Бебчо рита силно в мама и й казва: "ЯНУАРИ вече ще сме двама!"

  • 11 471
  • 280
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 385
Цвети голям смях с твоето момче  Joy И аз като се видях с моя момък му казах че той ще бъде явно потърпевшия и той се съгласи - боже заслужавам ли такава доброта... Simple Smile И се замислих ние трябваше да питаме дали и татковците не карат следрод. депресия  newsm78

# 61
  • Мнения: 69
Aз да се отчета.Бях при д-р Георгиев за феталната.Бебето е добре,не било се обърнало,ама не е ли рано още?
Момичета,каква беше интернет страницата на център"Фемина"?

# 62
  • Мнения: 1 289
дали и татковците не карат следрод. депресия  newsm78


Май татковците по-тежко ще преживяват раждането  hahaha И ревливо бебе и нервна жена  newsm78 Дано имат сили да ни търпят  Joy

Ива радвам се ,че всичко е ОК.А в тези седмици бебешоците се въртят постоянно,така че не се притеснявай излишно.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 810
ninishte, що се впрягхаш бе душата?  newsm78 Я който те нерви "у лево"...амаха!  Mr. Green Че даже и ревнала, вместо да се врътнеш и да си тръгнеш без да кажеш довиждане, тя ще реве...Ей, то аман от несъобразителни майки! Питай Нимчето, тя има доста да разкаже по тази тема.  Laughing Чак се дразня пнякога да ви кажа, вместо като сме бременни всички да се съобразяват с това и да внимават какво говорят, то точно сега ще започнат да се чудят кой с какво да те издразни, ама не как да е, ами хубавичката!  #Cussing out Хич не си слагайте нищо на сърце, слагайте си капаците на очите и ушите, така по-лесно се живее!!!  Mr. Green
Аз днес бях на преглед, беборан е добре, правихме му 20 минутен запис на тоновете, доки каза че са отлични. Върви пак с една и половина-две седмици напред. Според обиколката на главата и дължината на бедрената кост е към 1,200. Аз все си мислех, че вече ще е чукнал кило и половина, ама още не.  Laughing На преглед - чаааак след 1 месец. А как ми се искаше по-често да си го виждам, ама няма. После ходих да разглеждам в Мола, на бързо си купих две блузи- едната от Нинка и един пуловер от Терранова /стискайте палци мъж ми да не мрънка, че парите бяха за съвсем друго.../

# 64
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
mim40, честито и от мен! Дълъг и щастлив семеен живот, пълен с деца!

За следродилната депресия, моят личен опит от първия път показа, че всички са невероятни дразнители, с изключение на мъжа ми. Може би и той щеше да бъде дразнител, ако беше решил да ходи да гледа мач с приятели, например Grinning, ама той беше плътно до мен и ме подкрепяше във всяко едно нещо. Така че, моят съвет е, ако може след раждането мъжете ви да си вземат 2-3 седмици отпуска и да седят плътно до вас и да ви подкрепят във всичко и да ви успокояват търпеливо, докато проливате крокодилските сълзи за щяло и нещяло. Това мисля ще ви помогне най-лесно да преминете през депресията... Но пък, някои майки, май ги дразнят точно мъжете им..... незнам, то е толкова индивидуално... може би най-добрият лек е, колкото и зле да се чувствате, непрекъснато да си повтаряте, че е от хормоните и да не си обръщате внимание.

За майките, които са решили да кърмят на поискване, без вода и да захранят късно, трябва още отсега да се подготвят за атаките на бабите. Те изобщо няма да се съобразят с депресията ви и още от първия ден ще започнат как бебето трябва да има режим, как трябва нощна почивка и вода и т.н.....

Абе, като цяло, аз си мислих, че като родя нещата ще се опряват и  ще си върна "разума" Laughing Да, ама не, положението стана в пъти по-трагично след раждането, не можех изобщо да мисля и си забравях непрекъснато мисълта и така.....

# 65
  • София
  • Мнения: 3 249
Ох, момичета, сега се връщам от преглед и рева крокодилски сълзи. Те лекарите нали се опасяват от висок албумин при бременност. Е, при мен се оказа, че албуминът, белтъкът и не знам какво още беше са на долната граница, пък левкоцитите са завишени и се оказа, че бъбреците ми не работят добре, особено левия. От бременността било, ама е лошо, защото имам още да бременея. Единият лекар искаше още сега да ме праща в болница, но другият предложи да изчакат до понеделник, защото събота и неделя няма кой да ми обърне особено внимание там. Така че понеделник на обяд пак на преглед и ако преценят - с багажчето в Тина Киркова.
Ужасявам се от мисълта, че отново ще попадна в патологията и то за неопределено дълго време. Дано лекарствата, които изписаха, ми повлияят добре.

А аз патицата нали съм ревла, само вървя от кабинет на кабинет и рев! Мерят ми кръвното и то 130/80 - иди обяснявай, че е от рева. Добре че се намери една оправна акушерка да ме води за ръка като дете, защото аз само ревях и нищо!

Ако има навити от бойната група да си разменим гсм-ите на лични, пишете ми, защото ме е страх като вляза в болницата до кога ще си откарам там. Имам номера само на КайРен.

