на колко дни се прави питка?

  • 3 447
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 492
Около 40-тия ден се прави.С децата си съм правила ден , два преди или след датата, за да е събота или неделя.

# 46
  • Мнения: 1 370
В неделята след 40 ден. Тогава успяхме да се съберем всички

# 47
  • Мнения: 1 233
Ние я правихме на 40-ия ден. Носихме Екатерина на църква, четоха ни литургия на нея и на мен, и след това питката.

# 48
  • Мнения: 656
Последната неделя преди 40тия ден.
newsm10

# 49
  • Мнения: 96
на 40-я или след това... Но не преди 40-я ден  Naughty
Поради лични проблеми неможахме да направим погачата на време и мислехме да я направим след 40-тия ден, ходих да питам в една църква и попа ми каза че погача се прави преди 40-тия ден и в никакъв случай след това само трябваше да занесеме нещо /не си спомням вече какво/ в църквата! Но явно всеки го знае по различен начин! Аз лично знам че се прави последната неделя преди 40-тия ден!

# 50
  • София, център
  • Мнения: 3 455
На 30-тия ден отидохме с Луси в черквата да ни прочетат майчината молитва, а на 43-тия (събота) направихме питката. Но ако питаш баба й свекърва, тя ще ти обясни, че питката се правела едва ли не на 20-тия ден, в НЕДЕЛЯ задължително, за да се оженело детето овреме. Това от къде го е чула, ей Богу, не знам, но не я и слушам.

# 51
  • Мнения: 1 186
На 40 ден след раждането на бебчо... и се канят предимно жени и деца-като най голямата сред гостите или най възрастната в къщата  .....разчупва питката на две над главата на мамата с бебчето-например ти сядаш на стол с бебчо на ръце и най възрастната разчупва питката над главите на двамата......така знам аз и така направихме на нашето първо бебешко парти Tada Peace

# 52
  • Мнения: 5 362
На 40 дни.

# 53
  • Мнения: 1 284
аз знам до 40дни а не след тях Peace

# 54
  • Мнения: 1 104
На 40 дни точно.Поне така е при нас! newsm78

# 55
# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Знам, че е на 40 дни,но тогава не знаех Grinning и затова не съм правила Peace

 Sad

# 57
  • Мнения: 158
на 40 ден,а може и след това.но преди 40 ден Naughty

# 58
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
на 40 ден,а може и след това.но преди 40 ден Naughty

е точно това и аз им думам, ама те не, та не.

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Последно...преди или след 40-те дни се събират жените на сладко парти  Tired

Общи условия

Активация на акаунт