Мами в Австрия

  • 35 550
  • 258
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 236
Пропуснах да питам нещо:

Обмислям сериозно въпроса с ваксините.
Изчетох купища литература и въпреки, че дъщеря ми не прави
(за сега) никакви странични реакции,
мисля да не я ваксинирам повече.
Чух обаче, че това може да ми създаде проблеми
при постъпване в детска градина.
Вярно ли е, че там искат
имунизационния план на детето?


Добре дошла в нашата тема на Тедито!

# 241
  • Мнения: 4 150
Тедито,добре доШла.  bouquet Хубав бецирк е 1190. Grinning

Надин,
Каква информация иz4ете zа ваксините?
ХУбаво реШение си вzела.Поzдравления  bouquet
Цитат
Чух обаче, че това може да ми създаде проблеми
при постъпване в детска градина.
Вярно ли е, че там искат
имунизационния план на детето?

Все оЩе се намират лелки,които си zнаят тяхното.Затова е нужно да отстояваШ желанието си.Няма zакон в Австрия,който да дискриминира неваксинираното ти дете да не ходи на градина или уЩе.Опитват с кратки,но неаргументирани иzре4ения да те zаплаШат преди zаписването,а реалността е друга.Ако имаШ проблеми това е Щелето,кьм което можеШ да се обьрнеШ zа адекватна и актуална помоЩ (zакони с ваксинациите и детските градини)  www.aegis.at  Franziska Loibner е преzидент.Има и телефон,дава информация.
Ние пиШем една форма,която имам на пдф,но неzнам как да я сложа тук.Всички формуляри zа подобни неЩа ги има на горния линк в подлинк.Досега не сме имали проблеми,нито сьм чул на поzнати (все неваксинирани деца) някой да е правил проблеми.ИzобЩо zакона е такьв.Може да zвьннеШ в ЗМ или в МА 15.

# 242
  • Vienna
  • Мнения: 261
Отностно частните застраховки:
Според мене трябва човек много да внимава и да се информира преди това, защото често се случва и ненужни неща (Изследвания, процедури, та дори и операции) да се правят на частно застрахованите. Абе... Трябва да знаеш при кой да ходиш и да си отваряш ушите на десет. За раждането е така че и в частите заведения трябва да се пази детето от детските сестри, защото често захранват без да питат. Абе: тея неща дето Christian ги писа навсякъде трябва да ги внимаваш.
Аз лично в AKH бих отишла само с проблемна бременост. Ако много държиш на естествените начини в Semelweiß или в Klosterneuburg са по алтернативни.
Положително мога да кажа, че всички са много учтиви и много бързо получаваш час.  
Общо взето аз на хора които не са в медицинската област не ги препоръчвам тея застраховки, ама нали знаеш: всеки си знае

# 243
  • Мнения: 533
Tedito, добре дошла!   bouquet

Dusheto, честит рожден 3 месец на Начко.
Дано да запазите този хубав начин на приспиване, но ще видиш колко по-трудно става при напр. 15 месечно кипящо от енергия дете  Shocked.

Nadine, благодаря за изчерпателната информация. Гледах в едно от предаванията  "Supper Nanny" прилагането на този метод на заспиване. Там момиченцето беше поне на 3 год. и майката трябваше в продължение на 1 час да влиза-излиза от стаята докато детето пищеше.  Възхитих и се за търпението.
В книгата, която цитираш, препоръчали ли са от каква възраст на детето може да се прилага този метод? Познавайки дъщеря си имам чувството, че е малка за това и ще и подейства по-скоро разиграващо.


Аз имам частна застраховка. Какво те интересува?


Какви са преимуществата ме интересува. Струва ли си с една дума.


Аз имам  Krankenversicherung, т.е. покрива ми само разходите в болнично заведение. Мога да говоря само за раждане, защото това е единственото, за което съм се възползвала от тази застраховка (и дано така си остане!). Та предимството е, че можеш да родиш в частна болница при избран от теб лекар. Цялата бременност ходех при лекар, който си работи с касите, защото така направена ми застраховката не покрива разходите при частен лекар (доколкото си спомням, дори да имаш пълна частна застраховка посещенията при частен лекар не ти се покриват 100%, а само 80%). Аз понеже съм си една невероятна "късметлийка" не родих при избрания от мен лекар, защото той отсъстваше, когато мойта девойка реши да се появи на бял свят.
Отностно частните застраховки:
Според мене трябва човек много да внимава и да се информира преди това, защото често се случва и ненужни неща (Изследвания, процедури, та дори и операции) да се правят на частно застрахованите. Абе...
Общо взето аз на хора които не са в медицинската област не ги препоръчвам тея застраховки, ама нали знаеш: всеки си знае


