В момента чета ... 69

  • 42 870
  • 742
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 134
Най-накрая прочетох "Бьорнстад", поради липса на време, не на интерес. С ръка на сърце това ми е най-запомнящата се и интригуваща книга на Бакман. Горещо я препоръчвам.
Започвам " Кратки отговори на големите въпроси" от Стивън Хокинг с надеждата да е увлекателна.
Има втора част на "Бьорнстад" - "Ние срещу всички".
Страхотно! Благодаря ти, irinopolis. За пръв път чувам за продължение. Заслужава ли си?

# 646
  • Пловдив
  • Мнения: 5 946
На мен "Ние срещу всички" ми хареса повече.

# 647
  • Мнения: 1 611
И на мен "Ние срещу всички" ми хареса много, но от втория прочит. Дори повече от Бьорнстад, доразвиват се образите на второстепенните герои, има и нови, намесва се и политик в картинката. Разбира се има и много тъга, аз лично доста ревах.
За "Тайният живот на писателите" май ще се окажете прави - голямо нищо засега, но върви бързо като плажно четиво.

# 648
  • Мнения: 6 171
Гледах и филма после, заради книгата.
След поредната мъка снощи реших - ще гледам филма. Зарязвам я, не мога повече. Тези ли не могат да пишат, аз ли се повредих ..., но един от малкото пъти в които ще обърна плочата. Искам да гледам Джоел Кинаман, а не да чета изречения с по две думи.
evencee, в такъв случай стой далеч от исландските книги, че там имената са съвсем невъзможни за изговаряне Grinning

Еее, че то цял свят не може да изговори името на вулкана дето изригва чат-пат. Все съм се чудела дали и те самите могат да си го произнесат без да запънат. И друг път съм писала, че тия имена, места, ги чета както дойде, хич не се и старая. Важното е да не са през ред, че тогава фльонгата на езика е неминуема.

# 649
  • Мнения: 1 731
Много се радвам, че Магда Сабо намира нови читатели. Пише прекрасно и романите й заслужават да се четат. 😊

И от мен положителен глас за Бяла хризантема Въздействащ роман, написан увлекателно и интересно.

И сега да изкажа възхищението си от една книга, която беше популярна тук в темата преди години, но при мен дойде чак сега Станция Единайсет-Емили Сейнт Джон Мандел
Прекрасна отвсякъде. Страхотно изградени герои в един свят, оцелял след пандемия от грузински грип. 😊 Направо тръпки ме побиваха от реализма на текста.
Има история в историята, загадъчен комикс и много човещина и надежда, макар и опустошението. Препоръчвам горещо на тези, които са я пропуснали.

Направо не ми се започва друга книга, толкова ми хареса тази. 😊

# 650
  • Мнения: 2 245
Намерих “станцията” на английски,ще я включа в майския списък:)
А сега ще грабвам някоя от новите придобивки:

Довърших вчера “Глина” и останах с много добри първи впечатления за авторката,както ви казах вече,интересен финал на историята,препоръчвам.

# 651
  • Мнения: 6 346
И аз си харесах "Станция единайсет", ама да видим кога ще стигна до нея.

А иначе прочетох "Педро Парамо" на Хуан Рулфо и макар че виждам защо се смята за една от книгите, които поставят основите на магическия реализъм, иначе не мога да кажа, че я оцених или въобще че я разбрах. Основната тема е смъртта и всичко, свързано с нея, та може би идеята е, че смъртта е нормална част от живота и мъртвите всъщност никога не си отиват - поне такова ми е тълкуванието за момента. Както и да е, поне знам вече какво представлява книгата.

После започнах "Третата страна" на Карина Сайнс Борго, която е вдъхновена донякъде от "Педро Парамо" - прочела съм към 1/5 от нея (и тази, и "Педро Парамо" са кратки), но вече спокойно мога да кажа, че основна тема е миграцията. Вероятно това е очаквано при тази авторка, която е напуснала Венецуела и живее в Испания - самата тя заминава още преди екстремното влошаване на положението в родината й, емиграцията й не е предизвикана от отчаян стремеж за оцеляване, както се получава при много нейни сънародници в следващите години. Но е разбираемо, че тази тема я интересува много. "Третата страна" е доста мрачна и тежка книга, това е ясно още от началото (от първото изречение), но ми се струва, че Карина Сайнс Борго не е способна да напише друг тип роман, такава чувствителност и такъв поглед има като писателка. Предричат й голямо бъдеще в литературата. Ще видим.

# 652
  • Мнения: 2 245
Хуан Рулфо също си записвам,всичко с магически реализъм харесвам👍...виждам само “Златният петел” в бг...

# 653
  • Мнения: 6 346
"Педро Парамо" също е мрачна, имай предвид. Wink

# 654
  • Мнения: 413
За три дена след Великден изчетох първите 5 книги (на един дъх и с огромно удоволствие от поредицата за д-р Дейвид Хънтър на Саймън Бекет. Чакам 6-тата да я пуснат някъде.
Много, много ми хареса! Такова чудо и при Агата нямаше!
Скрит текст:
Говоря за това, че в повечето му книги, не само не познаваш кой е убиеца, но тъкмо си мислиш, ето каза го (авторът), то пък се окаже, че и този не е, или е този, но понякога (не винаги, няма еднаква схема нито една от книгите, затова е още по-интересно 😉😉😉), изскачат още по един, или двама😃😃😃
И понеже, нямам още шестата, затова вчера започнах поредицата за инспектор Юна Лина на Ларш Кеплер.
Еми, страхотна е! За 4-5 часа прочетох "Хипнотизаторът" и вече (още от вчера), започнах втората "Договорът "Паганини"".
Слагам за четене и Питър Мей с поредицата за остров Луис (заради отзивите тук, че наподобява, някои от книгите  за д-р Хънтър. Дано да ми хареса! Имам само три. Колко са?

Последна редакция: нд, 09 май 2021, 09:40 от criisi

# 655
  • Мнения: 10 703
Три са книгите, да. Добри са, поне на мен много ми беше харесала трилогията,  но не очаквай да е нещо подобно на Саймън Бекет Simple Smile
След Питър Мей може да пробваш и трилогията на Долорес Редондо за Бастан Simple Smile

# 656
  • Мнения: 1 731
За "Педро Парамо" бях прочела в друга книга (вече не помня в коя) и си я купих от книжен пазар. Наистина е кратичка, но от първия път не успях да я прочета. 😊

# 657
  • Мнения: 9 572
Мен напоследък ме е хванал някакъв книжен карък Simple Smile Сума ти тъпи книги изчетох последния месец и още толкова зарязах. От няколко дни съм на поредицата за агент Пендъргаст  на Линкълн Чайлд и Дъглас Престън, та си оправих вкуса. Много се разглезих със скандинавците и все по-трудно ми е да харесам нещо Simple Smile

# 658
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Ооо, книгите на Престън и Чайлд са ми любими.

# 659
  • Мнения: 5 957
Оплаках се преди дни, че "Разказът на прислужницата" ми върви трудно, пък я прочетох за 4-5 дена. Определено си заслужава. Не е от тези, които прочиташ и след време забравяш. Почвам "Заветите".

Общи условия

Активация на акаунт