А на Нина да й кажа да сиктирдоса майка си и да не я мисли много. Аз в края на крайщата така направих. Муси се, сърди се, мрънка, ама на фона на всичко останало не мога да продължавам да бъда вечно съобразяващата се с всички. Писна ми! На път съм и свеки да превъзпитам, макар че там пипам много пресметливо и полека, че да не засегна мъжа ми.

Някой питаше за Фемина - адресът е http://www.mcfemina.com/

ПП - през цялото време в поликлиниката милата беба душицата ме подритваше, все едно ми казва "Споко, мамо, нали сме си двечките заедно!" Ох, само тя да е добре, като се налага и в болница ще лежа. Пустите бъбреци - ново двайсет значи!

Последна редакция: пт, 06 окт 2006, 16:56 от _Ним_

# 66
  • Мнения: 25
Дръж се _Ним_ ще се оправиш.Аз съм с болни бъбреци за сега не са се обаждали ама то ниикога не се знае.Ако е възпаление взимаш си туба с минерална вода 10л и по цял ден това да ти е заниманието.Малко диета за подправки, сол, кафе и там такива работи и ще се оправиш. Ако са камъни ще ти кажат.Само не се притеснявай.Вземи си по забавна книга за болницата и това е.

# 67
  • Мнения: 871
Ним, стискай зъби. Аз също никога не бях имала проблеми с бъбреците, но като родих дъщеря си направих такава бъбречна криза, че 3 дена ме държаха на системи и не си виждах бебето, защото бях като дрогирана от успокоителните. Явно при някои бъбреците сдават багажа при бременност. Ама майната му, нали беба е здрава Peace
Междудругото, смених си изцяло главата- цвета на косата и прическата. Сложих си и снимка в албума, който иска да надзърне Embarassed

Последна редакция: пт, 06 окт 2006, 17:13 от stiliana1

# 68
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Ей Ним, горе главата. Ама нали всичко е на долната граница, демек все пак в норма, не се шашкай... А за бъбреците, и аз винаги съм им треперила на моите и затова сутрин си взимам с мен една бутила от 1,5л вода и дакото не я изпия не си лягам и това отделно от всимките му там други течности, всеки ден.

Стикам палци да не се налага да влизаш в болница.

# 69
  • Мнения: 333
Ним, не знам какво да кажа. Hug Само бъди спокойна, ако те приемат в болницата то ще е за да се оправиш, а не за да ти навредят. Да обстановката е депресираща, но това е неизбежно, мисли си само за бебо, чети, слушай музика, за да се разсейваш и по-бързо да минава времето. Може да дойдем да те видим.

Стиляна, новата ти прическа е страхотна! Много ти отива. Честито!

Моя мъж си дойде от 2 дни командировка, а на мен нещо ми се схвана едната част на седалището и малко ме боли като ходя. Точно сега когато трябва да му обърна внимание.

Лека събота и неделя! Аз ще се опитам да го водя по магазините да видим дали ще хареса нещата който съм набелязала?!  newsm78 (легло със скрин и количка)

# 70
  • Мнения: 1 317
Ним, трябва само да си спокойна и да не се предаваш  Hug Гадно е сигурно по болниците, ама какво да се прави, щом се налага... Стискам палци да подействат хаповете и да не се налага да влизаш  Hug Praynig Wink

# 71
  • Мнения: 388
ninishte, искрено ти съчувствам. Моята ме разрева в деня на сватбата #Cussing out, та къде ли си бях объркана ами и тя...ревах половин-един час, поошашкаха се покрай мене, ама им дойде акъла. Ни мъж, ни майка, нито никой не ти влиза в положение, бе ма** му стара censored. Хайде тия мъжете, никога няма да забременеят, че да разберат. А майка ми - хем "бъди спокойна, не се тревожи за нищо", хем тя се оказа най-големия дразнител. Не стига, че е и в чужбина. Дойде си и на втория час вече се дрънкаме за нещо argue
Ним, само спокойно, ако си притеснена ще си навредиш повече, дано тези дни се подобриш, че в тези болници си е ОТВРАТ. Аз също трябва да се влача в по-другия понеделник за поредния болничен и ще кисна там най-малко 3 дни. Не дай си Боже да получа контракции от притеснение като миналия път и ще стане "весело".

# 72
  • Мнения: 689
Ним, стискам палци всичко да се размине до понеделник,  newsm17 че в болниците е адски депресиращо. Горе главата!   love001

# 73
  • Мнения: 16
Ним с теб сме не се притеснявай всичко ще мине добре. Важното е ти да си спокойна и бебка  ще е наред. newsm10

# 74
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Ним, всичко ще е наред - пий си хаповете, заедно с повечко водичка. Дано в понеделник изследванията са по-добри. Ако се налага звънкай.

ninishte, тя нали лекторката си го каза - майките и бабите на бъдещите майчета се правят в повечето случаи на ощипани. Аз затова си изпях всичко от лекцията на мъжо. Той ме бъзика: "А като дойде времето, ще си спомняш ли тия неща?". А аз му обясних, че точно за това му разправям всички лекции - да има кой да помни Wink.

stiliana1, направо си неузнаваема Simple Smile.
 

Общи условия

Активация на акаунт