Ritamae, това нещо не го разбрах  newsm78

# 244
  • Vienna
  • Мнения: 261
кое то4но не ра3бра? 4е трябва 4овек да внимава в 4ии рьце попада?

# 245
  • Мнения: 533
кое то4но не ра3бра? 4е трябва 4овек да внимава в 4ии рьце попада?

Това, че трябва да се внимава - ясно, за всичко важи. Стана ми лЮбопитно обаче за тези ненужни неща, които се правели на застрахованите и препоръката ти такава застраховка да си правят само хора, които са в сферата на медицината. От опит ли го казваш, наблЮдения ли имаш?
Дотолкова ли е опорочена системата, че тези пациенти с частните застраховки да се радват на "изклЮчително внимание" от някои лекари, защото застрахователите плащат?
Аз пак казвам, че опитът ми слава богу е само от раждане, но не съм се сблъсквала с такива "доброжелателни" медицински служители. Убедена съм, че и болшинството не са такива.

# 246
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Нещо пак се умълчахте от Австрия...  newsm78
Да не са започнали свирепи студове там и да не ви е до писане тук? В София времето е ужасно...

# 247
  • Мнения: 7 803
при нас беше чудесно времето  Hug

# 248
  • Мнения: 292
аз предлагаМ Кристиян да разкаже эа private Krantenversicherung все пак е лекар как се отнася персонала на БолниЦата къМ такива паЦиенти

# 249
  • Мнения: 4 399
Нещо пак се умълчахте от Австрия...  newsm78
Да не са започнали свирепи студове там и да не ви е до писане тук? В София времето е ужасно...

Хе-хе, Рени, като почнат големите студове Ще си седим вкъщи на топло и ще пишем. Не е много студено днеска, само е малко ветровито, но това е типично за Виена и ще ти се наложи да свикнеш.  Confused Обаче е петък, мъжете си идват рано от работа и вохенендето започва, така че не остава време за форум.  Laughing

Кристиян, ами нали те поздравих в началото че имаш смелостта да пишеш в толкова женски форум. Ти пък сега взе да се чувстваш самотен сред толкова много жени.  Laughing Не знам дали ще се появи друг татко в австрийската тема, аз не мога да помогна по въпроса. Обаче със сигурност мога да ти кажа че има един много активен татко в кърмаческия форум. Такива съвети дава и мнения изказва, че аз много дълго си живеех в заблуда и мислех че е кърмачка с голям стаж.  Wink А ти имай търпение и не ни напускай, може и тук да се престраши някой. Wink

Във връзка с темата за спането, искам да ви попитам има ли някой който си е изпратил детето на ясли или на Тагесмутер когато все още не е могло да заспива само. Голямото ми притеснение е че след 5 месеца трябва да се върна на работа и ще дам детето на Тагесмутер. То е извънредно привързано към мен и при всички случаи очаквам тежък период на адаптация. А като знам какъв огромен проблем е заспиването, се чудя дали това няма да е прекалено голям стрес за толкова крехка възраст и ще успеем ли изощо да се справим Sad.

# 250
  • Мнения: 4 150
Сюzан,хареса ми как си написала думата "private Krantenversicherung"... Laughing То не е льжа.. Laughing
НаШето семейство не правим иzлиШни частни zастраховки,но сме имали преди време.От лекарската камара дори ни zадьлжаваха,сега отпаднаха.
По принцип се очаква отноШение като в пьрва класа в самолет..пове4е усмивки и обгриженост,самостоятелна стая и веднага идваЩа сестра при поzвьняване.Има иzвестна истина,че такива пациенти гледаме да ги "набутаме" с повечко медицина ,zа да иzвле4ем от касата пове4е пари,но на лекарите като краен потребител не остава ниЩо.Просто така ни вьzпитават. Peace
А попаднал такьв пациент на отделение,гледаме да го zадьржим по дьлго,zаЩото стаята при частна zастраховка струва двойно на  частната каса отколкото на обикновената каса. Sunglasses
Иначе не се zабравя да се спомене при влиzането или преди процедура,че пациента е Зондеркласе.ЗаЩо ли... Grinning

Някои каси плаЩат zьбите 80% (мостове,zлатокерамика,имплантати),но си е ходене по мьките.Да сте виждали zастраховка да плаЩа с удоволствие и веднага една услуга? Wink Раждане в "по специални условия" например в Рудолфиньрхаус сьЩо се поема от частна zастраховка.Друг е вьпроса дали са доволни родилките от таzи клиника... ooooh!

