- спокойно, защото определено не е моето да нося сако, официални обувки, палта и т.н. Сега цяло лято съм по къси панталони и маратонки( на работа също) и ми е екстра.
Парфюмите не са моята страст. Винаги имам 2-3 налични, зимен и летен аромат. Нямам любим, купувам според моментното настроение.

# 21
  • Мнения: 1 400
Благодаря за новата тема!
За жалост нямам много време за хобитата си... Sad
Едно от тях е да се разхождам в необятните дебри на форума, но уви - не стига много времето за това. Обичам и да пиша, пея, снимам...

# 22
  • Бостън
  • Мнения: 13 468

Hmmm, как стилът ви се отразява на работата и хобитата? Confused

Мисля, че не разбирам добре въпроса Sad При мен по-скоро  има явно влияние на хобитата върху стила.

Бърз пример - любимо хоби от тийн годините ми насам- фотография. Години наред не купувах дамска чанта без да е достатъчно голяма и здрава за да събере ДСЛР камера + още един обектив (освен всички необходими ми ежедневни вещи). После почнах да нося фотораници И дамска чанта. ММ го дефинира този мой стил като: "Мило, пак си се натоварила като морски пехотинец и не, няма да ти нося стативите, изобщо не ми прави неприлични предложения!"

Излишно е да казвам, че натоварена като тюлен със фототехника не предполага нито елегантни токове, нито рокли, нито някакъв стил, различен от "толкова спортен и кежуал, че чак не е стил" Grinning

Хоби ми е да видя нов филм и да прочета книгата, по който е направен, дори да е Игра на Тронове и книгата е в няколко тома; обичам да планирам пътувания, да чета за дестинации, които са ми интересни; да пътувам, да изляза от туристическите атракции и да се загубя по кварталите и селата. Фитнесът дълги години ми беше хоби, сега се е превърнал в необходимост, но продължавам да чета и търся информация по въпроса. Влиянието на пътуванията върху стила е може би най-очевиден - паднаха ми много табута и задръжки и се научих да не се заричам "аз никога не бих..."
Илюстрирам Wink


Savova - съгласна, брутален е! При мен води и до мигрени в определени периоди!

Karen - това беше много интересна забележка Simple Smile Абс. съгласна  с теб, че при виртуално общуване си създаваме някаква лична представа за личността зад ника и понякога се оказва, че има забавни разминавания Simple Smile Какъв тип аромати според теб предполага моят стилистично неиздържан и хумористично обагрен стил на писане? Wink

Последна редакция: нд, 14 мар 2021, 01:20 от Agent Provocateur

# 23
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Тарталета, ММ също няма хобита, казва, че работата му е хоби. Може и такъв вариант. Но той пък и с нея се забавлява, та малко тегаво.

# 24
  • Мнения: 357
Момичета, с право не разбирате въпроса и сте го разтълкували правилно - точно това имах предвид как работа и хобитата се отразяват 😀

# 25
  • София
  • Мнения: 11 977
На мен хобитата ми се отразяват на стила. Няма как да съм елегантна на две гуми.

# 26
  • Мнения: 3 531
На мен хобитата ми се отразяват на стила. Няма как да съм елегантна на две гуми.
Има, има Simple Smile И си! Виждала съм снимка Sunglasses

# 27
  • Мнения: 5 832
Аз нямам хобита, то не ми остава и време де. През годините съм имала най-различни такива, но аз съм непостоянна и се люшкам от едно на друго, така че нито едно не се е задържало във времето.

Относно парфюмите, ползвам един откакто излезе, пристрастена съм към него, макар всички да казват, че не е нищо особено, просто аз се чувствам съвършено с него. Изпръскала съм над 8 флакона и всички са се различавали в аромата си, в зависимост от това откъде са купувани. Ментета не мисля да е имало сред тях, защото ги купувах от фри шопи по летища и граници, от сериозни вериги магазини и прочие подобни места. Но се е случвало едновременно да имам по 2-3 и всички имаха разлика в ароматите. Не промяна с времето, а просто леко различни.

# 28
  • Мнения: 12 473
Аз сама съм си шеф и клиентите ми са всякакви, така че стилът ми е шарен - от кожен клин с кубинки, до лъскави рокли и високи токчета.
Спорта хоби ли е?
Йога и планини обичам, но не се разхождам по екип обичайно навън. Случвало се е, но е било инцидентно, даже скоро след пилатес трябваше да се изтрелям на среща по работа. Абсолютно се явих по клин и топ, без грим и тн. Ми по-важно беше да реагирам за срещата..)

# 29
  • Мнения: 2 763
Агент, разсмя ме с обективите... Направо си те представих Smile
Понеже питате за пролетните чанти, тази ми е от любимите
Скрит текст:
По въпроса за парфюмите, доста имам сякаш... Слагам ги за себе си и избирам според настроението. И на мен ми се струва, че нямам две бутилки от един и същ, които да са ми миришели напълно идентично. Може и да си въобразявам.
Хоби свързано със стила е слабостта ми към миниатюрките на парфюми, всъщност. Много са ми симпатични и тях по-скоро колекционирам, отколкото да ползвам. Най-много на сестра си да подаря някое, ако имам парфюма в пълен размер и тя го е харесала много. Последно Либрето и дадох. Ето някои от любимите ми миниатюри
Скрит текст:
Орхидейката също е мини, между другото Grinning

Последна редакция: нд, 14 мар 2021, 17:11 от Light Beam

Общи условия

Активация на акаунт