В момента чета ... 69

  • 42 848
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 6 346
Да, "Разказът на прислужницата" не е толкова зрелищна, колкото съвременните трилъри, а още по-малко колкото сериала, но определено си струва и се помни. Плашещо е колко е актуална дори днес, даже може би повече, отколкото е била навремето.

# 661
  • Мнения: 244
Ще почвам на Бакман "Баба праща поздрави и се извинява". Дано не е някаква боза, като "Човек на име Уве".

# 662
  • София
  • Мнения: 2 007
Ще почвам на Бакман "Баба праща поздрави и се извинява". Дано не е някаква боза, като "Човек на име Уве".
Не искам да те отказвам да я четеш, но според мен е по-зле.

# 663
  • Мнения: 5 950
Ако Уве ти се е сторила боза, няма смисъл да четеш бабата. Отбелязвам, че съм почитателка на Бакман. Уве ми хареса.

# 664
  • Мнения: 6 346
Аз харесах "Бабата", защото все си мислех за моята баба, а и някак приех книгата без претенции. Но съм съгласна, че е малко особена.

# 665
  • Мнения: 5 950
О, и аз харесах "Бабата", и" Брит Мари", и "Тревожни хора". Казах, че който определя Уве като боза, няма смисъл да чете друго. Може би само "Бьорнстад" е малко по-различна. Не казвам по-лоша.

# 666
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 752
Излезнала е новата част на "Трите тела". 30 лв. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 667
  • Мнения: 8 242
Излезнала е новата част на "Трите тела". 30 лв. Stuck Out Tongue Winking Eye
Ама и едни цени слагат Sad
Нямам спомен колко струваше първата, но при всички случаи е била под 20лв щом съм я купила.

# 668
  • Мнения: 6 346
Може да има значение това, че преводът е от китайски. Wink А може и цената на авторските права да е доста висока.

# 669
  • Мнения: 5 383
Аз да си кажа: "Трите тела" на Лиу Цъсин струва 25 лв и е 432 страници, "Тъмна гора" струва 30 лв и е 656 страници, та правете си сметката. Отделно книгите на Колибри са скъпи, та не се учудвайте.

# 670
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 752
скъпо е. ако е превод от китайски ми се връзва, ама иначе...нали им намалиха и ддс-то.

# 671
  • Мнения: 1 599
Намалиха ДДС, но не и коричната цена. Това беше ход, за да подкрепят бизнеса, а не да облекчат крайния потребител. Четох преди време интервю с един от известните издатели и човекът ясно заяви, че няма как коричните цени да бъдат намалени, защото зад тях се крият много разходи по веригата, а също и че ако той може да ни продаде една книга за 25 лв, няма да я пусне за 15.

# 672
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 752
а също и че ако той може да ни продаде една книга за 25 лв, няма да я пусне за 15.
е, да, много ясно. всеки предприемчив човек би подходил така. не само за книгите, като цяло. Simple Smile

# 673
  • Мнения: 1 479
Аз сега дочитам четвъртата книга от “Гениалната проятелка”. Има подготвена “Славея” и “Разказът на прислужницата”.
Много харесвам и книгите на Марина Фиорато, имам още 2 нейни и ще съм и прочела повечето.

# 674
  • Мнения: 168
Ако Уве ти се е сторила боза, няма смисъл да четеш бабата. Отбелязвам, че съм почитателка на Бакман. Уве ми хареса.
Подкрепям казаното! Без да съм голям фен на Бакман съм прочела все пак всичко и "Баба праща поздрави и се извинява" ми хареса най-малко.

Общи условия

Активация на акаунт