Не бих препорьчал на никого екстра да си прави частна zастраховка.Обслужването така или иначе вьрви на оЩе по zле и смисьльт е нулев.Освен,ако някой реШи да си направи големи zабопоправки или да роди точно кьдето иска,да ходи при определен Валарцт или частник,когото обожава и не иска да го сменя,или иска да лежи сам в стая в болница,когато му дойде на главата,тогава може да си поzволи човек лукса да се преzастрахова.Но пове4ето zастраховки иzискват поне 1 година плаЩане преди да поемат някоя процедура.т.е. трябва да стане "натрупване на парички" и тогава Laughing
Това е мое мнение,всеки реШава zа себе си. Peace
Ако някой е zастрахован кьм KFA,да zнае,че те поемат 69 евро zа zьбна коронка правена неzависимо кьде.Така има хора,които си ги правят в БГ например или в Сингапур и после си ги вzимат от касата.ВИенската каса не поема ниЩо. Sick

Вяра,кьсметлйика си ти,мьжьт ти да си идва раничко...За сьжаление току Що си влиzам в кьЩи... Whistling А трябваШе да сьм до 16 часа.
Много е трудно zа малкото ддетенце,особено Щом е привьрzано zа теб да го дадете толкова рано...На колко Ще е ?
Трябва поне 6 седмици да ходиШ с  него и да стоиШ там докато свикне.Някои деца не свикват zа тоzи период...Не е лесно. CryНяма ли Швигьмама Mr. Green
Благодаря zа подкрепата да продьлжа да пиШа...
Кой е тоzи татко дето пиШе в "кьрменето"?






# 251
  • Мнения: 4 399

Вяра,кьсметлйика си ти,мьжьт ти да си идва раничко...

О, златен ми е той и не само защото в петък поема функциите по звероукротяването обикновено в 14:00.  Wink

Много е трудно zа малкото ддетенце,особено Щом е привьрzано zа теб да го дадете толкова рано...На колко Ще е ?
Трябва поне 6 седмици да ходиШ с  него и да стоиШ там докато свикне.Някои деца не свикват zа тоzи период...Не е лесно. CryНяма ли Швигьмама Mr. Green
Благодаря zа подкрепата да продьлжа да пиШа...
Кой е тоzи татко дето пиШе в "кьрменето"?


Ох, привързано е повече отколкото бих искала. За съжаление сме тук съвсем сами и то като няма към кой друг да се привързва, ми се е лепнало като таксова марка.  Sad На практика сме по средата между двете баби, но всяка е на около 800 км от нас. За малко отпуска става, но за 2 дни в седмицата, не мога да разчитам на тях.  Sad Sad Sad Малкото човече ще бъде на 15 месеца когато трябва да се върна на работа. Когато заявих този срок ми се струваше толкова далече, но сега все повече ме обзема паника.  Sad

А таткото в кърмаческия се подвизава под неутралния ник Експрес, затова успя да ме вкара в тая заблуда.  Grinning

# 252
  • Мнения: 292
Мерси за отговора на Кристиян´
Ястно офертата на Wiener Städische отива в Боклука´
ЩоМ виенските лекари няМат допьлнителна застраховка за какво да права и аз??

# 253
  • Мнения: 343
здравейте,

благодаря на всички за поздравите! Hug

изненадата мина перфектно, таткото  изобщо не очакваше, аз го водих на ресторант по случай рождения му ден... и се получи супер. много беше
щастлив Mr. Green. сега чакам 23.ноември, имам час на доктор,  да ми сметне термина...
през уикенда бяхме в спа хотел в унгария, близо до балатон. много ми хареса, масаж, маникюр, педикюр... пълна програма. и това подарък от Т-Мобиле, бонус за високите сметки Rolling Eyes само дето не спах, защото на александър му изби зъб, и нощите бяха непоносими. иначе в басейна му хареса много...

по въпроса за книгата за спането, при нас метода не работи, алекс се дере 2ч без спиране, това с 3те минути мога да го забравя... иначе си спи при мен, и с мен заспива за 10 мин. надявам се като по порастне малко да се оправи....
при тагесмутер заспива сам без никакви проблеми, цирка е само у дома, за мама Mr. Green

относно частната здравна застраховка, според мен има смисъл, ако имах излишни 100 евро на месец... но ги нямам. важно е човек да се информира добре, да знае какво иска и колко може да плати за това което иска... моят мъж е selbständiger versicherungsmakler и който го интересува, да пита, по принцип на клиента не му струва нищо..


може би сте видели вече, но аз да кажа- скай юръп са пуснали безплатни билети, от 1 дек. до 28.февр.  плащат се само летищни такси. аз и алекс летим до софия за 40 евро през януари

# 254
  • Vienna
  • Мнения: 266
deiana   а 4естито , ти си мн смела, браво!
 Теодора  добре до6ла, ние през ден сме в 19 бецирк, има една пло6тадка при гринциг и Максо там играее
Renny кажи за тая 4астна ясла, ни6то не намерих в нета, моляте дай инфо аз ти писах на ли4ни , но от теб нямам отговор. мн съм назор, това което намерих са само парти клубове!

Общи условия

Активация на акаунт