на колко дни се прави питка?

  • 3 449
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
На 40-я ден от раждането на бебето се прави погача, на която присъстват само жени и носят малки подаръци.
Peace

# 16
  • Мнения: 2 849
На 40-я ден след раждането.Заведохме бебчо на църква,после си посрещахме гостите в къщи-само жени и дечица.
И ние ,падаше се Лазаровден ,а предната седмица го бяхме кръстили .

# 17
  • Мнения: 91
На 40-тия ден. С роднини- баби, дядовци, леля, свако и братовчеди. Но не знаех и не ходихме на църква. А после на няколко пъти посрещахме приятели и колеги cook beer2 eat

# 18
  • Мнения: 1 259
На 40-ия ден заведохме бебето на църква,после у нас с гостите и питката.

# 19
  • Wien
  • Мнения: 24
Точно на 40- ия ден от раждането  по православен стил майката завежда детето в църквата и се четата и на майката и на детето молитви.Така тя го представя прд Бога.
    Погачата беШе на 39 ден,но тогава се падаШе събота и неделя.

# 20
# 21
  • Мнения: 592
На 40 дни ходихме на църква,а погачата я направихме след няколко дни.Поканих само жени и деца и имаше само сладки неща.

# 22
  • Мнения: 1 097
ми ние направихме на 55-тия ден  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 05 окт 2006, 17:12 от crazybrat

# 23
# 24
  • Мнения: 773
На 40 ден отидох на църква за пречистяване. И да почетат за здраве на детето. А самата питка я направихме на 47 или 48 ден. на 40 ден се падна точно на едната година от смърта на баба.  Cry Поради спор със свеки за тази късна дата на погачата специално попитах попа как трябва да се направи и той ми каза, че ако искам и на 60 ден мога да го направя. Специално ми обясни, че това е имало значение в по отдавнешни времена, когато смъртноста при децата е била голяма и обикновенно са бързали да я направят, за да се нарече здраве на детето.

# 25
  • Мнения: 5 026
 На 40 дни и същият ден ходинме на църква.

# 26
  • Мнения: 28
На  40-а  ден отидохме   в храма да   чете  свещенника  чиста  молитва за майката  и детето .Така  и то се представя  пред Бога.  Даже дъщеря  ми  спеше тогава и  като и каза  името    се събуди  и изплака Grinning   Имахме    погача.  Знам,  че  ако  съвпада  с постите, както беше   при нас  ,  малко  преди  Цветница  се  падаха  40  дни   е добре да е  постна , защото   се  раздава  .... ние раздадохме   в храма   на   жените там  .   Нарича  се   за здраве на детето...

# 27
  • Мнения: 6 164
Неделята преди 40 дни. Мисля, че се падаше 37 или 38 ден. На точния 40-ти - на църква за молитва.[/color]

# 28
  • София
  • Мнения: 508
Последната неделя преди 40тия ден. Иначе се падаше във вторник и тогава го заведохме за първи път на църква. Прави се през почивните дни за да могат да дойдат повече хора иначе не трябва да е след 40тия ден

# 29
  • Мнения: 11 818
Нашите 40 дни съвпадаха с Коледа и си имаше празник, но с близките! Аз смятам, че това е отживелица, едно време на 40-тия ден са показвали бебето за пръв път в "обществото".. а нас вече ни бяха виждали мноооого хора! Все пак за здраве, може..

Общи условия

Активация на акаунт